Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 19 lutego


Według danych Ministerstwa Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 19 lutego br. godz. 10:30 mamy wykazanych w ostatniej dobie 49 nowych zakażeń i brak przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i z powodu COVID-19. 1117 osoby objęte są kwarantanną, w ciągu ostatniej doby wykonano 145 testów, z czego 51 jest pozytywnych. 


ksp Mława
Reklama

W województwie mazowieckim odnotowano 1427 przypadków zakażeń, 22 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i 2 z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 8777, z powodu chorób współistniejących zmarło 198 osób, z powodu COVID-19 – 43.

Link do pełnych danych TUTAJ

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
52 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
RĘCE OPADAJĄ
RĘCE OPADAJĄ
1 rok temu

zamiast młodzi pracować to pracują emeryci ,którzy za wszelką cenę chcą się dorobić. BIJĄ SIĘ O GODZINY CIĄGLE IM MAŁO .NIEKTORZY LEDWO CHODZĄ ALE JESZCZE 720 GODZIN BY PRZEROBIL.NP W OCHRONIE

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  RĘCE OPADAJĄ

Młodzi czesto żyją za 500+

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  RĘCE OPADAJĄ

To mlodzi maja tylko takie kompetencje aby pracowac w ochronie????

WIDZĘ
WIDZĘ
1 rok temu

rozdawnictwo stworzyło patologię.Życie na kredyt coraz więcej roszczeniowców alimenciarzy a PIŚ DRUKUJE I ROZDAJE PINIĘDZE CIEKAWE JAK DŁUGO?

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  WIDZĘ

nic nie widzisz i malo wiesz .Takie rozdawnictwo jak nazywasz obowiazuje w kazdym kraju UEJak bys to powiedzial finowi szwedowi czy hiszpanowi to kazal by ci sie puknac w glowe

Kim
Kim
1 rok temu

Poczekajmy jeszcze z pół roku o wtedy pogadamy towar na półkach sklepowych rośnie w błyskawicznym tempie . Nie długo też nie kazdemu starczy na zycie . I ci cwaniacy którzy pracują w państwowej pracy też niedługo zmiekno firmy się zamykają jest coraz mniejszy wpływ do państwa więc i im po wypłatach niedługo poleca .

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Kim

Najczyciele to cwaniacy? Ciekawe…

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Yureck

Czy ja napisałem nauczyciele cwaniaku czy ty tobie wojsko przypadkiem podstawówki nie przerwało bo z czytaniem to nie za bardzo . Mówię o tych wszystkich urzadach które pracują zdalnie albo nie wpuszczają ludzi i tych którzy specjalnie sobie latwia kwarantannę a wypłata i tak jest

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Kim

To trzeba się wyrażać precyzyjnie.

Do KIM
Do KIM
1 rok temu
Reply to  Kim

Trzeba się było uczyć to też byś w urzędzie pracował a nie tu teraz gorzkie żale wylewasz

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Do KIM

Uczyć to się uczył i co z tego jak szerokich pleców nie ma.
W Mławie nie trzeba się uczyć, wystarczy kurs internetowy, a do stażu pracy zaliczają nawet przynależność do stowarzyszenia.

Beatka
Beatka
1 rok temu
Reply to  Do KIM

Żeby pracować w urzędzie wystarczy mieć średnie wykształcenie i mature.Duzo osób mogłoby pracować w urzędach,ale oczywiście wszędzie trzeba mieć znajomości.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Do KIM

He w urzędach ludzie dostają pracę po znajomości nie za naukę

Anonim
Anonim
1 rok temu

Do różnej maści specjalistów takich jak Jurek-ogórek i Józek-wózek:

„- Maseczka powinna mieć też określoną długość użytkowania – chirurgicznej można używać ok. 4 godzin bez przerwy, maseczki FFP2 – 8 godzin. Maseczki bawełniane, trzywarstwowe powinny być co 2 godziny wymieniane i prane – mówił dr Grzesiowski. Ekspert odniósł się także do stosowaniu popularnych przyłbic.

