Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zaszczepiono 94% lekarzy? Naczelna Izba Lekarska: opinię publiczną wprowadzono w błąd!


Według podawanych wcześniej przez ministra zdrowia danych zaszczepiono 94% lekarzy. Jak podkreśla Naczelna Izba Lekarska, informacje, jakie przekazywano „były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną”. NIL udostępniło teraz aktualne dane: zaszczepiono 40% lekarzy – dentystów i 46% lekarzy.


W środę (3.03.2021) Naczelna Izba Lekarska podała liczbę lekarzy zaszczepionych przeciw COVID-19. Są to dane dalece różniące się od danych podawanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Zdrowia. Mowa bowiem o 40% zaszczepionych lekarzach dentystach wykonujących zawód (15 392) oraz 46% lekarzy wykonujących zawód (64 804).

Naczelna Izba Lekarska wcześniej opierała się na szacunkach podawanych przez ministra zdrowia, a obecne dane otrzymała z Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyji z 10 lutego 2021 roku dotyczące wstrzymania szczepień osób z etapu „0” Narodowego Programu Szczepień, jak i zgłoszeń o problemach z dostępnością pierwszej oraz drugiej dawki szczepionki.

Samorząd lekarski obawia się, że zapewnienia rządu o wysokiej liczbie zaszczepionych lekarzy mogą być pierwszym krokiem w kierunku odebrania osobom walczącym z pandemią COVID-19 dodatku za tę pracę w wysokości 100 proc. wynagrodzenia.

„Jeszcze na początku lutego tego roku Minister Zdrowia zapewniał, że już 90% lekarzy zostało zaszczepionych i apelował do powrotu do regularnych wizyt lekarskich. Poniższe dane pokazują jednak, że przekazywane dotychczasowo przez resort informacje były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną” – czytamy na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej, na której opublikowano zestawienie liczby zaszczepionych lekarzy w poszczególnych województwach.

Samorząd Lekarski podkreśla, że liczba wciąż niezaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów może być powodem braku ciągłości w opiece i leczeniu pacjentów, w szczególności, że nie wiadomo kiedy, ani gdzie będą szczepieni. Samorząd apeluje o jak najszybsze przywrócenie szczepień w celu ograniczenia przestojów w opiece medycznej.

źródło: nil.org.pl 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x