Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

5 gmin naszego powiatu otrzyma flagę narodową i maszt


Do 31 grudnia ubiegłego roku można było głosować online w akcji „Pod biało-czerwoną”. Nagrodą za zebranie określonej ilości głosów było sfinansowanie kosztów zakupu i montażu masztu z narodową flagą. W powiecie mławskim pięć gmin przekroczyło minimalny limit zebranych głosów. Na czele zestawienia gmina Dzierzgowo.


Według zasad regulaminu gminy do 20 tys. mieszkańców musiały zebrać minimum 100 głosów, te większe – jak Mława – 500.  W gminie Dzierzgowo zebrano ich 183, a tylko o jeden mniej w gminie Wieczfnia Kościelna. Ponad minimalną „setkę” zebrały też gminy Lipowiec Kościelny, Radzanów i Stupsk. Progu nie przekroczyły pozostałe gminy wiejskie, a także Mława. Najmniej osób w tym projekcie głosowało w gminie Szydłowo.  

Kiedy jednak w gminach staną nowe maszty na razie nie wiadomo. Na stronie projektu można przeczytać, że termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku, a każda z gmin, która spełniła warunki projektu otrzyma pełną informację za pośrednictwem urzędów wojewódzkich.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
7 miesięcy temu

Smutne gdy symbol narodowy dla którego tylu ludzi poświęciło życie sprowadziliśmy do nagrody w konkursie. Co będzie następne ? Zbiórka kapsli za godło.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Szydłowo cieniutko.

Lol
Lol
7 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Widocznie tam mniej pisowców jest i dobrze – jest nadzieja na normalność.

Rodrigo
Rodrigo
7 miesięcy temu

Maszt, ale mi nagroda. Samochód dla pracowników gminy, albo meble na wyposażenie świeżo remontowanej sali, co rada gminy Szydłowo obraduje.
Na coś takiego to i wójt ze świtą zachęcił by do głosowania mieszkańców naszej bogatej gminy. My w Szydłowie mamy własną flagę,(poświecił ją sam marszałek zielony) i własny maszt mamy wysoki, jak nasza władza.

ziomek
ziomek
7 miesięcy temu

Brawo dla zwycięzców i włodarzy, umieli zorganizować społeczeństwo, nie to co w Szreńsku, u nas to tylko miastem władza chce być, chyba żeby jeszcze jedną kadencję trwonić kasę i nic nie robić

Mxm
Mxm
7 miesięcy temu

Brawo Dzierzgowo!

Obok
Obok
7 miesięcy temu
Reply to  Mxm

Ha,ha,ha …..

jan
jan
7 miesięcy temu
Reply to  Mxm

Kto będzie ponosił koszty utrzymania?

Lol
Lol
7 miesięcy temu
Reply to  Mxm

Siedlisko szerszeni pisowskich – daleko od szosy 😀

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x