– Przyłbice są absurdalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zasłanianie nosa i ust przed powietrzem. Przyłbic używamy jako dodatku do maski, sama przyłbica nie daje nic jeśli chodzi o filtrację i apeluję o to już od co najmniej kilku tygodni. Przyłbice nigdy nie powinny być dopuszczone – ostrzegał lekarz.

Szczególnie II część cytatu ważna. Tak a propos, to bawełniane to najlepsze są ga…cie a nie maseczki

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Anonim

Ale o co chodzi?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Yureck

O poszerzenie twojej wiedzy nieszczęsny u.łom.ny „studenciku”.

STRAŻ GRANICZNA
STRAŻ GRANICZNA
1 rok temu

NIDZICA DZIAŁDOWO WSZYSCY GŁOSOWALI NA PEŁO .NAJWIĘCEJ KORZYSTAJA Z MOPSU ZASIŁKOW DARÓW.BYŁ TAKI CZAS ŻE TAXI WYNAJMOWALI PO DARY. JEST EFEKT NIE NOSZENIA MASEK NIE PRZESTRZEGANIA REŻIMU SANITARNEGO.ZAMKNĄĆ GRANICE MŁAWY NIECH IM PEŁO POMAGA.

Łoś
Łoś
1 rok temu

+++++ +++

PATUS
PATUS
1 rok temu

Tak to prawda tam połowa ludzi chodzi z maseczkami na brodzie dalej nie wierzą w COVIDA ,tam robole wiedzą jak korzystać ze sprzętu a potem pobierać dary zasiłki i płakać jak a bieda.Do roboty ciężko towarzystwo namówić bo jak mówią sie nie opłaca.TO SAMO DZIEJE SIĘ W IŁOWIE .

Inka
Inka
1 rok temu

A za pisu taxi jeżdżą do olsztyna na zakupy za 1200

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  Inka

a za PO nie jezdzili byli tacy biedni

Takie statystyki
Takie statystyki
1 rok temu

Od 4.03.2020 do 31.12.2020 na sam covid w każdym przedziale wiekowym zmarło 5102 osoby i kto tu robi nas w ciula? Na nowotwory rocznie umiera 100 tyś osób. Bójcie się dalej i słuchajcie mediów

Łoś
Łoś
1 rok temu

Nowotworem nie zarzisz się od innej osoby cwany gapo.

Takie statystyki
Takie statystyki
1 rok temu
Reply to  Łoś

Nie chodzi o zarażenie tylko o to jaki ten wirus groźny i ilu ludzi faktycznie na covid zmarło gapo a nie jak napędzają sztucznie statystyki

Łoś
Łoś
1 rok temu

Zachoruj i się przekonaj jak to jest. Opowiesz potem wszystkim jak było i jakie będziesz miał powikłania do końca życia. A może po prostu umrzesz, samotnie w szpitalu i nikomu nic nie powiesz. Zaryzykuj w końcu to jak mówisz nic strasznego.

Beatka
Beatka
1 rok temu
Reply to  Łoś

Nowotwór można genetycznie zdobyć,a tak w ogóle to rak to wyrok smierci,cierpienie,potworny ból.To jest akurat też pandemia,coraz więcej dzieci i dorosłych choruje na nowotwór.A przez ograniczony dostęp do lekarzy i długie kolejki do specjalisty,zbyt późno są diagnozowani.Jesli nie miałeś do czynienia z nowotworem,albo z cierpiącymi ludźmi to nie wiesz co to znaczy.To nie wirus,gdzie większość przechodzi łagodnie w domu.

