Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 3000 osób zaszczepionych w powiecie mławskim


Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło ponad 3000 mieszkańców powiatu mławskiego. W województwie mazowieckim do 16 lutego 2021r. wykonano 346 135 szczepień.


ksp Mława
Reklama

W naszym powiecie zaszczepiono dokładnie 3187 osób, z czego 882 przyjęły już obie dawki (dane na 16.02.2021r.).

Liczba szczepień dotyczy liczby unikalnych pacjentów, dla których w systemie Zdarzeń Medycznych została wypełniona Karta Szczepień. Szczepienie jest ujmowane w statystyce danego dnia – według daty jego wykonania, którą podał pracownik medyczny wykonujący szczepienie.

Z ministerialnych statystyk wynika, że w kraju najwięcej zaszczepionych osób jest w przedziale wiekowym powyżej 75 roku życia. Jest ich ponad 590 tysięcy. Inne grupy wiekowe są mniej liczne. W podziale według płci, zdecydowanie więcej zaszczepiło się kobiet, bo prawie 1,5 miliona, a mężczyzn niecałe 670 tysięcy.

W kraju liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych to 1 848 przypadków

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x