Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Domowy pies dotkliwie pogryzł  3-letnią dziewczynkę


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie pogryzienia przez psa 3-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło w piątek rano w Mławie. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Jak ustalili policjanci, zwierzę nie było szczepione od ponad 2 lat.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia, dziecko przebywające w mieszkaniu pod opieką babci i ojca, weszło do pokoju, w którym zamknięty był pies rasy mieszanej. Pies rzucił się na dziecko i dotkliwie pogryzł. Dziewczynka doznała między innymi obrażeń twarzy i ręki. Ojciec dziewczynki wezwał pogotowie. Dziecko zostało przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala. Jak ustalono, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 roku. Policja powiadomiła Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszym postępowaniu ze zwierzęciem.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi – np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii! To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien je zabezpieczyć oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia. Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
K...
K...
1 rok temu

Po pierwsze dziecko jest pod opieką osób dorosłych i to oni odpowiadają za jego bezpieczeństwo.
Pies był zamknięty co oznacza że był groźny lub nie lubił dzieci. (Pomijając brak szczepień co jest niedopuszczalne i świadczy o braku odpowiedzialności wlasciciela).
Kolejna sprawą jest to dlaczego zwierzę atakuje dziecko, gdzie są rodzice jak dziecko ciągnie, bije lub gryzie psa. Dlaczego ludzie uważają że pies jest groźny nie widzac że zwierzę bardzo często broni się przed atakiem małego człowieka.
I ostatnią sprawa ilu ludzi chce pieska bo ładny szczeniaczek, bo dziecko prosi a ilu z nich przeczytało chociaż kilka informacji o tym jak psa ułożyć jakie zachowania ma dana rasa. Jakoś to będzie czy nie tak jest?
Odpowiedzialność za zwierzę ponosi właściciel a za dziecko opiekun.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Teraz powinni udupic właścicieli

Robuś
Robuś
1 rok temu

Biedne dziecko nigdy psa w domu warczysz spier…. Sz i tyle

Elwis
Elwis
1 rok temu

Nie rozumiem ludzi,ktorzy trzymają psy w domu,zwlaszcza przy dzieciach.Albo na podwórku biega luz pas,ze wejść nie można,jeszcze bramy pootwierane,zwlaszcza na wsi.Tlumaczenie,ze on nie gryzie jest wielka głupota i nie odpowiedzialnością.Bo psu nigdy nie wiara,zawsze może mu cos odbić.

Zit
Zit
1 rok temu
Reply to  Elwis

To prawda. Dzieci sa zbyt małe, by zrozumieć, ze pies to zwierze a nie dobra ciocia i często są nadgorliwe w próbie zabawy, co prowadzi do tego typu sytuacji. Odpowiedzialni są dorośli a jak zwykle zapłaciło za ta sytuacje dziecko i zapewne za chwile pies.

Abc
Abc
1 rok temu
Reply to  Elwis

Jeżeli pies biega po podworku luz pas to właśnie po to by nie wszedł ktoś obcy i nie mierz każdego pas tą samą miarką bo jeden jest agresywny a drugi nie. Nawet w ustawie jest napisane, że pies nie może być na uwięzi (łancuchu, klatce, boksie) dlużej niż 12h wiec ma prawo biegać po posesji. Może ciebie tak uwiązać na kilka lat i siedź w upale, mrozie, deszczu. Ciekawe czy ci będzie komfortowo. Nie bronię wlaścicieli bo takie wypadki nie powinny mieć miejsca, bo nieważne czy to agresywny czy lagodny pies , ale to tylko pies i nigdy nie wiadomo do konca co mu w glowie siedzi i kiedy zaatakuje dlatego trzeba mieć ograniczone zaufanie.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Trzymanie kundli i wszelkich innych psów o niepewnym charakterze w mieszkaniu jest patologią. Stąd takie nieszczęście.

Xxy
Xxy
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Albo wypuszcza właściciel psa tuż pod blokiem i trzeba uważać, żeby nie ugryzł.

hahahha
hahahha
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Kundel to jestes Ty. Jeszcze do czego doszło zeby taki kundel jak Ty dyktował Mi co mam miec w domu a czego nie. Niedlugo to i rzad każe Ci na leb kondona zalozyc i zalozysz baranie.

Fakt psu nie wiara, ale jeśli pies w gronie domowników jest zamykany w pokoju to cos jest nie tak. Mam labradora i jakos nigdy żadnemu dziecku nie zrobił krzywdy.

Elwis
Elwis
1 rok temu
Reply to  hahahha

Labradory to akurat łagodne psy,sa do terapii chorych dzieci.Ale żadnemu psu do końca się nie wierzy.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  hahahha

Ja bym dziecka nie pogryzł. Nie ładnie jest stawiać człowieka którego się nie zna poniżej poziomu zwierzęcia. Być może jestem Twoim bliskim krewnym.

Robuś
Robuś
1 rok temu
Reply to  hahahha

Tempa strzała jesteś pieska miłość

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  hahahha

I co ten pies użyje w mieszkaniu?? Tymbardziej labrador miejsce psa jest na powietrzu na podwórku lub specjalnym kojcu

Mama
Mama
1 rok temu
Reply to  hahahha

Labrador pogryzł mi syna na twarzy w wieku 7 lat. Miał operację i 30 szwów, więc nie mów mi, że labrador to spokojna psinka. Pies to pies lepiej mieć ograniczone zaufanie niestety.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x