Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Leśnicy z Dwukół odnaleźli ukrytą broń i schwytali leśnych strzelców [FOTO]


Dzięki czujności leśników z Nadleśnictwa Dwukoły ujawniono nielegalną broń palną mogącą służyć popełnieniu przestępstwa lub kłusownictwu i zatrzymano posługujących się nią dwóch mężczyzn.


ksp Mława
Reklama

Do niecodziennego zdarzenia doszło w dniu 15.02.2021 na terenie leśnictwa Narzym. Wykonującego obowiązki służbowe leśniczego zaniepokoił huk powtarzających się wystrzałów, przypominających strzały z broni palnej. Po kontakcie z łowczym z miejscowego koła łowieckiego ustalono, że w okolicy nie odbywają się polowania.
Powiadomiono straż leśną, która pojawiła się na miejscu w asyście policji. W działania włączyli się również leśnicy oraz członkowie miejscowego koła łowieckiego.

Leśnicy podjęli próba wylegitymowania dwóch napotkanych w lesie mężczyzn, to jednak  skłoniło ich do ucieczki. Leśnicy podążając po śladach uniemożliwili ucieczkę podejrzanych samochodem, który został przez nich wcześniej wezwany. Przeprowadzona obława doprowadziła do ujęcia sprawców. Zostali oni przekazani w ręce policji. Służba leśna odnalazła  też pod zalegającą pokrywą śnieżną  ukrytą  broń.

W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymane osoby nie posiadały uprawnień do posiadania i posługiwania się zabezpieczoną bronią – karabinem wojskowym typu Mauser wraz z amunicją.

Policja kontynuuje czynności, które mają ustalić, czy zabezpieczona broń nie służyła do kłusownictwa oraz popełnienia innych przestępstw.

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

fot. Mateusz Rykowski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WOJAK
WOJAK
1 rok temu

to byli partyzanci z Iłowa .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x