Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Cztery kandydatury do tytułu Mławianin Roku 2020


Wiesław Chrzczon, Andrzej Lampkowski, Kazimierz Lewandowski i Tadeusz Stabach, to tegoroczni kandydaci zgłoszeni do tytułu Mławianina Roku 2020.


Kandydaturę Wiesława Chrzczona prezesa klubu MKS Mławianka Mława zgłosiło właśnie to stowarzyszenie. Andrzej Lampkowski jest kandydatem zgłoszonym przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie, dh Kazimierza Lewandowskiego –  harcerza seniora poparły dwa wnioski złożone przez  burmistrza Sławomira Kowalewskiego  i starostę Jerzego Rakowskiego. Tadeusz Stabach lokalny pasjonat historii i działacz społeczny zgłoszony został przez Grupę nieformalną Mława – miasto zabytkowe.

O tym kto otrzyma tytuł, zadecyduje kapituła, która zbierze się prawdopodobnie jeszcze w miesiącu marcu. Wręczenie tytułu, które tradycyjnie miało miejsce 23 kwietnia podczas uroczystości patrona miasta św. Wojciecha już w ubiegłym roku było przesunięte na termin późniejszy. Możliwe więc, że i w tym roku nastąpi z opóźnieniem.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
27 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pamiętam
pamiętam
1 rok temu

czy któryś z tych panów pracował w zakładach mięsnych? kto pamięta ?

milo
milo
1 rok temu
Reply to  pamiętam

Ten pierwszy, współpomysłodawca i współrealizator największego w Mławie pomnika – przy Grota Roweckiego, dawniej Skonieckiego. Z mozołem budował to „dzieło” by przyszłe pokolenia „podziwiały”. Ponad tysiąc pracowników ze łzą w oku wspomina autorów upadku największego i najbardziej znanego w regionie mławskiego zakładu pracy. Chwała nieodżałowanej pamięci Podwawelskiej i Krakowskiej Suchej. Ktoś coś doda w temacie? Prosimy o więcej informacji o zasługach z tamtych lat…

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  milo

Trafiłeś kulą w płot—-TEN PIERWSZY !!! / owszem pracował tylko nie miał żadnego wpływu na to że ZAKŁADY MIĘSNE upadły, bohater tego pomnika który poniósł wybitne zasługi że został po nim ten pomnik, który porósł drzewami, dziś chlubi się tytułem MŁAWIANINA ROKU 2019, JEST TAKŻE PRZEWODNICZĄCYM RADY POWIATU A TAKŻE KOMBATANTEM SOLIDARNOŚCI !!! I TAKA TO JEST HISTORIA TEGO MIEJSCA I ZAKŁADU PO KTÓRYM ZOSTAŁY TE RUINY !!!=== powstaje pytanie czy wreszcie ten „wybitny” MŁAWIANIN ROKU 2019 ZROBI Z TĄ PAMIĄTKĄ KTÓRĄ POZOSTAWIŁ PO SWOICH DZIAŁANIACH === PORZĄDEK !!! i spowoduje że ta ruina zniknie z krajobrazu !!!!

milo
milo
1 rok temu
Reply to  z bliska

Popytaj ludzi, którzy WTEDY byli BLISKO. Naprawdę z bliska widać lepiej niż słychać z daleka

dziadek xxxx!!!!
dziadek xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  milo

–nie muszę pytać byłem swiadkiem nie ktorych wydarzeń!!!!

Izabela
Izabela
1 rok temu

Wiesław Chrzczon – najlepszy kandydat

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Izabela

Takie czasy, takie kandydatury…

Kibic 2
Kibic 2
1 rok temu

Znakomity piłkarz, świetny sędzia i dobry organizator. Mlawianinem roku Wiesław Chrzczon.

Alicja
Alicja
1 rok temu

Wiesław Chrzczon, tylko i wyłącznie ten człowiek na Mlawianina Roku 2020

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Alicja

Wyłącznie Pan Tadeusz Stabach

Mezoo
Mezoo
1 rok temu

Wiesław Chrzczon tylko i wyłącznie

STEFAN
STEFAN
1 rok temu

Jeśli mamy nagradzać kogoś za konkretne dokonania w minionym roku to spośród zgłoszony kandydatów na tytuł Mławianina Roku zasługuje tylko Tadek Stabach. Mimo pandemi jemu i jego kolegom udało się zorganizować dwie wystawy przybliżające historię Mławy i naszego regionu w Rynku i w parku miejskim. Na Facebooku prowadzi ciekawą stronę poświęconą naszemu miastu. Często można usłyszeć jego historyczne gawędy w Radiu 7. Organizuje tez w ramach grupy Mława Miasto Zabytkowe rajdy po linii mławskich umocnień. Działa też w środowisku AA wspierając ludzi uzależnionych. Po nagrodzeniu polityków, księży, pracowników samorządowych czas chyba na prawdziwego, bezpartyjnego społecznika.

