Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych


Jak co roku w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzali miejsca pamięci i groby Niezłomnych w SRO brygady. 28 lutego żołnierze 51 blp z Ciechanowa by uczcić w nieco inny sposób pamięć Żołnierzy Wyklętych zorganizowali Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych w Stałym Rejonie Odpowiedzialności 51 blp.


Rajd wystartował o godz. 9.00 z Placu Jana Pawła II w Ciechanowie. Pierwszym odwiedzonym przez żołnierzy miejscem była tablica pamiątkowa umieszczona na budynku byłego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ciechanowie przy ul. 11 Pułku Ułanów.

Kolejnym miejsce w Ciechanowie był grób Romana Dziemieszkiewicza ps. Pogoda. Z Ciechanowa trasa rajdu prowadziła do Żmijewa Kościelnego, gdzie żołnierze zapalili znicz na grobie płk Stanisława Borodzicza ps. Wara.

Następnymi punktami na trasie rajdu była Mława i Niedziałki. Przystankiem końcowym rajdu był Przasnysz, gdzie żołnierze zapalili znicz pod tablicą pamiątkową na budynku byłej siedziby NKWD, następnie Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego oraz grób Józefa Żbikowskiego ps. „Ryś”.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej czują się zobowiązani do dbania o pamięć Żołnierzy Wyklętych na terenie Północnego Mazowsza.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Znaczy bawią się za nie swoje

WML
WML
1 rok temu

Bardzo ładnie z ich strony, że uczcili pamięć (i tu nie wiadomo pamięć zasłużonych czy nie zasłużonych) tylko czy to są żołnierze, którzy czcili pamięć. Noszą mundury i posiadają stopnie wojskowe, biorą kasę za nic nie robienie poza afiszowaniem się w prasie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  WML

To są tacy sami żołnierze jak większość tych wyklętych.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x