Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiat miński Stolicą Kultury Mazowsza 2021. Jakie wydarzenia zaplanowano?


Konferencje naukowe, jarmark czy przegląd piosenki – ten rok w powiecie mińskim zapowiada się wyjątkowo ciekawie. To właśnie ten powiat został Stolicą Kultury Mazowsza 2021 i otrzyma od samorządu województwa mazowieckiego wsparcie w wysokości 100 tys. zł.


ksp Mława
Reklama

To już 20, jubileuszowa edycja konkursu Stolica Kultury Mazowsza – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. – Chcemy pokazać całej społeczności Mazowsza, ale również turystom i gościom z innych regionów Polski, to, co najpiękniejsze w danym powiecie. Dzięki konkursowi udało nam się do tej pory zaktywizować wielu ludzi – od dzieci, które w swoich szkołach i zespołach amatorskich realizują różnego rodzaju ciekawe projekty, po instytucje kultury w powiecie – dodaje marszałek.

W ubiegłych latach zaszczytne miano Stolicy Kultury Mazowsza nosiły takie powiaty jak: powiat mławski, otwocki, przasnyski, nowodworski, legionowski czy Miasto Radom.

Do tegorocznej edycji konkursu oprócz powiatu mińskiego zgłosiły się powiat żyrardowski oraz Miasto Ostrołęka. Wszystkie wnioski spełniały wymogi formalne. Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wniosek powiatu mińskiego prezentował bogaty i różnorodny harmonogram, skupiający się na dwóch ważnych jubileuszach – 600. rocznicy nadania praw miejskich miastu Mińsk Mazowiecki oraz 400. rocznica nadania praw miejskich dla Cegłowa. – Powiat zadbał przede wszystkim o włączenie w realizację projektu wszystkich mieszkańców. To bardzo ważne, aby każdy mógł czuć się współtwórcą i realizatorem zaproponowanych wydarzeń. I to właśnie z tych powodów propozycje powiatu mińskiego wzbudziły największe uznanie i poparcie członków komisji.

W ciągu ostatnich lat Mińsk Mazowiecki i okolice intensywnie się zmieniają. Powstają nowe ulice, chodniki, kładziona jest nawierzchnia na drogach gruntowych, modernizuje się infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Wybudowano oraz wyremontowano wiele budynków użyteczności publicznej i obiektów sportowych. Dziś Mińsk Mazowiecki to nowoczesne, przyjazne mieszkańcom i gościom miasto z bogatą ofertą kulturalno-sportową.

W harmonogramie wydarzeń realizowanych w ramach Stolicy znajdziemy takie wydarzenia jak: „Mazowiecki Przegląd Piosenki Znanej i Nieznanej „Struna”, „Noc w Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem”, „Zapoznanie z gen. Józefem Hallerem: Konferencja naukowa „20 lat z Hallerem” III Błękitny Bieg Uroczysty koncert ”, „Święto Miasta Sulejówek – Dzień Marszałka” czy „Jarmark folkowy w Wilkowyjach”, na który wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Mazowsza. Laureat konkursu „Stolica Kultury Mazowsza” otrzyma na realizację powyższych wydarzeń wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 100 000 zł.

Przekazanie symbolicznego klucza do Stolicy Kultury Mazowsza odbyło się podczas obchodów 400-lecia nadania Praw Miejskich dla Cegłowa. Klucz przekazali przedstawiciele Miasta Radomia.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x