Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto łata zimowe uszkodzenia nawierzchni dróg


fot. ilustracyjne


ksp Mława
Reklama

Topniejący śnieg odsłonił wiele wyrw powstałych na mławskich ulicach w wyniku przechodzenia temperatury powietrza przez próg 0 st. C. Pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego wypełniają je na bieżąco masą na zimno. W styczniu i lutym zużyli jej na ten cel ok. 9 ton.

Jak podaje urząd miasta, Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe na bieżąco monitoruje stan miejskich i powiatowych ulic na terenie Mławy, a także reaguje na zgłoszenia mieszkańców. Odkryte podczas roztopów wyrwy pracownicy wypełniają masą bitumiczną na zimno – tylko taka technologia sprawdzi się bowiem w warunkach zimowych. Trwalszych napraw, już masą na ciepło, będzie można dokonywać najwcześniej w marcu.

Pod koniec stycznia, gdy warunki jezdne na to pozwoliły, pracownicy MPDM-u dokonali napraw m.in. w ulicach Grzebskiego, Dworcowej, Batorego, Kopernika, Instalatorów, LG Electronics, Nowej, Nowowiejskiego, Płockiej, Aleja Marszałkowska, Napoleońskiej, Kościelnej i Granicznej. Dziś ponownie ruszyli w tym celu w trasę.

– Kierowców prosimy o wyrozumiałość i ostrożność w miejscach, w których aktualnie będą prowadzone prace. Miejska spółka stara się w sposób optymalny zadbać o bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu – apeluje ratusz.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
54 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Porażka panie burmistrzu. Cała mlawa w dziurach.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Szanowny Urzędzie Miasta oraz MPDMie, gdzie jest niby naprawiona ulica Dworcowa? Na którym odcinku bo jeżdżę nią codziennie od kilku lat i nic tam się nie poprawiło a wręcz z czasem jest coraz gorzej.

Mława
Mława
1 rok temu

A osiedle młodych przy garażach tu jest trauma dziur.

Asfalt
Asfalt
1 rok temu

Paruny

Ngb
Ngb
1 rok temu

Kiedy ze środka ulicy padlewskiego znikną zaparkowane na jezdni samochody?
Ewenement w skali kraju tylko w Mławie – jeżdżenie slalomem

T...
T...
1 rok temu

No i jest problem bo topniejący śnieg stopił przy okazji asfalt!
Faktycznie na bieżąco naprawiają ulica BATALIONÓW dalej Batorego Dworcowa i piękne dziury na skrzyżowaniu z tych ulic z Grzybową dziura na dziurze!!!!!!

Last edited 1 rok temu by T...
Marek
Marek
1 rok temu

Fakt, wszędzie powyłaziły dziury i dobrze, że się za to wzięli tak szybko.

Kim
Kim
1 rok temu

I właśnie wychodzą teraz przetargi która firma jest najtańsza potem robione drogi są najtanszym kosztem i najgorszym materiałem . Tylko ktoś te drogi odbiera trochę dziwne to

Haha
Haha
1 rok temu
Reply to  Kim

DO KIM przetargi do dziur.To mlawscy pracownicy doświadczeni inaczej

Jawiem
Jawiem
1 rok temu

Zważka przy skręcie z napoleonskiej w górną można wyrwać kierowcę wraz z fotelem.

Media
Media
1 rok temu

A TORFA brak pasów po calej ulicy dziura na dziurze i chodnik 70 cm po jednej ze str.Ludzie z bloków przechodzą przez ulice jak św krowy bo pasów brak.Bloków natawiali pokonane wszędzie przez psy Syf i 0 koszt na śmieci.

Next
Next
1 rok temu

A tu jeszcze 3lata rządów

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Next

Jeszcze może raz startować na burmistrza, a więc nic nie wiadomo…
Ludzie w Mławie zacofani, nie lubią zmian jak w Ciechanowie, nie lubią ryzyka.
Ich tok myślenia jest taki:
mucha, która się opiła krwi już więcej nie będzie piła, ale to nieprawda drodzy mieszkańcy, bo to nie mucha, to pijawka.

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  Kuba

Czlowieku, masz jakiś kompleks Ciechanowa? Taki sam grajdołek, jak Mława, tylko mają dobrego wujka marszalka i kasa do nich płynie szerokim strumieniem. Dla mnie to hipokryzja, to marudzenie, że rząd nie daje Kosińskiemu pieniędzy. Za to u marszałka z PSL wygrywają wszystkie konkursy. Tacy skuteczni. Nie ma to jak partyjne znajomości

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Marek

Oho, ratusz ruszył do ataku.
Marek, Piotr… sami zakompleksieni.
Powiedz tylko coś na temat Ciechanowa, a już nożyce się odzywają i Cię wyganiają z Twojego miasta, bo nożyce bardzo czułe na temat Ciechanowa.
Czy ty Mareczku nie widzisz, że to ty masz kompleks Ciechanowa, że to ciebie ten Ciechanów boli niemiłosiernie? To samo dotyczy Piotrusia pana.

