Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lodowisko w Przasnyszu zamknięte po donosach do sanepidu


„Życzliwe” doniesienia osób zatroskanych o zdrowie łyżwiarzy i otoczenia kierowane do sanepidu spowodowały, że niedawno otwarte kryte lodowisko zostało zamknięte aż do odwołania.

W wyniku podjętych przez rząd decyzji od 12 lutego możliwa jest aktywność sportowa na terenach otwartych. Oznacza to otwarcie boisk, lodowisk i kortów znajdujących się na zewnątrz, a także dopuszczenie możliwości uprawiania sportów amatorskich na świeżym powietrzu. Czynne są również stoki narciarskie i kryte baseny. Jednak w rządowym rozporządzeniu dotyczącym wyłączenia spod restrykcji niektórych obiektów literalnie nie wymieniono krytych lodowisk.

W związku z tym, „zatroskani obywatele” informowali anonimowo przasnyski sanepid o nieprzestrzeganiu obowiązującego rozporządzenia, a powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu interweniował u przasnyskiego starosty.

Starosta Krzysztof  Bieńkowski zapowiedział, że zamierza zwrócić się do premiera oraz ministra zdrowia z prośbą o wprowadzenie krytych lodowisk do rozporządzenia, ponieważ takie obiekty oferują dużo więcej wolnej przestrzeni niż baseny. Ponadto starosta uważa, że powiatowa tafla jest obiektem przyszkolnym i nie służy prowadzeniu działalności gospodarczej, dlatego nie powinna podlegać restrykcjom.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wdzięczny Mieszkaniec
Wdzięczny Mieszkaniec
15 dni temu

Dziękuje Panu Burmiszczowi, ze nie wybudował lodowiska w Mławie, mając na uwadze nasze zdrowie. Pozdrawiam MOSIR, który aż dwa dni potrzebował aby dojść do siebie i otworzył basen z przemyślanym opóźnieniem, od możliwego terminu. Jemu tez dziękuje za zachowanie w zdrowiu wielu Mieszkańców.

PiDydy
PiDydy
14 dni temu

Tak fakt słyszałem o wielu przypadkach śmierci z tęsknoty za tym że nie można na mławskim lodzie pojeździć. W dupach od tego dobrobytu wam się po przewracało . Tylko patrzycie czego nie ma i to chcecie. A jak jest to już popytu nie ma . Takie czasy rosCzeniowców wielkich światowych elit europejskich , każdy chce być cool , każdy jest elokwentny ,mądry i wogóle naj. Ale jak chodnik sąsiadowi pomóc odzieżyć to już nie, lepiej na straż zadzwonić. I takich przypadków jest więcej. A już nie daj Boże na temat polityki się człowiek wypowie to już umarł w budach taki syf się wyleje . I tak to na tym naszym codzienniku życie płynie ludzie umierają a nie musieli by bo przecież co ?! pandemii nie ma bo to wymysł , elit zmowa taka. I co …i g***0

Fakiba
Fakiba
15 dni temu

Nasz rząd to nie-rząd. Cały czas ciężko myśli i jak coś wymyśli to jakby walnął kulą w płot. Cały czas błądzi w tej dudzinej mgle i walczy z ostrym cieniem mgły.

Kryte baseny mogą być otwarte, kryte lodowiska już nie – chore, bardzo chore.

To się nawet już nie chce komentować tych pomysłów i zarządzeń „rządu”.
W Mławie też są tacy zatroskani obywatele, którzy bez donosów na policję czy do sanepidu żyć nie mogą, to nie tylko w Przasnyszu tak jest. Polak ma to w już w genach.

srs
srs
14 dni temu
Reply to  Fakiba

Słuchy chodzą że to dziadek xxx zakapował bo ciśnienia z dużego dostał w butach.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x