Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wojewoda Mazowiecki zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z atakiem zimy  


Podczas posiedzenia MWZZK Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował do służb o wzmożoną czujność w związku z trwającymi intensywnymi opadami śniegu, którym towarzyszą zawieje i zamiecie śnieżne oraz niskie temperatury. Zadeklarował gotowość do wsparcia rządowego, jeśli będzie taka potrzeba.


ksp Mława
Reklama

Wojewoda zwrócił szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza.

–  Służby, w szczególności policja i straż miejska, powinny być przygotowane do udzielenia pomocy osobom bezdomnym, samotnym, niepełnosprawnym – powiedział Konstanty Radziwiłł.

W trakcie narady Wojewoda zaznaczył, że w zimowych warunkach wzrasta zagrożenie pożarowe i ryzyko zatrucia tlenkiem czadu, dlatego warto regularnie sprawdzać sprawność instalacji grzewczej i zamontować w domu czujkę czadu.

Konstanty Radziwiłł poprosił także służby o zwrócenie uwagi, czy zarządcy nieruchomości odśnieżają dachy oraz strącają sople, które zagrażają przechodniom.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego całodobowo monitoruje sytuację w województwie i jest w bieżącym kontakcie z jednostkami samorządu terytorialnego. Wojewoda wystosował też apel do wszystkich samorządów, aby w obecnej sytuacji były w gotowości do podejmowania działań kryzysowych i podjęły wszystkie niezbędne procedury.

Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego jest organem pomocniczym Wojewody w zapewnieniu wykonywania zadań zarządzania kryzysowego. W spotkaniu online 8  lutego br. wzięli udział przedstawiciele m.in.: Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,  Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z siedzibą w Siedlcach, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej, Państwowej Straży Rybackiej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Urzędu m.st. Warszawy, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

źródło:gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x