Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Do deklaracji podatkowej wpisujcie miejsce zamieszkania Mława


Urząd miasta apeluje do mieszkańców miasta o wpisywanie w deklaracji podatkowej Mławy jako miejsca zamieszkania. Chodzi o to, aby w efekcie jak największa część podatku trafiła potem do budżetu miasta.


Jednym z głównych źródeł dochodów miast i gmin są podatki płacone przez mieszkańców z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Pieniądze z rocznych rozliczeń podatkowych PIT w ponad 38 proc. trafiają do budżetu tej gminy, którą podatnik wskaże jako swoje miejsce zamieszkania.

– W Mławie zameldowanych jest ponad 30 000 osób. Szacuje się, że liczba faktycznych mieszkańców miasta jest o około 8 000 wyższa. Niestety, podatki tych osób często zasilają budżety innych gmin. Chcemy to zmienić, więc zachęcamy osoby, które mieszkają w Mławie i pragną tu żyć bardziej komfortowo oraz bezpiecznie, do wzięcia udziału w naszej akcji „Rozlicz PIT w Mławie, to się opłaca” – apeluje ratusz.

Według szacunków miasta, za statystycznym „Kowalskim” zarabiającym ok. 3000 zł brutto do miejskiego budżetu może trafić około 700 zł.

Aby nasze podatki trafiały do Mławy, wystarczy zaktualizować swój adres zamieszkania w zeznaniu rocznym, które do 30 kwietnia każdy z pracujących musi złożyć w urzędzie skarbowym. Jeśli ktoś jednak nie zdąży zmienić danych adresowych, może to zrobić w formularzu ZAP-3.

Zgłoszenie aktualizacyjne nie podlega opłacie skarbowej i należy je złożyć we właściwym urzędzie skarbowym po zmianie danych osobowych, np. miejsca zamieszkania. Formularz (dostępny poniżej w pliku do pobrania) można przekazać osobiście lub wysłać pocztą.

Ważne: aby rozliczyć się w Mławie, nie trzeba być tu zameldowanym – wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpisze się mławski adres, ponieważ do celów podatkowych liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

„anonimowo”, nie tylko , bo również na udogodnienia dla developerów, na wycinkę zdrowych drzew, na wszystko czego tylko sobie oni życzą. Jak będzie trzeba to burmistrz nawet im czerwone dywany porozkłada.

L.G
L.G
1 rok temu
Reply to  Anonim

A nie widzisz ile robi się nasadzeń. Otwórz oczy

anonimowo
anonimowo
1 rok temu

Tak, oczywiście a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rozwój urzędniczy i kolejne zatrudnienia w UM? Czy ktoś umie policzyć jakie jest tam zatrudnienie? Czyli liczy się wpisane miejsce zamieszkania?

Wege
Wege
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Warto zajrzeć w budżet miasta gdzie widać ile jest na pracowników a ile na inne cele. I e jednostce takiej jak Urząd zatrudnienie legaln jest, nic na czarno. Da się policzyć wszystkich. Trudniej policzyć mnogość zadań. Ciogle dochodzą nowe

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x