Do Beatki
Do Beatki
1 rok temu
Reply to  Beatka

Pani Beatko, podstawowe informacje z dziedziny zakażeń, proszę przyswoić. Ten wirus, tak jak i każdy inny, w pierwszej kolejności atakuje osoby starsze oraz słabsze. U tych osób, również występuje najwiecej nowotworów. Dla tej grupy chorych, jest on śmiertelnym zagrożeniem. Nie zaprzestano leczenia chorób nowotworowych. Zmieniła się diametralnie sytuacja, do ich prowadzenia. Z drugiej strony, spadła oczywiście tez ich wykrywalność, bo mniej pacjentów zgłasza się do POZ a jak już to zrobią, to jest niestety za pozno(podobnie było przed pandemią). Służba zdrowia tez nie jest w stanie funkcjonować normalnie. Lekarze, pielęgniarki, salowe itd, również mają rodziny w domach, w rożnym wieku i rożnym stanie zdrowia i zabezpieczenie ich szczepieniami, nie zabezpiecza tych, z którymi mieszkają lub się kontaktują. Podaje się tylko przypadki śmiertelne ale nie podaje się liczby pacjentów, którzy po przebyciu COVID, mają trwałe zmiany w swoim organizmie, powodujące ich roznoraką niepełnosprawność. Wracając do tematu, leczenie pacjentów z chorobami nowotworowymi jest bardzo trudne w obecnych czasach i nie wynika ono z czyiś złych decyzji, tylko ze specyfiki schorzenia, na które cierpią w otoczeniu coronawirusa, z którym nie mogą mieć kontaktu. Nie może być on również wprowadzony na żaden oddział onkologiczny. W tym kraju, każdy jest politykiem, sędzią i oczywiście lekarzem i zna się na organizacji i zarządzaniu wszystkimi tymi działami na raz. Tylko nikt, nie ma odpowiedniej wiedzy.

Beatka
Beatka
1 rok temu
Reply to  Do Beatki

Niestety ale od roku skupili się tylko na jednej chorobie,nie lecząc innych ciężkich chorób.Rzadza nami lucyferianie,bandyci którzy niszczą wszystko sami zyskujac po trupach do celu.Mowie o Polsce,bo tu mieszkamy,wiec inne kraje mnie nie interesują.Chodz cały świat podporządkował się tym którzy zyskają krocie.

Do Beatki
Do Beatki
1 rok temu
Reply to  Beatka

Bo, Pani Beatko, dobrze zarabiają Ci, którzy mają wiedzę, wykształcenie i potrafią ich używać. Pozostałym, pozostaje własny biznes, w którym mając tak zwany dryg, tez mogą zarobić a pozostali pracują gdzie mogą, bo ich kierunek wykształcenia nie ma już żadnego znaczenia. Co do rządów:):):) za poprzednich było jeszcze lepiej, za poprzednich tych poprzednich cudownie, przed cudownymi było wspaniale a przed wspaniale było zachwycająco. Ja nie pamietam, żeby kiedykolwiek w tym kraju było normalnie i nie spodziewam się aby w najbliższym ćwierćwieczu, to się zmieniło. Cały czas, jesteśmy w okresie dorabiania się politykierów i krzepnięcia gałęzi prywatnego przemysłu, co pozostałe kraje europejskie, przeżyły już po II Wojnie Światowej. Najpierw Oni muszą się nachapac, później reszta. Jak ktoś chce normalnie, to musi opuścić ten kraj katolickiej dobroci i współczucia bliźniemu i wyjechać w kierunku, który wyda mu się najbardziej dla niego przyjazny. Najlepiej do kraju, którego języka nie zna. Wtedy zanim zacznie rozumieć tamtejszą, rodzimą politykę i pozna wszystkie rodziny radnych, pozatrudnianych w miejskich spółkach, zdąży już trochę zarobić i okrzepnąć.

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  Do Beatki

To prawda brak wiedzy i samodzielnego myslenia

ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ
ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ
1 rok temu

pozamykać kościoły dworzec pkp te dziwne toalety za 1zł dworcowe nie stać kolej na bezdotykowy płyn do rąk? TO MOGĄ BYĆ WYLĘGARNIE KOWIDA .

