Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Radzanów. Nie płacisz, odetną ci wodę


Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Radzanowie mówi STOP dłużnikom i będzie odcinał wodę. Według ZWiK, to krok konieczny, by zapewnić bezpieczeństwo firmy i nie obciążać dodatkowo tych mieszkańców, którzy płacą regularnie.


– Odcięcie wody to zawsze ostateczność. Do samego końca próbujemy porozumieć się z dłużnikiem. Niektórzy nie robią tego od lat, więc długi mają spore, sięgające kilku czy kilkunastu tysięcy złotych – podaje ZWiK.

– Są wśród naszych dłużników ludzie, którzy rzeczywiście dysponują niewielkimi dochodami, żyją z kilkuset złotych zapomogi albo wpadli w finansowy dołek przez chorobę czy inne zdarzenie losowe. Staramy się pójść im na rękę i rozłożyć zaległości na raty. Ale jest też znaczna część takich, którzy mogą, których stać na zapłacenie faktury, a nie płacą. Uważamy, że robią to z premedytacją, bo zakładają, że nikt im wody i tak nie odetnie. Trudno to nazwać inaczej niż żerowaniem na tych, którzy płacą regularnie swoje rachunki – twierdzi Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Dominika Wojtczak.

źródło: ZWiK Radzanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Wcześniej za ten stan prawny dłużników – odpowiadał były Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – Henryk B.!!! Czy to on jest bezpośrednim sprawcą zaległych opłat? Przecież to wszystko odbywało się za jego cichym przyzwoleniem?!

O ile winna leży po stronie nadzoru… Czy Zakład nie powinien rościć sobie również odszkodowania od tej osoby oraz wójta?

To pozostawiam do oceny przez czytelników!!!

Pozdrawiam! Radzanów – wyborca. /08-05-2021 r./  

T...
T...
1 rok temu

Ale czy Zakład Wodociągów wie że tego zrobić nie może?? Mimo tego że ludzie nie płacą za wodę Wody odciąć nie można gwarantuje to niestety PRAWO POLSKIE

Last edited 1 rok temu by T...
Piotrek
Piotrek
1 rok temu
Reply to  T...

Nie prawda, za niepłacenie można wodę odciąć ale jednocześnie wskazać, gdzie znajduje się najbliższy hydrant, z którego można wodę czerpać

mlawiak
mlawiak
1 rok temu

Bardzo dobrze , oprocz tych co w trudnej sytuacji reszta powinna placic jak sie nalezy, dlaczego uczciwi ludzie maja dokladac, tak powinno byc wszedzie , kombinatorom trzeba powiedziec dosc .

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x