Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak inni sobie radzą. Fusy z kawy do posypywania alejek?


Jak się okazuje, kawa jest przydatna zimą nie tylko by się rozgrzać, ale znajduje też zgoła nieoczekiwane zastosowania. W Krakowie powstały pierwsze eksperymentalne ścieżki kawowe – czyli specjalnie oznakowane parkowe alejki posypane przeciw śliskości zamiast żwirem czy solą – fusami z kawy.


ksp Mława
Reklama

Pomysł na posypanie zaśnieżonych chodników fusami z kawy Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaczerpnął ze Lwowa, gdzie władze miasta zdecydowały się właśnie na takie rozwiązanie. Inspirując się praktykami w tym zakresie z krajów skandynawskich, podjęto współpracę z kawiarniami, które chętnie włączyły się w oddawanie fusów z kawy.

– Fusy, wykorzystywane również w ogrodnictwie do kompostowania i podsypywania roślin, są materiałem ekologicznym. Zastosowana ich niewielka w stosunku do powierzchni ilość nie powinna w żaden sposób wpłynąć negatywnie na stan roślin. Przy testowych alejkach będzie to sprawdzane podczas wiosennych badań gleby – uspokaja ewentualne obawy ZZMK.

Ciekawi będziemy, czy to rozwiązanie się przyjmie w polskich warunkach?

red.

fot. ZZMK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x