Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z Mławy do Mławy. Kartka Walentynowa szła dwa tygodnie


Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego na świecie niż wysłać komuś list czy tradycyjną – z osobiście i ręcznie wypisaną treścią – kartkę pocztową. Taka była kiedyś powszechna praktyka z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, urodzin czy imienin. Do tej listy świątecznych okazji można też dopisać walentynki.


W dobie ułatwiających życie i usprawniających komunikację komunikatorów internetowych czy smartfonów, kartka pocztowa to pewien anachronizm, ale nadal otrzymanie takiej kartki to dla niektórych duża przyjemność. Wiadomo jednak, że taką kartkę trzeba wysłać nieco wcześniej, gdyż Poczta Polska (czy inny operator) potrzebuje pewnego czasu by ją dostarczyć. Na ile dni wcześniej trzeba udać się z listem do skrzynki, by dotarł na czas?

Z  życiowego punktu widzenia, wydawałoby się że w im dalszy zakątek Polski czy świata list wysyłamy, tym dłużej będzie trwało, zanim trafi w ręce adresata. Okazuje się jednak, że taka kartka wysłana 10 lutego na adres redakcji  Codziennika Mławskiego wcale nie z krańców świata, ale z naszego pięknego miasta szła dokładnie dwa tygodnie. Oczywiście i tak się cieszymy, że do redakcji w końcu dotarła, nawet już dawno po dniu Świętego Walentego.

Choć znamy bardziej drastyczne przypadki, zupełnego zaginięcia kartek z pozdrowieniami z wakacji czy sanatorium, to i tak martwimy się jednak, że trwało to tak długo. A co byłoby gdyby to np. totolotek chciał nas powiadomić o terminie odbioru trafionej „szóstki” albo przychodnia przysłała wyznaczony termin wizyty u lekarza specjalisty?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia31
Sylwia31
1 rok temu

Do mnie przyszło awizo powtórne dn 16tego z informacją, że przesyłka jest do odbioru do 15go

Inka
Inka
1 rok temu

poczta i szpital w Mławie nadają na tych samych falach

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x