Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie ma mocnych na kierowców ciężarówek zatrzymujących się w Uniszkach Zawadzkich


Nie ma mocnych na kierowców ciężarówek zatrzymujących się w Uniszkach Zawadzkich w sposób niezgodny z przepisami. Nie rozwiązały problemu namalowane przez GDDKiA znaki poziome,  nie radzi sobie z problemem nagminnego, nieprawidłowego parkowania policja. Ale komu przeszkadza, że kierowca wyskoczył tylko na chwilę do sklepu? Każdy, kto jechał „siódemką” przez Uniszki Zawadzkie, na pewno widział ten obrazek – parkujące po obu stronach DK7 ciężarówki. Zatoczka przy sklepie jest też ulubionym miejscem zarówno policyjnych patroli z „suszarką” jak i „krokodylków” z ITD.


Mieszkańcy, szczególnie jednej posesji w Uniszkach Zawadzkich są zdeterminowani, by walczyć o swoje bezpieczeństwo. Codziennie bowiem kilka razy dziennie muszą jeździć do Mławy, choćby zawożąc dzieci do szkoły. A Jak wyjechać z posesji, gdy długa ciężarówka blokuje bramę? A nawet jak jej nie blokuje, to skutecznie ogranicza widoczność w kierunku Mławy. Jak jest niebezpieczny taki wyjazd, doświadczyli mieszkańcy niedawno, gdy doszło tam do kolizji. Na szczęście obyło się bez ofiar. Ograniczona widoczność przy włączaniu się do ruchu to największe niebezpieczeństwo. Ale obrazki sikających na koło kierowców, czy zbieranie po nich śmieci też do przyjemności nie należy.

Najbardziej zdeterminowani  w tej walce pozostają mieszkańcy jednej z posesji, którzy od dwóch lat (bo wprowadzili się tam ponad dwa lata temu) walczą o bezpieczny wyjazd i egzekwowanie prawa.

Ich pisma do zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaskutkowały tym, że na wydzielonym pasie zjazdowym do ich posesji (na którym to z upodobaniem parkują ciężarówki) namalowano oznakowanie zabraniające zatrzymywania, a nawet ustawiono znak pionowy. Znak został wkrótce rozjechany, zimą namalowane na jezdni oznakowanie pozostaje niewidoczne spod śniegu, a w innych porach roku jest po prostu lekceważone, jak twierdzą zainteresowani – wprost na oczach policji.

– Policjanci nie reagują. Np. stoją z suszarką w kierunku Gdańska, ja wyjeżdżam, a policjant odwraca się w drugą stronę żeby nie widzieć zagrożenia. Uważają, że to my sprawiamy kłopot. Czy to jest skuteczne, jak policja powie kierowcy odjedź stąd bo będzie mandat, czy jak powie: odjedź bo się baba będzie awanturować? A my musimy być np. z dzieckiem w szkole na konkretną godzinę –opowiadają mieszkańcy.

– Wielokrotnie zgłaszaliśmy to policji. Czasem przyjeżdżali po pół godzinie, gdy ciężarówka już odjechała. Czasem dyżurny mówił, żeby odszukać kierowcę w sklepie. Kiedyś jeden z policjantów powiedział, że nie będą nam pilnować bramy. A w Mławie np. na Leśnej można było zlikwidować zastawianie bram przez nieprawidłowo parkujące samochody? – dodają.

Co na tę sytuację mławska policja? Na zapytanie w tej sprawie KPP w Mławie przesłała do redakcji swoje stanowisko, które cytujemy w całości.

Sytuacja, dotycząca parkowania w miejscu niedozwolonym kierujących samochodami ciężarowymi, dotyczyła obu stron wskazanego odcinka DK7 w Uniszkach Zawadzkich. Kierujący pojazdami ciężarowymi zatrzymywali się w pobliżu sklepu spożywczego, znajdującego się po prawej stronie drogi, w kierunku Gdańska. Mandaty nie zniechęcały kierowców, z związku z tym mławska policja zwróciła się o pomoc do GDDKiA.  Ten odcinek drogi został wyłączony z ruchu. 

Problem nieprawidłowego parkowania tirów pozostał w miejscu, gdzie znajduje się zatoczka/zjazd przy DK7. Nadzór nad tym miejscem, podczas codziennych służb pełnią patrole ruchu drogowego oraz patrole z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej. Jest to zatem miejsce, w którym popełniający wykroczenie kierowcy tirów są bardzo często karani mandatami.

Ponadto w miejscu tym prowadzone są statyczne kontrole drogowe oraz kontrole realizowane przez ITD. 

