Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Fałszywą „50” seniorka zapłaciła za zakupy 


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie fałszywego banknotu o nominale 50 złotych. „Fałszywką” bez widocznych zabezpieczeń posłużyła się 66-letnia mieszkanka Mławy, płacąc za zakupy w jednym z marketów. Policja ostrzega – posługiwanie się fałszywym środkiem płatniczym jest przestępstwem. 


ksp Mława
Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj, w jednym z marketów na terenie Mławy. Seniorka zapłaciła za zakupy banknotem o nominale 50 złotych. Kasjerka zauważyła, że banknot nie posiada widocznych znaków zabezpieczeń. Fałszywy banknot zabezpieczyli interweniujący policjanci. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie. 

Policja ostrzega – to już drugi, w ciągu ostatnich dni przypadek posługiwania się fałszywym banknotem. Przyzwyczajenie do płatności elektronicznych sprawia, że zwracamy mniejsza uwagę na oryginalność banknotów.  Posługiwanie się fałszywym środkiem płatniczym jest przestępstwem. Zgodnie z art. 310 §2 „Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. 

Aby uniknąć kłopotów, wystarczy sprawdzić posiadane w portfelu banknoty. Jeśli są zniszczone lub mamy zastrzeżenia co do ich autentyczności, zwróćmy się o pomoc do banku. Wzory i opis wszystkich banknotów dostępne są na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wild chicken
Wild chicken
1 rok temu

Takich banknotów seniorzy powinni używać przy transakcji „na wnuczka”. Wtedy to złodziej byłby robiony „na seniora”

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Wild chicken

Tra ta ta ta.
Seniorka zapewne nawet nie zdawała sobie, że ma fałszywy banknot w portfelu i podejrzewam, że nie nie pamiętała gdzie się go „zadobyła”.
Co do oszustw na wnuczka, to rodzina, znajomi, policja (dzielnicowi) winni uświadamiać seniorów, szczególnie tych samotnie mieszkających.
Najlepiej seniorów przestawić na posługiwanie się kartą bankomatową i wtedy nie będzie problemu, tyle, że być może osoby po 70-tce trudno jest przestawić…
Ja robię zakupy tylko w sklepach, w których mogę płacić kartą, blikiem, telefonem. Sklepy bez terminali omijam, szkoda mi tylko warzyw i owoców… – te często kupuję jednak za gotówkę, no i parę innych rzeczy (rolnicy też nie posiadają terminali, a produkty lepsze).

Kto nie lubi lodów?
Kto nie lubi lodów?
1 rok temu
Kuba
Kuba
1 rok temu

Dobre…. burmistrz niezłe lody kręci… i to nie tylko w parku.
Ta buda z lodami w parku to jest ohydna, ale jej właściciel nieźle się ustawił – dożywotnia dzierżawa, a nawet więcej.
No a przecież 3 lata minęły i wszelkie naprawy na placu zabaw są robione na koszt UM czyli na nasz koszt.

Kim
Kim
1 rok temu

Jak ona sama nie wie w którym sklepie ktoś jest dał fałszywkę nie wymagacie od starszych ludzi cudów

Kuba
Kuba
1 rok temu

Tak, warto sprawdzić – dobra rada. Jak senior czy seniorka niedowidzi, to co z każdym otrzymanym banknotem ma lecieć może do banku i tam sprawdzać każdy banknot czy jest dobry czy fałszywy i może j3eszcze płacić za usługę sprawdzenia?
Najlepiej niczego nieświadomą seniorkę zamknąć na 48 godzin i przesłuchiwać dotą oż się przyzna skod miała ów banknot i wskaże miejsce przechowywania pozostałych fałszywek..

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kuba

bardzo dobry wpis,

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x