Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Po pamiątkowy stempel – do ratusza


W roku 2021 przypada jubileusz 140 lat powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. Jedną z form upamiętnienia tej okoliczności  jest pamiątkowa pieczęć , którą stemplowana będzie korespondencja wychodząca z urzędu.  Ratusz zaprasza też do kancelarii urzędu kolekcjonerów, którzy chcieliby otrzymać kopertę ozdobioną okolicznościową pieczęcią.


ksp Mława
Reklama

Jak podaje ratusz, pierwowzór pieczęci – opracowany przez Ireneusza Tuszyńskiego na podstawie odznak mławskiej OSP – jest już przygotowany. Wzorcowe odznaki znajdują się w zbiorach Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Pierwsza z nich, datowana na 1931 rok, została odlana z okazji jubileuszu 50-lecia straży. Drugą, utrzymaną w modernistycznej stylistyce pierwszej, wyprodukowano w 1981 roku z okazji 100-lecia formacji ochotników.  Ze stempli podobnych do tego, który trafił do ratusza, będą korzystały również inne instytucje.

Powstaje również komitet organizacyjny miejskich obchodów jubileuszu 140-lecia OSP w Mławie. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu oraz komendanci państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Komitet wypracuje i przyjmie harmonogram tegorocznych wydarzeń związanych z jubileuszem.

oprac. red

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kemoT
kemoT
1 rok temu

OSP Mława istnieje? Gdzie jest ich strażnica?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x