Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Zanocuj w lesie”. Nocleg na dziko w lesie będzie już legalny


Dyrektor Generalny LP podpisał zgodę na przekształcenie programu pilotażowego dla osób parających się nocowaniem na dziko w lesie w stały program Lasów Państwowych. Do końca kwietnia br. wszystkie nadleśnictwa wyznaczą na swoim obszarze fragment lasu, w którym będzie można legalnie biwakować.


ksp Mława
Reklama

Jak będą wyglądać szczegóły programu?

Nazwa programu – „Zanocuj w lesie”, to wynik dyskusji o tym, że nie wszyscy identyfikują się z takimi aktywnościami jak surwiwal i bushcraft.

Do końca kwietnia, wszystkie nadleśnictwa wyznaczą na swoim obszarze fragment lasu, w którym będzie można legalnie biwakować. Nie będzie tam żadnej dodatkowej infrastruktury! Sam las. Formalnie więc od 1 maja w Polsce w każdym nadleśnictwie takie miejsce powinno funkcjonować.

 • Wszelkie informacje o lokalizacji obszarów będą wprowadzone do Banku Danych o Lasach i na stronach internetowych nadleśnictw. Nie będzie żadnych oznaczeń w terenie – tablic, płotków, ogrodzeń, itp.
 • Nie trzeba już zgłaszać pobytu pod warunkiem, że jednym miejscu nocuje maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu.
 • Trzeba obowiązkowo zgłaszać na adres danego nadleśnictwa pobyt jeśli z noclegu korzysta grupa powyżej 9 osób i/lub powyżej 2 nocy.
 • Zgłoszenie musi wpłynąć nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem.
 • Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt. Bez formalnej zgody nie można korzystać z obszaru.

Obszary na terenach LKP – wszystkie dotychczasowe obszary pilotażowe zostają utrzymane.

 • Przez rok od 14.04.2021 do 14.04.2022 można używać na nich kuchenek gazowych.
 • Można z kuchenek korzystać wyłącznie zgodnie z warunkami opisanymi w regulaminie
 • Wciąż jest zakaz palenia ognisk poza miejscami do tego wyznaczonymi

Bez zmian pozostają:

 • Zakaz zbierania drewna
 • Zakaz palenia ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi!
 • Pozostałe wynikające z ustawy o lasach w tym zakaz wjazdu do lasu pojazdami, takimi jak kampery.

źródło: LP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
1 rok temu

Bzdura, po co te obostrzenia ,skoro większość nosi maseczki pod nosem, a że to świństwo wchodzi przez nos i nosem się roznosi dość dobrze, to mając maseczkę pod nosem, to tak, jakbyśmy jej wcale nie mieli, a tu takie obostrzenia.
Żydzi zaszczepili już ponad 40 % społeczeństwa, podobno dali za szczepionkę 2 x tyle euro (56 podobno ???), a u nas wszyscy wrzeszczą, że nie chcą za darmo szczepionki za 28 euro,i zamykają warmińsko-mazurskie.
Gospodarka leży, niedługo dostaniemy 215 mld z Unii, wirus rośnie w siłę, a my buntujemy się. Wiecie jak cesarz Fryderyk Wielki (o ile nie jest to tylko anekdota, chociaż wydał rzeczywiście 15 dekretów o kartoflach) rozpropagował w Niemczech kartofle- najpierw dał sadzonki za darmo, to wszyscy się wykręcali , więc kazał ogrodzić pole, postawić straże, i chłopi zaczęli wykradać sadzonki, sadzić je ,i okazało się to szybko stać się podstawą piramidy żywieniowej , czy z nami trzeba tak samo ? Super, chyba właśnie brakuje szczepionek z powodu ograniczonych dostaw….Poszły tam, gdzie chcieli je , i lepiej zapłacili ??????????

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  kot

Żydzi to.mądry naród. Eeeech…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x