Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powrót 1. Ligi – jak poradzi sobie Stomil Olsztyn?


Stomil Olsztyn 27 lutego wróci na boiska 1. Ligi. Czy zakłady bukmacherskie wierzą w coś więcej niż walkę o utrzymanie w wykonaniu Dumy Warmii? Zapraszam do lektury na temat przewidywań rundy wiosennej!

ksp Mława
Reklama

Pewne utrzymanie?

Pierwszym i przede wszystkim głównym celem Stomilu Olsztyn na rundę wiosenną 1. Ligi będzie zapewnienie sobie pozostania w tych rozgrywkach na kolejną kampanię. Duma Warmii po 17 kolejkach ma na swoim koncie 20 punktów. Jest to wynik, który realnie pozwala zakładać, że nie powinni mieć problemów z utrzymaniem.

W obecnej kampanii w związku z reformą rozgrywek z ligi spada tylko jedna drużyna. Aktualnie ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Resovia, która traci aż 11 oczek do Stomilu. Rozgrywki Ekstraklasy pokazują jednak, że nawet czerwona latarnia ligi potrafi się obudzić po zimowej przerwie, więc Olsztynianie muszą zaakcentować swoje pozostanie w 1. Lidze.

Szanse na coś więcej?

Czymś więcej w przypadku Stomilu byłoby włączenie się do walki o baraże. Aktualnie sytuacja w tabeli jest ciężka, ponieważ Duma Warmii traci aż 9 punktów do szóstego miejsca. Zakłady bukmacherskie na podstawie proponowanych kursów raczej nie wierzą, że Stomil mógłby realnie zakończyć rozgrywki w czołowej szóstce. Przed nimi jest wiele zespołów z mocniejszą kadrą i przede wszystkim budżetem.

Polska piłka nie raz pokazywała jednak, że w niej nie można być niczego pewnym. Mimo wszystko jako naczelny cel numer 1 piłkarze Stomilu powinni sobie postawić poprawę wyników z jesieni, które nie były najlepsze. Duma Warmii wygrała pięć meczów, tyle samo zremisowała i doznała aż siedmiu porażek. Nie są to liczby, które powalają na kolana, dlatego też potrzebna będzie poprawa.

Już w pierwszym meczu nowej rundy plany i marzenia Stomilu dotyczące walki o coś więcej, niż pozostanie w lidze mogą zostać zweryfikowane. Rywalem numer 1 Dumy Warmii będzie w rundzie wiosennej GKS Tychy, a tydzień później Odra Opole, czyli dwa zespoły z czołówki.

Zakłady bukmacherskie w obu przypadkach faworyzują rywali Stomilu. Czy Dumę Warmii będzie stać na niespodziankę na starcie rozgrywek po zimowej przerwie? Przekonasz się już 27 lutego!

Miejmy nadzieję, że powrót piłkarzy na boiska 1. Ligi nie zostanie storpedowany przez pandemię.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

art. sponsorowany

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]