Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie żyje dr Irena Wierzbowska, lekarz i społecznik


fot. UMM


Dzisiaj (8 marca) w wieku 95 lat zmarła dr Irena Wierzbowska, znana mławska lekarka i działaczka społeczna.

Dr Wierzbowska pochodziła ze znanej z patriotycznych postaw rodziny Anyszków. Była absolwentką mławskiego Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego. Po ukończeniu studiów medycznych mieszkała i pracowała w Mławie.  

Jako lekarz aktywnie i bezinteresownie zajmowała się ludźmi starymi opuszczonymi i niepełnosprawnymi, m.in przez wiele lat sprawując bezpłatną opiekę lekarską w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie.

Z jej inicjatywy powstał w Mławie Komitet Pomocy Polakom w Kazachstanie. W wyniku działania pani doktor i komitetu udało się sprowadzić do Polski 8 rodzin. Jej dom był zawsze otwarty dla młodzieży polskiej z Litwy i Białorusi, która przyjeżdżała tu na wakacje.

Za aktywną i bezinteresowną pracę na rzecz dobra Mławy, dr Irena Wierzbowska w 2002 roku otrzymała tytuł Mławianina Roku.

Wiadomo już, że pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w środę 10 marca o godzinie 11-tej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
buźka
buźka
1 rok temu

Pani doktor była Człowiekiem dla Człowiek!!! (gdzie teraz takich szukać??? wielka szkoda)

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pani doktor była wspaniałym, bezinteresownym i szlachetnym czlowiekiem.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x