Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ułatwienia w rekrutacji dla kandydatów na terytorialsów


FOT.DWOT


Decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej wprowadzone zostały kolejne ułatwienia dla kandydatów do służby wojskowej. Zmiany te wprowadziły duże uproszczenia w naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do tej pory każdy kandydat do terytorialnej służby wojskowej, który miał orzeczoną zdolność fizyczną do pełnienia czynnej służby wojskowej (tzw. kategorię zdrowia), starając się o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej musiał przechodzić dodatkową komisję lekarską. Badania często trwały 3, a nawet 4 dni co nie rzadko kolidowało z pracą zawodową kandydata, wiązało się z koniecznością wygospodarowania wolnego czasu na wizyty w poradniach lekarskich oraz podróż do  siedziby wojskowej komisji lekarskiej.

Od końca stycznia obowiązuje nowe rozporządzenie ministra obrony narodowej, zgodnie z którym kandydaci do terytorialnej służby wojskowej nie muszą już przechodzić do dodatkowych badań w wojskowej komisji lekarskiej,  a o przydatności do służby będzie decydowała kategoria zdrowia wpisana w książeczkę wojskową. Bez zmian pozostają regulacje dotyczące konieczności zrobienia badań psychologicznych.

Wszyscy ochotnicy, zarówno ci, którzy nie mają orzeczonej kategorii zdrowia (głównie są to kobiety), jak i osoby, które posiadają kat. A mogą przejść komplet badań (psychologicznych – wszyscy ochotnicy, lekarskich – tylko osoby bez określonej kategorii zdrowia) w Wojskowych Centrach Rekrutacji, które organizowane są przez Wojskowe Komendy Uzupełnień (szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych WKU).

Podejmij wyzwanie, zostań jednym z nas!

Mieszkańcy północnego Mazowsza, którzy są zainteresowani służbą w szeregach 5 MBOT, pierwsze kroki powinni kierować do jednej z Wojskowych Komend Uzupełnień – w Ciechanowie, Ostrołęce, Wyszkowie, Siedlcach, Mińsku Mazowieckim, na warszawskim Śródmieściu oraz Pradze. Wniosek o powołanie do służby, można również złożyć przez Internet poprzez platformę ePUAP. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy rekruterów 5 MBOT, do którzy kontakty znajdują się na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/. Nowym rozwiązaniem wprowadzonym w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT jest możliwość kontaktu z rekruterem poprzez zeskanowanie kodu QR dostępnego na stronie internetowej 5MBOT. Zeskanowanie kodu przekieruje kandydata do formularza, po wypełnieniu którego skontaktuje się z nim jeden z rekruterów brygady, zapozna z warunkami służby, odpowie na pytania i pomoże w procesie rekrutacyjnym.

Najbliższe szkolenie rusza już 19 lutego br. w Ciechanowie. Następne „szesnastki” dla osób, które chcą wstąpić w szeregi 5 MBOT zaplanowane są w terminach: 09-24.04, 25.06-10.07, 20.08.-04.09, 05.11-20.11.W tych samych terminach rozpoczną się również szkolenia dla żołnierzy rezerwy, które potrwają 8 dni.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
35 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Ja bym proponował badania przez telefon im robić. I szkolenie też, bo i tak do strzelania dostaną tylko ten złom, który trzeba na trytytki wiązać, bo się rozsypuje 🙂

Fakiba
Fakiba
3 lata temu

Stek pięknych słów ciśnie się na usta.

Na tych darmozjadów potrzebnych jak dziura w moście to są pieniądze, ale wolne media to się chce wyciskać jak cytrynę do ostatniej kropli, dokładając im dodatkowe podatki, bo jakby nie było podatki już płacą.
Żeby nie wolne media, to tak jak powiedział Marszałek Senatu we wczorajszym orędziu, nie wiedzielibyśmy o przekrętach i wałkach tej władzy, o marnotrawieniu pieniędzy,

Byłam w przychodni przyszpitalnej w Ciechanowie, naprzeciwko Pani, która siedzi w kontenerze i mierzy temperaturę oraz wypisuje przepustki do wejścia do szpitala siedzi taki zblazowany terytorials i gapi się jej w oczy oraz wydmuchuje jej swoje wyziewy pod nos nic nie robiąc poza pilnowaniem jej.
Za co bierze pieniądze? – za pierdzenie w stołek!

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Fakiba

Żołnierze WOT robią wiele pożytecznych rzeczy na rzecz lokalnej społeczności, m.in. w walce z Covid, z narażeniem zdrowia i życia, a rozmaici internetowi trole ubliżają im od „darmozjadów”, normalnie świat na głowie!

