Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Będą kamery na wylotówkach z Przasnysza i jednym z osiedli. A w Mławie?


Umieszczenie kamer monitoringu na ulicach wylotowych z miasta to jeden z podnoszonych od kilku lat przy różnych okazjach postulatów mławskiej policji. To czego nie udało się dotychczas zrobić w Mławie, zrobią w Przasnyszu.


Najważniejszym zadaniem kamer rejestrujących obraz z ulic wylotowych, jest ułatwiająca pracę policji możliwość identyfikacji pojazdów przestępców przyjeżdżających na „gościnne występy”. Rozumieją to władze samorządowe Przasnysza, które w ostatnim czasie intensywnie rozbudowały sieć monitoringu. Obecnie Przasnysz monitoruje około 70 kamer, w tym zestawy mobilne (w Mławie sieć monitoringu liczy 16 kamer – red.). Teraz Przasnysz chce zamontować dodatkowe na wszystkich drogach wylotowych z miasta oraz na jednym z dużych osiedli mieszkaniowych.

– Prowadzimy rozmowy z Komendą Powiatową Policji i Starostwem Powiatowym w Przasnyszu, aby jeszcze w tym roku kompleksowo zmonitorować WSZYSTKIE drogi wjazdowe do Miasta Przasnysz. Będzie to ogromny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa naszym mieszkańcom i dodatkowe narzędzie dla Policji przy kradzieżach i włamaniach – zapowiada burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

A w Mławie?

Mławska sieć monitoringu obejmuje głównie centrum miasta, a i tak pod jej okiem doszło do poważnych przestępstw, jak choćby głośnego zabójstwa 18-latka nożem, czy wysadzenia bankomatu przy handlowcu. W ostatnim czasie miasto zamontowało 3 kamery w okolicach tężni na Wólce. Jak dotychczas nie ma jednak ani zapowiedzi rozbudowy sieci monitoringu, ani zarezerwowanych na taki cel środków w budżecie miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x