Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Godna pochwały postawa seniorów. Nie dali się nabrać


84-latka z Przasnysza i pięcioro innych seniorów z tego powiatu zachowało przytomność umysłu i  nie dało się oskubać oszustom działającym metodą na policjanta i na wnuczkę.


ksp Mława
Reklama

Jak informuje przasnyska policja, 5 lutego,  84 letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za żonę wnuczka i poinformowała o tym, że wnuczek zgłaszającej  śmiertelnie potrącił 16-letnią dziewczynę i jest zatrzymany. Warunkiem uniknięcia więzienia jest wpłacenie kaucji w kwocie 120 tyś. złotych.  Oszustka po usłyszeniu informacji o tym, że zgłaszająca nie ma takiej gotówki, rozłączyła się. 

W trakcie podejmowanych czynności służbowych w powyższej sprawie, przasnyscy kryminalni zostali powiadomieni o tym, że sprawcy działając w podobny sposób metodą na wnuczka lub policjanta kontaktowani się nie tylko z 84 letnią mieszkanką Przasnysza ale również z innymi mieszkańcami Przasnysza i pow. przasnyskiego. W sumie prób wyłudzenia pieniędzy było aż 6. Jednak dzięki postawie seniorów sprawcom nie udało się  ich oszukać.

źródło: KPP Przasnysz  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x