Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zniszczona latarnia. To wina driftujących kierowców?


Nieznani sprawcy uszkodzili słup oświetlenia ulicznego przy ul. Instalatorów w Mławie. To już czwarty zniszczony słup w ostatnim kwartale, a drugi – w tym roku. Trzy spośród nich są już w trakcie wymieniania – urząd miasta zakupił nowe latarnie. Koszt wymiany jednej – w zależności od stopnia uszkodzenia – waha się między 3,5 a 7 tys. zł, co jest znacznym obciążeniem dla budżetu miasta.


Urząd miasta podejrzewa, że uszkodzenie słupa przy ul. Instalatorów nastąpiło wskutek kolizji drogowej – niewykluczone, iż za sprawą popularnego ostatnio w naszym mieście driftu, czyli jazdy samochodem z wykonywaniem kontrolowanych poślizgów. Podczas zderzenia pojazdu z metalowym słupem, bardzo łatwo dochodzi do zniszczenia tego ostatniego – konstrukcja słupa jest lekka ze względów bezpieczeństwa: w razie wypadku kierowca pojazdu uderzającego w słup ma dużo większe szanse przeżycia niż przy kontakcie ze słupem betonowym. Walor ten wiąże się jednak ze zwiększonymi kosztami ponoszonymi przez miasto na wymianę zniszczonych słupów.

Ratusz przypomina, że elementy miejskiej architektury – w tym oświetlenie uliczne – są wspólną własnością wszystkich mieszkańców, na której zakup i utrzymanie składają się oni do miejskiego budżetu, płacąc podatki. W 2020 r. na naprawę lub wymianę zniszczonych elementów infrastruktury Miasto Mława przeznaczyło ok. 12 tys. zł.

Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o to, co do nas należy. Reagujmy też na obserwowane przypadki wandalizmu – wystarczy powiadomić straż miejską (tel.: 986 lub 23 654 64 50 wew. 902) lub policję (tel.: 112 lub 997) – apeluje ratusz.

źródło i fot: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
1 rok temu

Na takie remonty pieniądze muszą być. Natomiast obciążeniem dla budżetu na który wszyscy pracujący się składają są darmozjazdy z ratusza i reszta nadmiarowych urzędników z budżetówki

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

No pewnie,ze byly ślady od ciężarówki. Dzielnica przemysłowa, tyle zakładów a drogi na osobowe zaciasne,a co dopiero na duże składy.

Wiedzący
Wiedzący
1 rok temu

Jasne. Ktoś ciężarówka uderzyl. Były ślady kol

Kibic
Kibic
1 rok temu

Czyli to nie wina nie odśnieżonych ulic ? wystarczy je odśnieżyć a nie będzie dryfterów oraz aut w przypadkowych poślizgach

Nestor
Nestor
1 rok temu

W celu ustalenia sprawcy może wystarczy przejrzeć monitoring z okolicznych zakładów, kamer ci tam dostatek…

Piotr
Piotr
1 rok temu

Niech burmistrz rozwiąże to jak burmistrz z Podlasia . Znajdzie miejsce bezpieczne i je udostępnieni dla kierowców

Mlawiak41
Mlawiak41
1 rok temu

Na Straz Miejską?Juz raz dzwonilem i się ich nie doczekałem…!
Mlawska Straz Miejska to tylko „etat”dla kolegow wlodarzy…!

miner
miner
1 rok temu

CELOWO MNIASTO MUŁAWA TRAKTUJĄC MNIESZKAŃCÓW JAKO MUŁUFFF !
TEN ZWŁASZCZA CO MNIASTO UKOCHAŁ BYŁ ALE NIC NIE MA W JEGO WYPOWIEDZI CZY MNIESZKAŃCÓW UKOCHAŁ – WOBEC TEGO PO CZYNACH GO POZNA(J)CIE… O CIGODNI… TE SŁUPY NA SAMYCH NAROŻNIKACH SKRZYŻOWAŃ I NA SAMYM WEJŚCIU Z PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH WPROST NA SZARY !!! SŁUP BY SOBIE CHTO GŁÓWKIE ROZBIŁ… MATKA URZĘDNIK PAŃSTWOWY SOROG LET PRACY W URZĘDZIE MNIASTA MUŁAWA O MAŁO MI SIĘ ROK TEMU BYŁA ZABIŁA NA ULICY SPORTOWEJ NA WYSOKIM KRAWĘŻNIKU WĄSKIEGO CHODNIKA PRAWIE NA POŁOWIE JEGO SZEROKOŚCI WMUROWANE SŁUPY… TO JEST DYWERSJA !!! ZBRODNIA PRZECIW SENIOROM !

GipsonMeL
GipsonMeL
1 rok temu

Wg mnie to robota trackerów , postawić zapory betonowe i po sprawie.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x