Idź, zrób coś pożytecznego dla społeczeństw, bo mielić jęzorem w necie to każdy potrafi.

Co do tego groteskowego orędzia niejakiego Koopertfielda wczoraj w senacie. Podobnych popisów hucpiarstwa i politycznej szarlatanerii dawno już nie widziałem, zapewnił mi zdrową dawkę rozrywki na koniec dnia ten wasz „performer” :).

Wolność
Wolność
3 lata temu
Reply to  Hemi

ORMOwcu wytyczne z KGB dostałeś jak to interpretować. A może ty tych dzieci Maciory szkolisz jak pałowania polskie bezbronne kobiety. Śmieszne to są wystąpienia Pinokia i Adriana. No i ministra od niczego Kaczora, który powinien dbać o bezpieczeństwo a bierze tylko kasę. No i jeszcze ten ćpun jak coś powiedzieć to boki zrywać. A zapomniałbym o zięciu Hermaszewskiego co był we wszystkich partiach aby tylko przy żłobie być. Nie długo i ciebie komuchu Hemi rozliczymy. Pozdrawism ciepło ***** ***

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Wolność

Ty gościu jakimś osobliwym slangiem się posługujesz, czyżby KOD-ziarskim?

Sorry, nie łapię tych metafor. Polecam gorączkę zmierzyć, w czasach Covida to ważne:)

Wolność
Wolność
3 lata temu
Reply to  Hemi

Za tępy jesteś komuchu żeby to zrozumieć bo tylko rezimowke oglądasz.
***** ***

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu
Reply to  Hemi

Polecam oglądanie wolnych mediów. Będziesz miał i ,,zdrową dawkę rozrywki” i trochę prawdy o zakłamanej PISowskiej rzeczywistości.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Odwrócony

Te smęty tvn-owskie mam oglądać? Za jakie grzechy??

U opozycji, jak zwykle, zero logiki, bredzą o mediach publicznych rzekomo „reżymowych”, a ten warszawski trefniś chce zamykać TVP Info (to jedyna rzecz, jaka platformersom wychodzi bez pudła, likwidacja polskiej własności – w interesie zagranicy).

Ale przecież taki Koppertfield ze swoim stekiem dyrdymałów nazwanych szumnie „orędziem” poleciał właśnie do mediów publicznych, które na co dzień odsądza od czci i wiary (!).

Że sensu i logiki w działaniach tych loserów z opozycji nie sposób się doszukać, to już od dawna wiadomo, jest za to sporo śmiechu :):).

Kuba
Kuba
3 lata temu
Reply to  Hemi

Poleciał z orędziem do mediów publicznych, g.ląbie, żeby coś z prawdy może w końcu dotarło i do t.ępego suwerena. Ot cala logika tego działania.
Czy to na prawdę tak trudno zrozumieć?
Ma prawo do korzystania z TVP, to korzysta, wszak są podobno publiczne.
Nie rozumiem Twojego zdziwienia i zgorszenia.

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu
Reply to  Hemi

Szczęśliwy jestem, że od innej małpy pochodzę.

Ojciec
Ojciec
3 lata temu
Reply to  Odwrócony

Te nie odwracaj się za siebie bo ci z przodu w arbuz p……

.

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu
Reply to  Ojciec

Dziękuję za radę i ojcowska troskę. Klasa.

GIT
GIT
3 lata temu
Reply to  Fakiba

WEŻ SIĘ WSIOKU ZA ROBOTĘ ,ALBO DO TWOREK NA SŁUŻBĘ. TERYTORIALSOM TO MOŻESZ K…….A GLANY FROTEROWAĆ KAPUCYNIE.

Wolność
Wolność
3 lata temu
Reply to  GIT

Teretorialsi (ha ha ha) niech najpierw piasek w piaskownicy wymienią PISLAMISTO. ***** ***

Kuba
Kuba
3 lata temu
Reply to  GIT

Ch.am pisowski

NIEMIEC
NIEMIEC
3 lata temu
Reply to  Fakiba

dzięki PIS NIE MA NAJAZDU FAKIBÓW KOZO J…..OW .