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  Anonim

Kazdy kto nie narzeka na Mlawę to ratusz? Żal mi ciebie Anonimie

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Marek

Ty nie nie narzekasz, ty wyraźnie bronisz ratusza i jednostek podległych, w tym wypadku MPDM. Obrońcami nieróbstwa i olewania mieszkańców oraz wciskania kitu mieszkańcom może być tylko zbulwersowany pracownik tychże jednostek. Mi ciebie żal. „Uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą” – chyba znasz to przysłowie.
Ps. znów w pracy komentujesz?

Tymon
Tymon
1 rok temu
Reply to  Marek

Trzeba jeszcze stawać do tych przetargów i składać dokumenty o dotacje . Trzeba umieć te dokumenty wypełniać . Najwyraźniej w mławskiem urzędzie takich osób brak .

Hmmm...
Hmmm...
1 rok temu
Reply to  Marek

Mławie to ani marszałek z PSL, ani wojewoda pisowski, ani rząd obojętnie jaki by nie był (czy to PIS, czy PO, czy jeszcze inny), nie dadzą pieniędzy, bo Mława się o te pieniądze nie stara. Mława to taki grajdołek burmistrza.
Kto marudzi, że Kosińskiemu rząd nie daje pieniędzy?
Kosiński ma głowę na karku, a nie międz…..
Marku do kogo te pretensje i to w godzinach pracy?
Nie umiecie pisać wniosków, bo prawie wszyscy jesteście w tym UM mierni albo wierni. Ktoś mądrzejszy podobno w UM się nie utrzyma.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Marek

Jeśli taka jest twoja opinia to powinieneś wiedzieć, że w Mławie także były takiemożliwości bo srodki od MARSZAŁKA STRÓZIKA mogł ściągać starosta Wojnarowski, przydobrej wsółpracy z miastem, tylko że Burmistrz Kowalewski takiej współpracy nie chcial, i w wyborach poprzez swoich przedstawicieli w RADZIE POWIATU JANKOWSKIEGO I ZEJERA, zmienił ten układ, a w/w poparli wybór RAKOWSKIEGO I MARKIEWICZA , oraz pisowską koalicję, najlepiej na tym wyszedł Zejer, bo został zastępco Burmistrza. Marek a co ty z choinki się urwałeś i nie wiesz że partyjne znajomości są niezbędne, w działaniu aby pozyskiwać środki dla miasta , to nie jest żadna hipokryzja, a w mławskim wydaniu to rzeczywistość pisowskiej ekipy, i mamy to co mamy.!!!

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Kuba

Wyprowadz sie do Ciechanowa jak taki wspaniały

taktyczny Janek - obserwator
taktyczny Janek - obserwator
1 rok temu

…dziury w drodze jak były tak są…. a 9 ton masy bitumicznej już w tym roku się rozpisało

ciekawski
ciekawski
1 rok temu

Ciekawe tylko gdzie poszło

Piotr
Piotr
1 rok temu

Wszystkiego na raz nie da się zrobić to chyba normalne. Dopiero co zniknął z ulic śnieg.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Piotr

Nie tłumacz się pracusiu z UM albo z jednostki podległej. Ta sama sytuacja była z odśnieżaniem i sypaniem piaskiem w początkach lutego.
Byle rozpisać, a przecież wiadomo że tego i tak nikt nie sprawdzi…

Marcin
Marcin
1 rok temu

Jaka to naprawa??? hahahaha jebł.em/ zimny asfalt hahahaha

Zaraz będzie Mława pływać, a razem z miastem będzie pływał zimny asfalt. Naprawa nawierzchni to nie takie proste jak piszecie. Należy wyciąć kawałek asfaltu i od nowa położyć, ale po co ? lepiej nasrac w dziurę a reszta zadowolona.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Jeżeli chodzi o Kopernika to też nic nie lepiej. Nadal dziura na dziurze. Najgorzej na skrzyżowaniu przed światłami. W okolicach Skłodowskiej też nie jest lepiej. Trzeba bardzo uważać, żeby kołem nie wpaść w wyrwę.

