Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rycerze z nidzickiego zamku stracili miecze. Złodziej schwytany


Policjanci zatrzymali 36–latka podejrzanego o dokonanie kradzieży mienia należącego do bractwa nidzickich rycerzy i firmy prowadzącej prace remontowe na terenie zamku. Łupem złodzieja padły m.in. cztery miecze, stalowa rękawica rycerska i narzędzia elektryczne. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Pod koniec 2020 roku nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży na Zamku w Nidzicy. Według zgłoszenia łupem sprawcy padły cztery miecze, stalowa rękawica rycerska, narzędzia elektryczne, rusztowanie elewacyjne i inne drobne przedmioty budowlane. Straty pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę blisko 8000 zł.

Praca nidzickich kryminalnych zaowocowała ustaleniem podejrzanego o kradzież przedmiotów należących do bractwa rycerskiego oraz firmy prowadzącej prace remontowe na terenie obiektu.

W tej sprawie zatrzymany został 36–letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, który w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nidzica

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x