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu

sam nie rozumiesz tego co napisales

Assss
Assss
1 rok temu

Jesteśmy na 6 miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń na 100 tys. Brawo!

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Assss

Trzeba walczyć o podium to będą w TVP o nas mówili

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  Assss

jakie zrodlo infirmacj przedstawiasz chyba wlasne

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

A ja się zastanawiam czy ktoś zna tych chorych?? Co im dolega? Ciężko przechodzą starsi czy mlodzi również???

Obywatelka
Obywatelka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Znam wiele osób. Wszystko zależy od odporności. Leżą pod respiratorem i młodzi i zdrowi bez chorób współistniejącących… A są i starsi którzy mieli aby katar kaszel i stan podgorączkowy. Wszystko zależy od organizmu… Znam też osoby które zmarły niestety…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Głównie starsi. Znam troje chorych. Męczy ich bardzo wysoka gorączka.

Heniek
Heniek
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Ja chorowałem było to najgorsze 1.5 tyg mojego życia a powikłania będę miał do końca życia

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Znałem. Facet 54lata

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Znam chorych i tych co już nie żyją……no i?

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Ja chorowalam, nie życzę nikomu, powiklania też mam.

kot
kot
1 rok temu

Wersja angielska, czy co….A Nidzica czarna. Tam bardzo dużo nowych. Rozważają nakaz maseczek chirurgicznych, nie materiałowych, czy szalików , a wielu nie nosi prawidłowo żadnych, ech, trzeba to spokojnie obserwować.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  kot

Ulala ale odkryli wynalazek łał szacun jak może przyłbica lub szalik chronić albo kawałek szmaty co parę z ust przepuszcza ile do tego potrzebowali czasu żeby do takich wniosków dojść lata studiów tak jak Yureck może tyle samo

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Mława

Już zaraz robię zrzutkę na wieniec dla ciebie… Tylko powiedz do którego rowu wrzucić.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Łoś

To rób prędzej Ty ze strachu na zawał zejdziesz niż ja na covid imbecy….

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Mława

Zutylizuj się….

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Mława

Zobaczymy ….. Dla mnie jesteś potencjalnym mordercą.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Łoś

Moralnym. Nie tylko potencjalnym.

Obywatelka
Obywatelka
1 rok temu
Reply to  kot

Szkoda tylko że tacy imbecyle mają wpływ na zdrowie innych osób tych którym zależy na życiu i zdrowiu.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  kot

Szanowny Kocie! Zgadzam się z Tobą prawie we wszystkich sprawach, o których piszesz, ale tutaj mała polemika zaistnieć musi: „spokojnie”, to było rok temu. Teraz mamy pożar. Spokój nadmierny jest niewskazany. Myśmy zbytnio się uspokoili. Przyzwyczailiśmy się do tej pandemii. Uśpiliśmy czujność.
Zaniedbaliśmy profilaktykę.
Jesteś wrażliwym człowiekiem, którego bardzo szanuję, ale gotuje się we mnie, gdy widzę skrajną głupotę i nieodpowiedzialność. Złości mnie to, pomimo przyjęcia drugiej dawki Pfizera.

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

Nic nie zrobisz,nie nauczysz nikogo nic, dopóki nie doświadczył na własnej skórze.tez rasa mnie bezczelne wypowiedzi ludzi tutaj, bo akurat znam ludzi chorych i po covidzie,i uważam, że przeciwnik jest groźny, ale tych odpornych, z maseczka i pod nosem jest większość,, walka z wiatrakami.w listopadzie mało mi krew na na to nie umarła, było przykro, znam ludzi po ciężkim przebiegu, i co z tego, wiedzie ktoś przy komputerze,i judzi, wyśmiewa, poniża, żenujące

52
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x