Kim
Kim
1 rok temu

W Mławie wszystkie drogi są rozwalone o to nie jest wina zimy . Tylko miasto bierze takich wspaniałych fachowców i potem są efekty . A tak latać to sobie możecie ale chodnik przed domem .

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Kim

No… Kim – nie żartuj… wniesie się takie coś na bucie do domu na podłogę, i weź to potem sczyść…

Xyz
Xyz
1 rok temu

Ci pracownicy to nie łatali dziur tylko deptali po tych ulicach a efekty tego widać. Oni są niczemu winni wykonują polecenia zwierzchników. Nasze miasto zamiast iść z duchem postępu to cofa się wstecz.

Emil
Emil
1 rok temu
Reply to  Xyz

Dobrze że nie cofa się do przodu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Emil

Wow, polonistę mamy na forum, brawo Emil – zabłysnąłeś.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Szkoda że jakoś ich nie widać na tych drogach. Wystarczy przejechać się ulicą Graniczną, dziura, dziurę dziurą pogania. Nic nie dają te ich naprawy. Tragedia!!!

Mlawiaki
Mlawiaki
1 rok temu

Parking przez blokiem okm 1 jak Wielki staw wygląda tyle wody proszę przyjechać wzcuicc tego asfaltu tu pójdzie z 10ton na koniec ulicy zapraszam wody po kolana staw 15mx15m

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

To jest naprawiona droga??? Droga redakcja proszę nie wprowadzać ludzi w błąd to nie jest naprawiona droga tylko wrzucone łopatą trochę zimnego asfaltu jakie to naprawianie drogi? Trzeba wyciąć kawał asfaltu i dobrze naprawić a nie zalepić na sztukę jak plastelina zaraz to opony wyciągną aut znowu będzie to samo jakie to jest naprawianie dróg?? Panie burmistrzu weź pan przypilnujechociaż raz w życiu tego proszę cię jako podatnik bo znowu będę musiał ci ubliżać jak cię spotkam na mieście

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

To jest tak zwane ewidentne wrzucanie pieniędzy podatników w błoto.
Bez żadnych przenośni.
To są po prostu kpiny.
Taka robota to była dobra w I połowie XX wieku, kiedy samochodów na ulicach nie było, ale nie teraz.
Zaorać MPDM jeśli nie potrafią niczego porządnie zrobić zgodnie z obecnymi normami.
Piaskarka: chłop z łopatą i żwirem na przyczepie,
łatanie dziór – przyczepka z suchą masą, 2-óch chłopa z łopatami i buciorami do ugniatania masy
i „jedziem” panie kolego dalej.
Mława da się lubić…

kierowca
kierowca
1 rok temu

TRZEBA PRZEPROWADZIĆ DBIÓRKĘ NA ZAGĘSZCZARKĘ WTEDY DE ŁATY BĘDĄ O WIELE TRWALSZE.

dziadek xxxx!!!!
dziadek xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  kierowca

Zamiast przeprowadzać zbiórkę, na sprzęt dla MPDM, TO JUŻ LEPIEJ by było zwolnić tego Dyrektora, który z tego co widać nie ma pojęcia co i za co odpowiada i brak mu fachowej wiedzy na temat tych prac jakie wykonują pracownicy. Wśród pracowników tej jednostki są jeszcze pracownicy którzy pamiętają czas, kiedy na stanie były zagęszczarki, a przed zagęszczeniem masa była podgrzewana i nie bylo takich placków na drodze, ALE ABY TO ZROBIĆ TO TRZEBA MIEĆ PODSTAWOWĄ WIEDZĘ,O ROBOTACH JAKIE TA FIRMA WYKONUJE.

Mlawiaczka
Mlawiaczka
1 rok temu

Zaczyna się haha proszę na osiedle młodych przyjechać naprawić drogę panie burmistrzu weź pan dopilnuj tego droga pomiędzy pawilonami czekamy panie burmistrzu mieszkańcy osiedla młodych .tylko żebyśmy do maja nie czekali

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Mlawiaczka

Osiedle młodych dawno zostało już zapomniane. Była wice burmistrz mieszka w blokach na OM i co nie widzi stanu dróg? Nie, bo przecież ona nie jeździ to co ja to obchodzi. Cale te osiedle stało się zapomniane jeśli chodzi o drogę. Fakt przy pawilonach lepiej nie wjeżdżać , tragedia. Pan burmistrz to już ma wszystko gdzieś, ostatnia kadencja, nachapie się i pójdzie na radnego. Dalej kaska będzie .

Po co robić drogi, skoro mozna zmienic organizacje ruchu dla kolejnego dewelopera. Przy wiadukcie szrenskim buduja bloki, dziury w asfalcie, syf na drogach, pelno piachu ale co kogo to obchodzi.

