Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pijany przyszedł na plebanię z nożem w ręku, by ustalić datę ślubu


24-latek z Orzysza przyszedł wieczorem na plebanię twierdząc, że chce ustalić datę ślubu. Kiedy proboszcz nie otworzył mu drzwi, ten zaczął mocno w nie uderzać i wyzywać duchownego trzymając w ręku nóż. Niedługo po tym 24-latek został zatrzymany. Już ma postawione zarzuty kierowania gróźb karalnych i zniszczenia mienia.


W czwartek (4 marca br.) przed godz. 22.00 policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie, że jakiś mężczyzna groził księdzu nożem, po czym uciekł. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać na terenie miasta. Krótko po zgłoszeniu, w pobliżu promenady zauważyli młodego mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Na widok policjantów zaczął on uciekać, ale bardzo szybko został zatrzymany i obezwładniony.

Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Zbierając materiał dowodowy śledczy ustalili, że tego dnia przed godz. 22.00 młody mężczyzna przyszedł na plebanię twierdząc początkowo, że chce ustalić datę ślubu. Z uwagi na późną porę ksiądz nie otworzył mu drzwi. Wówczas mężczyzna zaczął uderzać w nie pięściami i groził proboszczowi pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż. Groźby te wzbudziły u księdza uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe na plebanię o wartości 1000 złotych.

Po wytrzeźwieniu i skompletowaniu materiału dowodowego przez policjantów, 24-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem księdza oraz zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mieszkaniec Orzysza prawdopodobnie usłyszy jeszcze trzeci zarzut dotyczący czynnej napaści na interweniujących policjantów.

źródło i fot: KPP Pisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Pawlacz
Janusz Pawlacz
7 miesięcy temu

A moze po chrzescijansku: kto jest bez grzechu…
Jasne pewnie nikt z nas by nie poszedl awanturowac sie z nozem
ale komu to nigdy nie przyszlo do glowy po pijaku?
Koles spedzi czas na dolku przemysli, jak to mowia druga szansa zawsze trzecia nigdy.

Ona
Ona
7 miesięcy temu

Na miejscu panny młodej poważnie zastanowiła bym się czy warto z kimś takim zakładać rodzinę. To dopiero początek.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x