Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podawały się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej. Okradły małżeństwo 90-latków


Dwie kobiety maseczkach podające się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej okradły małżeństwo 90-latków. Pod pretekstem awarii dostały się do mieszkania i pozbawiły seniorów oszczędności.


Jak podaje mławska policja, do zdarzenia doszło we wtorek, przed południem. Do mieszkania małżeństwa 90-letnich seniorów weszły dwie, ubrane na ciemno kobiety, w maseczkach ochronnych. Podawały się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Twierdziły, że w mieszaniu jest awaria hydrauliczna. Jedna z kobiet zadawała seniorom pytania. Druga, pozostawiona bez nadzoru, przeszukiwała pomieszczenia i szafy. Po pewnym czasie seniorzy zorientowali się, że z mieszkania zniknęły ich oszczędności i wczoraj powiadomili policję.

Policja apeluje do seniorów o to, by nie wpuszczać do domu lub mieszkania nikogo obcego. Jeśli pojawiają się nieznane osoby, podające się za pracowników poczty, spółdzielni czy innej instytucji, które chcą wejść do mieszkania – powinno to natychmiast wzbudzić czujność. Tożsamość takich podejrzanie zachowujących się osób może sprawdzić wezwany przez seniora dzielnicowy lub patrol policji. Jeśli osoba, podająca się za pracownika spółdzielni informuje nas o awarii, należy to ustalić, dzwoniąc do spółdzielni mieszkaniowej. 

Apelujemy do rodzin osób starszych, by rozmawiały z nimi na temat zagrożeń i uświadamiały, że złodzieje, wybierający na swoje ofiary seniorów, wiedzą że starsze osoby przechowują oszczędności w domu. Oszczędności trzymane w szafie z bielizną czy w słoiku w kuchni, nie są bezpieczne. Powinny być wpłacone na konto w banku.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gala
gala
2 lata temu

brudasy 100%

mimi
mimi
2 lata temu

bank pko bp mława schował sobie dwa tysiące pln na jakieś wewnetrzne konto i dopiero po pół roku sprawa się ujawniła i brak reakcji prokuratury po zgłoszonej przez nas seniorów 90 lat jako podejrzenie MALWERSACJI – instytucja zaufania publicznego PIENIĄDZE PEWNE JAK W BANKU

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  mimi

Pisz jaśniej, a w ogóle to uważaj bo to są oskarżenia i mogą być karalne jeśli fałszywe.

Ngb
Ngb
2 lata temu

K[wymoderowano]wo

Inka
Inka
2 lata temu
Reply to  Ngb

Gorzej

Ona
Ona
2 lata temu

Trzeba nie mieć sumienia, oby ich dopadła ręką sprawiedliwości życzę tym paniom tego gorąco.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x