Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

MDK otrzymał dofinansowanie na nowatorskie działania animacyjne


W ubiegłym tygodniu zostały ogłoszone wyniki naboru do programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. W 2021 r. w gronie beneficjentów znalazło się pięćdziesiąt samorządowych instytucji kultury. Wśród nich jest również Miejski Dom Kultury w Mławie, który otrzyma 8 000 złotych.


ksp Mława
Reklama

Na tegoroczną edycję nadesłano aż 232 wnioski, ale tylko najlepiej ocenione mogły otrzymać dofinansowanie. W związku z dużą liczbą zainteresowanych podwyższono również próg punktowy umożliwiający dofinansowanie projektów. Łączne wsparcie, jakie mogą otrzymać wszystkie instytucje kultury w tym roku, wynosi 1,5 mln zł.

Program, w którym Miejski Dom Kultury weźmie udział, skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Ma on charakter dwuetapowy. Przyznane do tej pory instytucji fundusze przeznaczone będą na realizację pierwszej części zadania. Więcej o programie na stronie NCK.

To już drugi projekt Miejskiego Domu Kultury, który został pozytywnie rozpatrzony przez Narodowe Centrum Kultury w ciągu ostatnich miesięcy. W 2020 r. instytucja otrzymała fundusze na organizację koncertów online w ramach projektu „Muzyka bez granic SIECIOWANIE DŹWIĘKIEM”.

Wykaz wniosków rozpatrzonych pozytywnie można znaleźć na stronie NCK.

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
1 rok temu

MDK – instytucja samorządowa z dużym budżetem, kadrą pracowników, możliwością wsparcia przez fachowe kadry Urzędu Miasta, chwali się wyrwaniem dofinansowania osiem tysięcy z programu instytucji narodowej! To kpina jakaś. Zwykłe stowarzyszenia, zrzeszające pasjonatów i amatorów wyrywają więcej z samorządowych budżetów gmin. Wy tam w tym MDKu w ogóle coś robicie, macie jakieś plany, jakąś wizję, jakąś pasję albo chociażby chęci i umiejętności? czy już całkiem się pospaliście?

WML
WML
1 rok temu

A kiedy na nowatorskie działania muzyczne ???

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x