Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ratusz szuka kroniki i pamiątek mławskiej OSP


Miasto przygotowuje się do obchodów przypadającej w tym roku 140. rocznicy utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. W związku z tym przedsięwzięciem ratusz zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują pamiątkami związanymi z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mławie – np. fotografiami, dokumentami, dyplomami, odznaczeniami, pucharami, statuetkami, elementami stroju itp. – o zgłaszanie się do Urzędu Miasta Mława.


ksp Mława
Reklama

Urzędowi najbardziej zależy na przedmiotach z lat 50., 60. i 70. XX w. Zostaną one sfotografowane lub zeskanowane i zwrócone ich właścicielom, wybrane zdjęcia natomiast – opatrzone stosownymi podpisami – zamieszczone w publikacji jubileuszowej. Za zgodą właścicieli pamiątkowe przedmioty mogą być też wystawione na okolicznościowej wystawie.

Ratusz szuka także zaginionej historycznej kroniki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie, prowadzonej przez druhów przed wieloma laty. Być może ten cenny egzemplarz znajduje się u kogoś w domu. Znalazcę kroniki urząd prosi o powiadomienie.

W powyższych sprawach można się kontaktować z Wydziałem Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława (tel.: 23 654 33 82, e-mail: [email protected]) do 15 kwietnia 2021 r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x