Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powstanie Centrum Innowacji i Transferu Technologii PUZ w Ciechanowie 


Dnia  03 lutego  2021 r. w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami otoczenia społeczno- gospodarczego w związku z trwającymi pracami nad nowym projektem – budowa i wyposażenie „Centrum Innowacji i Transferu Technologii PUZ w Ciechanowie”. 


Podstawowe założenia, funkcje i cele powstania centrum to: rozbudowa i wzbogacenie bazy dydaktycznej i laboratoryjnej. Poszerzenie oferty PUZ w Ciechanowie z naciskiem na innowacyjność i współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. A także rozwijanie współpracy uczelni z otoczeniem biznesowym, przy projektowaniu i transferze innowacyjnych technologii, prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych, testowaniu nowych produktów wdrażanych na rynek.

Ważnym celem jest także inkubacja firm (start-upów) zakładanych przez studentów, rozwijanie działalności kół naukowych  i ich szeroka współpraca z innymi ośrodkami naukowymi w Polsce. Udział  wielu partnerów w konsultacjach pozwoli trafnie wytyczyć kierunki działań i rozwoju Uczelni na kolejne lata, a jednocześnie wskaże potrzeby i oczekiwania środowiska zewnętrznego. To duże wyzwanie organizacyjne, ale również ogromna szansa na dalszy rozwój Uczelni, w ścisłej współpracy z otoczeniem biznesowym, gospodarczym i społecznym. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną spotkanie zorganizowane zostało w formule on-line. Aktywny udział konsultantów i dyskusja, która przyniosła wiele ciekawych wniosków, opinii, była bardzo dobrym wstępem do dalszych wspólnych działań.

źródło: PUZ Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x