teżMława
teżMława
1 rok temu
Reply to  STEFAN

Zgadzam się z tą opinią w stu procentach. Mławianin Roku 2020 – zdecydowanie Tadeusz Stabach. Wielu mławian interesuje i cieszy to, co robi Grupa Nieformalna „Mława miasto zabytkowe”. W dziwnym roku 2020 dawała trochę normalności: były wystawy (wychodzisz w tej masce na ulicę, a tu stare fotki, jak kiedyś!), profil na fb działał na pełnych obrotach (jak kiedyś!). Oni nie przysnęli, coś nam dawali w trudnym czasie. Brawo!
Za wiele lat owocnej pracy dla lokalnej społeczności przyznawany jest medal Zasłużony dla Miasta Mława. Trudno dostrzec coś, co odróżnia oba wyróżnienia, nie licząc procedury nadawania. Szkoda, że TPZM – ustanowiwszy tego rodzaju nagrodę – nie wykorzystuje potencjału, jaki ma tytuł „Mławianin Roku”. Przecież to mogłaby być świetna inspiracja do działania teraz, dziś, odpowiadania na bieżące potrzeby społeczności. Ale kapituła nadaje wyróżnienia raczej za „całokształt”, zwykle osobom autentycznie zasłużonym, tylko że za ich działalność z dziesięcioleci wręcz. Kiedy się pyta ludzi, którzy coś fajnego próbują robić, czemu ich liderzy nie kandydują do tytułu Mławianina Roku, odpowiedzią bywa żartobliwe: No coś ty, za wysokie progi, nie te sfery, nie ten Pesel…

milo
milo
1 rok temu
Reply to  teżMława

Nominacja że strony burmistrza zadziała jak antyreklama, a szkoda bo człowiek godzien wyróżnienia

Zenon
Zenon
1 rok temu

No to znamy zwycięzcę – Tadek Stabach. Od lat z małą grupą kolegów przybliża historię naszego miasta poprzez organizację wystaw plenerowych, prowadzenie bardzo ciekawej strony na FB, organizowanie marszów. szlakami żołnierzy Września 1939 czy poprzez ciekawe audycje w lokalnej rozgłośni. Chciałbym aby ktoś określił zasługi w 2020 roku pozostałych kandydatów.

Maryla
Maryla
1 rok temu

Pan Chrzczon Wiesław

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Maryla

Za co? za kopanie piłki – bez przesady…
Ten drugi, jakiś Lampkowski to nawet nie wiem za co, chyba za swoje odczyty w kościele i bycie nawiedzonym katolikiem, bo nawet zdjęcie na tle kościoła , no i wiadoma organizacja o to występuje,
Też jestem za kandydaturą T.Stabacha, chociaż K. Lewandowski też człowiek zasłużony.

dziadek xxxxx!!!
dziadek xxxxx!!!
1 rok temu
Reply to  Kuba

Jesli Kuba pozwolisz to nie zgodzę się z twoją opinią dotyczącą kandydatury WIESŁAWA CHRZCZONA !!!—Przede wszystkim PAN WIESŁAW, kopanie piłki skończy bardzo dawno temu –większe sukcesy odniósł jak działacz piłkarski, o czym pewnie nie wielu wie, przyczynił sie do tego że KLUB MŁAWIANKA MŁAWA GRAŁ W II LIDZE. i to było osiągnięcie na lata, którego nikt już nie powtórzy, a za takie osiągnięcie byli działacze i zacni mieszkańcy miasta nie otrzymali nawet, takiego wyróznienia JAK ZASŁUŻONY DLA MIASTA MŁAWY !!!==== w TYM ROKU JEST TRUDNY WYBÓR, TAKŻE UWAŻAM ZE NA TYT€L ZASŁUGUJE –TADEK STABACH, a jeśli już nie tomoże warto aby takie wyróznienie nadać całej grupie, MŁAWA MIASTO ZABYTKOWE. !!!!=== a tak jak napisałem jestem za tym aby tego jedynego MŁAWIANINA ROKU wybierali mieszkańcy miasta MŁAWY.!!

kibic
kibic
1 rok temu
Reply to  Maryla

Jestem za kandydaturą Pana Wiesława Chrzczona jeśli Mławianka awansuje do wyższej ligi ale to jeszcze nie nastąpiło i gramy w tym sezonie na piątym poziomie rozgrywek.

Lesio
Lesio
1 rok temu

Wiesław Chrzczon numer 1

Anonim
Anonim
1 rok temu

Kto to jest Andrzej Lampkowski? Czym się wykazał?

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu
Reply to  Anonim

Taki tam…..

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu
Reply to  Anonim

Trochę czyta….

dziadek xxxx!!!!
dziadek xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Ale tylko z ambony, w kosciele !!! to mu najlepiej wychodzi !!!

Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Mławianin roku czyli społecznik który czegoś dokonał w ubiegłym roku dla lokalnej społeczności. Jedyny który spełnia te kryteria to Pan Tadeusz Stabach, Dwie plenerowe wystawy historyczne, strona na FB odwiedzana przez kilka tysięcy osób, audycje w Radio 7, marsz szlakiem mławski umocnień z 1939 roku. Często jest przewodnikiem po naszym mieście dla zagranicznych gości. Pomagają mu oczywiście w tych działaniach koledzy z grupy nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe.

dziadek xxxx!!!!!
dziadek xxxx!!!!!
1 rok temu

A z jakiego to tytułu MŁAWIANINA, ma wybierać Kapituła, to znaczy kto,ŁUKASIK, GOLEC, KSIĘŻA??? — MŁAWIANINA WINNI WYBIERAĆ MIESZKAŃCY MIASTA !!! Jesli to ma wybierać KAPITUŁA, to już dziś mogę podać że MŁAWIANINEM ROKU 2020, ZOSTANIE ====Andrzej Lampkowski !!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Święta prawda, powinni wybierać mieszkancy tak jak wybierają radnych tylko wybierać powinni mądrze nie tak jak dotychczas radni nic nie robią dla mieszkańców tylko kasa dietka co miesiąc do kieszeni.

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x