Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Myśliwska ambona przy drodze i schronie. Czy to właściwa lokalizacja?


Czy myśliwska ambona powinna stać w pobliżu drogi a także jednego ze schronów bojowych mławskiej linii obronnej z 1939 roku? Według jednego z czytelników nie jest to ani bezpieczne, ani zgodne z szacunkiem dla miejsc historycznych. Dlaczego myśliwi ustawili ambonę właśnie w taki sposób?


ksp Mława
Reklama

– Na ulicy Piekiełko jadąc od Studzieńca po prawej stronie stoi bunkier. Przed bunkrem ustawiono ambonę, podejrzewam że przez myśliwych. Ambona ta jest ustawiona około 100metrów od publicznej drogi. Nie wiem czy to jest zgodne z prawem ale moim zdaniem stwarza duże zagrożenie dla jeżdżących tą drogą samochodów czyli narażenie na postrzał lub rykoszet. Kolejna sprawa dotyczy szacunku do miejsc pamięci! Bunkier jest miejscem historycznym. Tam walczyli za nas Obrońcy Mławy !!!! Więc takim miejscom należy się szacunek! Gdy trasa E7 jest zablokowana często tą ulicą jeżdżą przejezdni z całej Polski i widzą jak się u nas szanuje miejsca historyczne! – napisał do redakcji jeden z czytelników, prosząc aby zainteresować się tym tematem.

Jak się okazało, rzeczywiście ambonę postawili myśliwi z Koła Łowieckiego „Lis” w Mławie. Co zadecydowało o ustawieniu ambony w tej lokalizacji.

– Ambona stanęła na polu jednego z rolników, któremu leśna zwierzyna wyrządza najwięcej szkód. Dla naszego koła  oznacza to wypłacanie z tego tytułu wysokiego odszkodowania. To najlepsze miejsce na taki obiekt, gdyż pozwala to na łatwą obserwację trzech stron lasu, gdzie jest zwierzyna. Ambonę ustawiliśmy jeszcze przed wiosennymi zasiewami, kiedy zwierzyna czyni największe szkody. Nie jest ona trwale związana z gruntem i po ustaniu szkód możemy ją przestawić – wyjaśnia Romuald Będą prezes KŁ „Lis” w Mławie.

Prezes Będa uspokaja też co do bezpieczeństwa osób poruszających się drogą w pobliżu ambony.

– Każdy myśliwy wie, że obowiązuje bezwzględny zakaz oddawania strzału w stronę dróg i się do niego stosuje – mówi prezes Będa.

Z tego stanowiska myśliwych wynika, że przynajmniej przez jakiś czas schron i ambona będą ze sobą sąsiadować. A swoją drogą, choć pojawiało się już wiele pomysłów a nawet zapowiedzi podjęcia działań w celu ochrony linii obronnej czy wykorzystania jej walorów w celach historyczno-turystycznych, to nadal się w tym zakresie nic nie zmieniło.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gryzlak
Gryzlak
8 miesięcy temu

Myśliwi stosują się do zakazów a co chwilę słyszymy o postrzałach ludzi

bob
bob
1 rok temu

Śmieci w bunkrach nie przeszkadzają a ambona obok już tak

Cichy
Cichy
1 rok temu

Zdaje się, iż ambona i bunkier nie znajdują się na polu rolnika, notabene myśliwego, tylko na miejskim. Konstrukcja pojawiła się jesienią, więc nie chodzi o ochronę zasiewu. Nie wolno strzelać w stronę drogi i budynków. Więc po co strzelnicę w tych dwóch kierunkach?

Cichy
Cichy
1 rok temu

Pole należy do myśliwego, który postawił ambonę. Uczynił to jesienią już po zbiorze kukurydzy. A więc nie chodziło o ochronę zasiewu. Przepisy mówią wyraźnie w jakiej odległości od drogi publicznej powinna być taka konstrukcja. Poza tym należy ustalić, czy bunkier i ambona są usytuowane na jego polu, czy na terenie miejskim.

Dzik
Dzik
1 rok temu
Reply to  Cichy

***** myśliwych cwaniaków

Antykowal
Antykowal
1 rok temu

Po pierwsze to koło łowieckie z Warszawy. A tłumaczenie to ściema. Ambona stoi w tym miejscy, gdyż jest tam fragment nieużytkowany, a żaden rolnik się nie zgodzi, by zbudowali ambonę na uprawianym polu. Dodatkowo jest tam wygodny dojazd, na co najczęściej zwracają uwagę, lokalizując ambony, bo chodzić się nie chce. Powinna stać na ścianie lasu, by ograniczać dostęp zwierzynie wychodzącej na pola. To granda, by taki wątpliwej urody element szpecił historyczny obiekt w krajobrazie.

ŁUKI
ŁUKI
1 rok temu

Jak tylko zacząłem czytać ten artykuł to odrazu wiedziałem że napweno chodzi o szkody. I tak to właśnie jest jeden się cieszy bo ambona stoi i ktoś będzie pilnował mu pola, drugiemu to przeszkadza.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  ŁUKI

A pomyślałeś że temu drugiemu chodzi o bezpieczeństwo?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x