Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Lodowisko w Przasnyszu zamknięte po donosach do sanepidu


„Życzliwe” doniesienia osób zatroskanych o zdrowie łyżwiarzy i otoczenia kierowane do sanepidu spowodowały, że niedawno otwarte kryte lodowisko zostało zamknięte aż do odwołania.


W wyniku podjętych przez rząd decyzji od 12 lutego możliwa jest aktywność sportowa na terenach otwartych. Oznacza to otwarcie boisk, lodowisk i kortów znajdujących się na zewnątrz, a także dopuszczenie możliwości uprawiania sportów amatorskich na świeżym powietrzu. Czynne są również stoki narciarskie i kryte baseny. Jednak w rządowym rozporządzeniu dotyczącym wyłączenia spod restrykcji niektórych obiektów literalnie nie wymieniono krytych lodowisk.

W związku z tym, „zatroskani obywatele” informowali anonimowo przasnyski sanepid o nieprzestrzeganiu obowiązującego rozporządzenia, a powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu interweniował u przasnyskiego starosty.

Starosta Krzysztof  Bieńkowski zapowiedział, że zamierza zwrócić się do premiera oraz ministra zdrowia z prośbą o wprowadzenie krytych lodowisk do rozporządzenia, ponieważ takie obiekty oferują dużo więcej wolnej przestrzeni niż baseny. Ponadto starosta uważa, że powiatowa tafla jest obiektem przyszkolnym i nie służy prowadzeniu działalności gospodarczej, dlatego nie powinna podlegać restrykcjom.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wdzięczny Mieszkaniec
Wdzięczny Mieszkaniec
2 lata temu

Dziękuje Panu Burmiszczowi, ze nie wybudował lodowiska w Mławie, mając na uwadze nasze zdrowie. Pozdrawiam MOSIR, który aż dwa dni potrzebował aby dojść do siebie i otworzył basen z przemyślanym opóźnieniem, od możliwego terminu. Jemu tez dziękuje za zachowanie w zdrowiu wielu Mieszkańców.

PiDydy
PiDydy
2 lata temu

Tak fakt słyszałem o wielu przypadkach śmierci z tęsknoty za tym że nie można na mławskim lodzie pojeździć. W dupach od tego dobrobytu wam się po przewracało . Tylko patrzycie czego nie ma i to chcecie. A jak jest to już popytu nie ma . Takie czasy rosCzeniowców wielkich światowych elit europejskich , każdy chce być cool , każdy jest elokwentny ,mądry i wogóle naj. Ale jak chodnik sąsiadowi pomóc odzieżyć to już nie, lepiej na straż zadzwonić. I takich przypadków jest więcej. A już nie daj Boże na temat polityki się człowiek wypowie to już umarł w budach taki syf się wyleje . I tak to na tym naszym codzienniku życie płynie ludzie umierają a nie musieli by bo przecież co ?! pandemii nie ma bo to wymysł , elit zmowa taka. I co …i g***0

Fakiba
Fakiba
2 lata temu

Nasz rząd to nie-rząd. Cały czas ciężko myśli i jak coś wymyśli to jakby walnął kulą w płot. Cały czas błądzi w tej dudzinej mgle i walczy z ostrym cieniem mgły.

Kryte baseny mogą być otwarte, kryte lodowiska już nie – chore, bardzo chore.

To się nawet już nie chce komentować tych pomysłów i zarządzeń „rządu”.
W Mławie też są tacy zatroskani obywatele, którzy bez donosów na policję czy do sanepidu żyć nie mogą, to nie tylko w Przasnyszu tak jest. Polak ma to w już w genach.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Fakiba

Słuchy chodzą że to dziadek xxx zakapował bo ciśnienia z dużego dostał w butach.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Fakiba

A kto to przed chwilą pisał, że będzie filmiki na Policję wysyłał za wymuszenie pierwszeństwa na pieszych? No kto to taki? Fakiba! Nie to, żebym nie popierał, ale masz kobieto rozdwojenie jaźni. Się ogarnij i zdecyduj.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x