Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

5 gmin naszego powiatu otrzyma flagę narodową i maszt


Do 31 grudnia ubiegłego roku można było głosować online w akcji „Pod biało-czerwoną”. Nagrodą za zebranie określonej ilości głosów było sfinansowanie kosztów zakupu i montażu masztu z narodową flagą. W powiecie mławskim pięć gmin przekroczyło minimalny limit zebranych głosów. Na czele zestawienia gmina Dzierzgowo.


ksp Mława
Reklama

Według zasad regulaminu gminy do 20 tys. mieszkańców musiały zebrać minimum 100 głosów, te większe – jak Mława – 500.  W gminie Dzierzgowo zebrano ich 183, a tylko o jeden mniej w gminie Wieczfnia Kościelna. Ponad minimalną „setkę” zebrały też gminy Lipowiec Kościelny, Radzanów i Stupsk. Progu nie przekroczyły pozostałe gminy wiejskie, a także Mława. Najmniej osób w tym projekcie głosowało w gminie Szydłowo.  

Kiedy jednak w gminach staną nowe maszty na razie nie wiadomo. Na stronie projektu można przeczytać, że termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku, a każda z gmin, która spełniła warunki projektu otrzyma pełną informację za pośrednictwem urzędów wojewódzkich.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
1 rok temu

Smutne gdy symbol narodowy dla którego tylu ludzi poświęciło życie sprowadziliśmy do nagrody w konkursie. Co będzie następne ? Zbiórka kapsli za godło.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Szydłowo cieniutko.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Widocznie tam mniej pisowców jest i dobrze – jest nadzieja na normalność.

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu

Maszt, ale mi nagroda. Samochód dla pracowników gminy, albo meble na wyposażenie świeżo remontowanej sali, co rada gminy Szydłowo obraduje.
Na coś takiego to i wójt ze świtą zachęcił by do głosowania mieszkańców naszej bogatej gminy. My w Szydłowie mamy własną flagę,(poświecił ją sam marszałek zielony) i własny maszt mamy wysoki, jak nasza władza.

ziomek
ziomek
1 rok temu

Brawo dla zwycięzców i włodarzy, umieli zorganizować społeczeństwo, nie to co w Szreńsku, u nas to tylko miastem władza chce być, chyba żeby jeszcze jedną kadencję trwonić kasę i nic nie robić

Mxm
Mxm
1 rok temu

Brawo Dzierzgowo!

Obok
Obok
1 rok temu
Reply to  Mxm

Ha,ha,ha …..

jan
jan
1 rok temu
Reply to  Mxm

Kto będzie ponosił koszty utrzymania?

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Mxm

Siedlisko szerszeni pisowskich – daleko od szosy 😀

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x