Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 12 lutego


Według danych Ministerstwa Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 12 lutego br. godz. 10:30 mamy wykazanych w ostatniej dobie 43 nowych zakażeń i brak przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i COVID-19.. 914 osoby objęte są kwarantanną, w ciągu ostatniej doby wykonano 95 testów, z czego 44 jest pozytywnych. 


ksp Mława
Reklama

W województwie mazowieckim odnotowano 1010 przypadków zakażeń, 20 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i 5 zgonów z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 6379, z powodu chorób współistniejących zmarło 201 osób, z powodu COVID-19 – 46.

Link do pełnych danych TUTAJ

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mława
Mława
1 rok temu

Ale wy jesteście poje… Co wy porównujecie komunikację miejską w Warszawie? Od roku słyszeliście o jakiś zakażeniach w pociągach tramwajach a markety to co też tam nic nie ma?. Przecież to układ a wy dalej w pandemię wierzycie

Łoś
Łoś
1 rok temu

Mamy prawie 3 krotnie więcej zachorowań na 10tys mieszkańców niż w Warszawie. Nie mamy zatłoczonego metra i komunikacji miejskiej, nie mamy ogromnych galerii handlowych za to mamy całą masę wieśniaków z maskami na brodzie i w kieszeniach ze słomą w butach.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Łoś

Brak świadomości społecznej jest przerażający. Sklepy i galerie są miejscami, gdzie transmisja wirusa szaleje dzięki niedpowiedzialnym kupującym i pracownikom tychże. Polska, Panie Dzieju…

Kali
Kali
1 rok temu
Reply to  Łoś

Wielki mieszczuchu ze słomą w butach nie obrażaj innych.Połowa mieszkańców miasta,pochodzi ze wsi,pomieszka miesiąc w mieście i udaje mieszczanina.

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Kali

sami się obrażacie. Nie muszą tego robić inni

Mały
Mały
1 rok temu
Reply to  Łoś

Czasami maseczki mają poprawnie założone ale są one tak brudne, zużyte do granic wytrzymałości ( choć z nazwy są jednorazowe).

Mława
Mława
1 rok temu

Jest coraz gorzej co to się dzieje jak dalej żyć

Gosia
Gosia
1 rok temu
Reply to  Mława

Szczepienia pełną parą,az wszędzie reklama szczepionki,a tu coraz więcej ludzi umiera po szczepionce na covid. W Domu seniora pod Puławami zmarło w krótkim czasie po szczepieniu 9 osób.Ale to jest tylko wierzchołek góry lodowej,duzo więcej umiera,tylko nie o wszystkich zgonach i powikłaniach mówią.Selekcja ludzi starszych.

Qwer
Qwer
1 rok temu
Reply to  Gosia

Czy Pani potrafi czytać ze zrozumieniem i wie, kiedy następuje rozwój tej choroby, po zakażeniu ? Proszę wszystkich o lekturę. Pani sugeruje powrót do szkoły. Można skorzystać z nauk internetowych. Braki z rozumieniem tekstu, najlepiej rozwijają nauki ścisłe, bo to są przedmioty rozwojowe.
Testy na coronawirusa nie są przeprowadzane przed szczepieniem. Rozwój choroby po zakażeniu trwa od 1 do 14 dni, średnio objawy pokazują się po 5 dniach. NIE MA TO JEDNAK ŻADNEGO ZNACZENIA, BO W SZCZEPIONCE PFIZERA NIE MA WIRUSA:):):) a oni zmarli na Covid. Nie da się go wywołać, wstrzykując roztwór bez niego do organizmu. To jest dedukcja na poziomie przedszkola i to jest napisane w ARTYKULE. Prócz Pani Gosi, chyba nikomu tego nie będzie trzeba tłumaczyć, po jego przeczytaniu.
Najważniejsze i proszę to zrozumieć, ze szczepionka ma umożliwić przeżycie a nie zabezpieczyć przed zachorowaniem a umożliwia to DWA TYGODNIE po przyjęciu drugiej dawki i nie w 100 a 95%.
Jeżeli ktoś jest zakażony Coronawirusem, i oczywiście tego nie wie, i zaszczepi się na Covid, to choroba oczywiście się rozwinie a organizm, oczywiście nie ma odporności. To chyba również jest zrozumiałe. Gdyby wystąpiło 9 przypadków śmierci, związanych z podaniem szczepionki lub jakiegoś innego leku, to natychmiast wstrzymano by jego sprzedaż, na całym świecie ale tych przypadków, nie mógł by wywołać Covid.
Proszę się nie obawiać po lekturze durnych postów i swoją wiedzę na temat wszystkich szczepień, uzupełniać na portalach instytucji powołanych do zajmowania się tym problemem. Tam pracują osoby, które są wykształcone w tym kierunku i to one właśnie posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat. Te portale są dostępne we wszystkich państwach, w różnych językach. Można więc porównywać doniesienia. W Polsce takim portalem jest strona Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego: https://www.gov.pl/web/gif
Link do informacji o sytuacji z domu seniora w Woli Czlonowskiej:

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/koronawirus-w-domu-seniora-rosnie-liczba-zgonow,n,1000283559.html

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Qwer

Bardzo dziękuję za ogromny wysiłek włożony w wyjaśnienie tej palącej kwestii. W przyszlym tygodniu czeka nie powtórka, tym bardziej ten głos jest istotny. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Mława

Strach nie,rozsądek tak,chamstwo nie ,rozmowa tak,wsparcie i empatia, szacunek do ludzi, i już można żyć.Pozdrawiam.

Yureck
Yureck
1 rok temu

Czysta patola w sklepach spożywczych, o których pisał wczoraj Łoś. I miał rację. Ale czego oczekiwać od mieszkańców miasta, w którym aby zarejestrować samochód, lub dostać się do lekarza trzeba czekać w kolejce jak za komuny od świtu? Ludziskom to pasi. Taka gmina.

Kali
Kali
1 rok temu
Reply to  Yureck

Patola to z policji,zamiast stać pod sklepami i mandaty za maseczki ludziom wlepiac to powinni patrolować ulice i bandytów łapać.W biały dzień 20 letniego chłopaka we trzech w Mławie pod blokiem skatowali.A policja ma co innego do roboty,maseczki,gdzie idioci dzwonią na policję,ze są ludzie w sklepie maseczki nie mają.Zamiast zająć się bandytami,zlodziejami,mordercami.

NIECIERPLIWY
NIECIERPLIWY
1 rok temu

Zamknąć dworzec PKP A OTWORZYĆ MŁAWA MIASTO .

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  NIECIERPLIWY

A co.ma dworzec do covida?

lekasz
lekasz
1 rok temu
Reply to  Yureck

tam najwięcej ludzi na małej powierzchni.

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  lekasz

na tej zasadzie powinniśmy pozamykać wszystkie Żabki w mieście)))

NIEMIEC
NIEMIEC
1 rok temu
Reply to  Łoś

I GIT ,

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x