Anonim
Anonim
3 lata temu

Darmozjady.
Złodzieje naszego budżetu.
Chyba zbierają siły do pałowania demonstrantów sprzeciwjającym się reżimowi pislamskuemu.
***** ***

LEKASZ
LEKASZ
3 lata temu
Reply to  Anonim

TE PIĄTAL DO TWOREK WYJAZD.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  LEKASZ

A może ty zapisz się do prawdziwego wojska a nie do żłobka jakim są pupile Maciory. ***** ***

WETERAN
WETERAN
3 lata temu
Reply to  Anonim

JAK BYŁEM W WOJSKU TO TY NA CHLEB BEB MATKA CI CEGŁE W MAJTKI KŁADŁA ŻEBY NIE UCIEKAŁ A NA KSIĘDZA KRZYCZAŁEŚ ZORRO.POTEM CIĘ OJCIEC W KUNIA W TOCZKU DO MŁAWY PRZYWIÓZŁ I ZOBACZYŁEŚ WIELKI ŚWIAT.I TO JEST TWÓJ ŻYCIORYS. PO TERYTORIALSACH TO MOŻESZ KIBLE CZYŚCIĆ NA TO NIE POTRZEBA KWALIFIKACJI.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  WETERAN

Nuuu jak ty uważasz ze Mława to wielki świat to naprawde jesteś obieżyświat i faktycznie jesteś zatwardziały pisowiec, bo oprócz własnego podwórka i wiadomości z tvp 1 i tvp info nic o świecie nie wiesz. Dajesz sobie wciskać tę papke i chłoniesz ją jak gąbka wodę. Nuu śiatowiec wielki jesteś.Idealnie nadajesz sie do harcerzyków Maciory.i nigdzie więcej.

WETERAN
WETERAN
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Po takich jak ty mój OJCIEC DO SWEJ LIMUZYNY WSIADA .A TY PODŁOGĘ W OBORZE MOŻESZ TYLKO ZRYWAĆ I TRZĄCHAĆ NA POLU UROBEK WIDŁAMI .

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  WETERAN

Dziecino wątpię, że kiedykolwiek byłeś w wojsku bo byś znal przysięgę wojskową. I według niej to trzeba tępić ten reżim i dyktaturę. Ale cóż może czas zakupić więcej kanałów telewizyjnych i zobaczyć co się w świecie dzieje, a nie tkwić w socjalizmie. No i w końcu może kup kolorowy telewizor. Jeżeli chodzi o wojsko to takie koty jak ty to u mnie w plutonie ze szczoty by nie schodziły. A tu zagadka dla ciebie J384Ć P15

Afgan
Afgan
3 lata temu
Reply to  Anonim

Kocie wzdety zapchlony siersciuchu byłeś w wojsku chyba w UNiszkach skakałes z mostu na dziuby.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Afgan

Przestań dziecko płakać weź zabawki i idź do mamusi. ***** ***

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu
Reply to  WETERAN

Byłeś we wojsku. Duma rodziny. Ojciec niczem, matka niczem a syn we wojsku ładowniczem.

Garus
Garus
3 lata temu
Reply to  Odwrócony

Trafisz do mnie pod cele jak tak się lubisz odwracac będziesz miał ksywka odwrócona. W ciążę nie zajdziesz.

Wiesiek
Wiesiek
3 lata temu
Reply to  Garus

Ale wy pisiory to poje..ńce. nawet i tam za # wam nie puszczają wolnych mediów. Nic dziwnego, że chamstwo i głupota z was wychodzi. Idź do biblioteki wypożycz książkę, skącz może chociaż podstawówkę i dopiero wtedy zabierz głos.

Wiesiek
Wiesiek
3 lata temu
Reply to  Wiesiek

Jak cw.el za # napisałem „skącz”. Zerknęłam do słownika i już poprawiam na „skończ”. Pozdrawiam Garus Cię. Sprawuj się dobrze to może Ci umorzą trochę wyroku. No i ucz się żeby Cię palcami nie wytykali i pokazywali gwiazdki ***** ***

Rączka
Rączka
3 lata temu
Reply to  Garus

Dajcie odwróconej chwilę relaksu.
Potrzebuje tego.

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu
Reply to  Garus

Dziękuję łaskawco. Już jestem Ci wdzięczny.

Garus
Garus
3 lata temu
Reply to  Odwrócony

Nadajesz się do polerowania pałek.

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu
Reply to  Garus

Miło się z Tobą gawędziło. Baj, baj.

git
git
3 lata temu
Reply to  Odwrócony

chuba coś cię swędzi niech zgadnę p ……..a ?

Odwrócony
Odwrócony
3 lata temu

Pięknie. Zgłoszenie przez Internet, bez badań lekarskich, jeszcze szkolenie on-line. W sam raz dla gimnazjalistów.

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x