Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Ciechanowie powstaje Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej


Z myślą o osobach sprawujących opiekę i kierując się dobrem osób wymagających stałej opieki, w powiecie ciechanowskim powstaje Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej.


ksp Mława
Reklama

– Kilka dni temu w siedzibie władz powiatu ciechanowskiego odbyła się konferencja prasowa na temat sytuacji rodzin, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi lub niezdolnymi do samodzielnej egzystencji. W spotkaniu uczestniczył Paweł Obermeyer – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie oraz   Anna Karaś – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. O trudnej sytuacji rodzin i opiekunów opowiedziały  Agnieszka Sobiesiak i Karolina Murawska, wyrażając jednocześnie swój entuzjazm na temat planów i realizacji nowej inwestycji – informuje ciechanowskie starostwo.

Na spotkaniu przedstawiono między innymi koncepcję oraz podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Powiatowego Centrum Opieki Wytchnieniowej, które zlokalizowane będzie w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej “Kombatant” w Ciechanowie przy ul. Batalionów Chłopskich.

Centrum będzie przystosowane do przyjęcia 26 osób wymagających całodobowej opieki. Planowane zakończenie procesu inwestycyjnego to kwiecień 2023 roku. Na jego realizację ze środków powiatu przeznaczono kwotę 3,5 mln zł.

źródło: Starostwo Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x