Jeśli nasze działania kontrolne i restrykcyjne nie przyniosą rezultatu, będziemy pracować nad rozwiązaniem problemu we współpracy z GDDKiA

Jak widać odpowiedź potwierdza jedynie stan faktyczny. Trudno jednak z niej wyczytać, czy policja ma jakiś skuteczny sposób, by zakaz zatrzymywania się skutecznie egzekwować.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pioter
Pioter
1 rok temu

Już niedługo będzie nowa siódemka problem sam zniknie.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Gdyby to był największy problem na siódemce…

Easy
Easy
1 rok temu

Ale żeście uwzieli się na tą rodzinę… A ktoś z komentujących próbował wyjechać z tej posesji jak kierunek od Warszawy zastawia ciężarówka? Ja miałem tą przyjemność. Całkowity brak widoczności. Rosyjska ruletka z wyjazdem . De fakto na miejscu rodziny zrobiłbym wyjazd z posesji z innej strony bo opcja jest .

Jarek
Jarek
1 rok temu

A może policja powinna przyjrzeć się dokładniej tej awanturującej się osobie skoro tach chętnie ich obciąża, swoja fobja do ciężarówek. Myślę że to najszybciej rozwiązało by problem a pewno coś by się znalazło. Nieraz wystarczy dysk z komputera żeby taki miał ciepło.

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Jarek

kierowcy ciężarówek to wiejskie ćwoki

Ttttttt
Ttttttt
1 rok temu

Znam tą sytuacje, wina jest tylko i wyłącznie po stronie wlascieli. Gdy zrobiła się afera ciężarówki stają tak aby ta pani mogła bezpiecznie wyjeżdżać, jednak ona musi mieć wyjazd jak dla ciężarówek. Chcę wykończyć właściciela sklepu i taka jest prawda.

Zmartwiona
Zmartwiona
1 rok temu

Można było zrobić wyjazd z boku posesji tam ma drogie bardzo bezpiecznie można wyjeżdżać na e7

Drajwer
Drajwer
1 rok temu

Sam się tam zatrzymuję i wiem ze dopóki nie było tej jednej rodziny to nikomu to nie przeszkadzało.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

A czy to nie jest tak, że do minuty jak nie ma zakazu zatrzymywania i postoju może się zatrzymać

M@rio
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jak jest zakaz to nawet na 1 sek nie można, prawo o ruchu drogowym się kłania.

Łoś
Łoś
1 rok temu

W miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd jest określony zakaz postoju czyli zatrzymanie pojazdu jest możliwe do 1 minuty. W tym czasie nie da się zrobić zakupów w żadnym sklepie

Ggg
Ggg
1 rok temu

Ciekawe czy tak praw przestrzegasz (wymoderowano)

Pan X
Pan X
1 rok temu

Wystarczy poczytać sobie na FB co myślą o tych pokrzywdzonych przez los…..

Gniot
Gniot
1 rok temu

Kolejny przykład że kierowcy ciężarówek to (wymoderowano).

Xyz
Xyz
1 rok temu

Zamknąć sklepy , tiry nie będą stawały 😉

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Barierki wstawić i po problemie nie będą mieli gdzie parkować. Zostawić aby miejsca do wjazdu na posesje

Pan X
Pan X
1 rok temu

Znam tą panią niech nie robi z siebie ofiary i wielce pokrzywdzonej I jakie to jest zagrożenie… może nie potrafi włączyć się do ruchu??? Widocznie prawo jazdy posiada tylko na drogi proste….i też szkoda że nie napisała że do swojej posesji ma inną drogę dojazdową. W naszym powiecie jest wiele bardziej miejsc niebezpiecznych.

Nikoś
Nikoś
1 rok temu
Reply to  Pan X

Jak nie mieszkali to nie było żadnego problemu. Nikomu zatrzymujące się ciężarówki nie przeszkadzały. Normalnie że kierowca musi coś kupić do zjedzenia. A tu jest ostatni sklep, później jest trasa ekspresowa i nie ma gdzie się tak naprawdę zatrzymać. Niech ta pani zajmie się lepiej swoją posesja. Bo tam raczej nie wszystko jest zgodnie z literą prawa zrobione.

M@rio
1 rok temu
Reply to  Nikoś

Podaj gdzie mieszkasz to będę ci pod bramą autobus parkował 😉 co to za gadanie, na każdej stacji benzynowej mogą zrobić zakupy albo przed pracą.

Adonis
Adonis
1 rok temu
Reply to  Pan X

Czepiają się innych, a sami nie są lepsi. Po co to się czepiać innych, jeszcze rok i sprawa sama się rozwiąże. Ruch pójdzie bokiem. Niech lepiej zajmą się tym co się dzieje na ich posesji.

Marcin
Marcin
1 rok temu

To jest pas drogowy nie należy do żadnego mieszkańca. A jak ktoś ma problem, niech sobie wykupi miejsce pod domem od zarządcy drogi, postawi slupki, oznakuje i po problemie.

Ela
Ela
1 rok temu
Reply to  Marcin

To jest pas wyłączony z ruchu, więc nie ma prawa tam się nikt parkować, anie mieszkaniec ani kierowcy ciężarówek.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x