Loool
Loool
1 rok temu
Reply to  Marcin

Osiedle Młodych- stamtąd jest jeden z niewygodnych przewodniczących osiedli, a więc chyba jasne dlaczego jest to zapomniane osiedle.

Zarząd Osiedla Nr 15 Młodych
Zarząd Osiedla Nr 15 Młodych
1 rok temu
Reply to  Loool

Jedno z wielu pism w sprawie interwencji dotyczących stanu ulic na Osiedlu Nr 15 Młodych – https://www.facebook.com/osiedle15mlodych/photos/pcb.1122069414898464/1122069194898486/

Więcej na fanpage Osiedla Nr 15 Młodych

Mieszkaniec Om
Mieszkaniec Om
1 rok temu
Reply to  Loool

No i co zatkało kakao? Zarządca osiedla pisze wnioski, stara się dbać o osiedle dobrze. Ale czy ma zrobić to za swoje? A może twoim zdaniem powinniśmy się wszyscy mieszkańcy złożyć na naprawę drogi?

Widać, że potrafisz tylko pisać komentarze, a jak żeś taki mądry to bardzo chętnie się z Tobą spotkamy i usłyszymy jakie masz rady na poprawę osiedla.

A jak wracasz z lg to nie jedz przez osiedle tylko normalnie do świateł, bo pewnie z tej drogi korzystasz jak większość ludzi. Niestety ta droga, to droga do ominięcia ronda oraz świateł. Zapraszamy Cię o godzinie 14 na osiedle i 16, może coś nam poradzisz.

Loool
Loool
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec Om

Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? – z tego co widać to raczej nie bardzo.
Przecież wyraźnie napisałem, że dla UM Osiedle Młodych to tak samo zapomniana dzielnica jak Wólka, bo Przewodniczący Osiedla jest niewygodny dla UM.
Ps. Dla twojej wiadomości:
Jestem eko, nie jeżdżę autem, tylko chodzę i biegam, no ewentualnie jeżdżę na rowerze.
Zatkało kakao?

Kaczmrek Kamil
Kaczmrek Kamil
1 rok temu
Reply to  Loool

Dlaczego Przewodniczący z Osiedla Młodych jest niewygody dla UM?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kaczmrek Kamil

Z takiego samego powodu jak K.P. mniej więcej

Jan Kowalski
Jan Kowalski
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Czyli konkretnie z jakiego

Kuba
Kuba
1 rok temu

„Pracownicy MPDM ł wypełniają je na bieżąco masą na zimno. W styczniu i lutym zużyli jej na ten cel ok. 9 ton.”.
Pani rzecznik to ma wyobraźnię… tak samo jak z tym piaskiem w dniach 8 i 9 lutego.
Dwóch chłopa przewaliło łopatami 9 ton masy i ładnie udeptało buciorami 😀 .

Dobrze, że nauczyła się już pisać opisy pod zdjęciami i tym samym likwiduje w nich daty kiedy zostały zrobione. Już nikt nie zarzuci, że zdjęcia powstały rok temu albo 5 lat temu.

Kim
Kim
1 rok temu

Powiem szczerze, że tak źle to jeszcze nie było w naszym mieście, dosłownie slalom gigant…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Ulica Batalionów tragedia wczoraj jadąc tamtędy wieczorem prawie bym kolo sobie urwal,osiedle Młodych wyjazd do Szpitalnej to samo,drogi w opłakanym stanie

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jak urwiesz, zgubisz zderzak, uszkodzisz zawieszenie wzywaj policje. Później należy zgłosić się do ub Miasta i naprawić szkodę na ich koszt . Potrzebna jest tylko notatka i policja na miejscu zdarzenia.

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

…. ale deweloperzy w M<ławie mają się dobrze, jak pączki w maśle jak to się mówi.
Takie życie.

dziadek xxxx!!!!
dziadek xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Kim

PEŁNA ZGODA W OCENIE WŁADZ I KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ W NASZYM MIEŚCIE!! no tak ale nie dziwmy się za bardzo wszak to są kadry władzy PIS co ma także przełożenie w MŁAWIE która wie wszystko najlepiej, a uwagi bacznych obserwatorów i wytykanych błędach===uważa za hipokryzje i złośliwości.!!!!! i niech te gwiazdki będą odpowiedzią na ich działanie — ***** *** !!!!

Ktos
Ktos
1 rok temu

Dokonali napraw na ul. Grzebskiego? A to dobre, wczoraj jechałam ta drogą, w stronę miasta dziura na dziurze….

54
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x