Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa metoda testów. Wymaz z odbytu zamiast z gardła?


Wiele restrykcyjnych metod walki z pandemią wprowadzonych w Chinach zostało przeniesionych na grunt europejski. Od Państwa Środka zaczerpnęliśmy pomysły na zamknięcie granic, przymusowe kwarantanny i obowiązkowe testy. Czy także coraz powszechniej stosowana w Chinach, najnowsza metoda wykrywania zakażenia SARS-CoV-2 przy pomocy wymazu z odbytu trafi do Polski?


ksp Mława
Reklama

W Pekinie pierwszy raz od początku epidemii zastosowano nową metodę testów na obecność koronawirusa. Według przypuszczeń chińskich lekarzy testy wykonane poprzez pobranie wymazu z odbytu mogą być dokładniejsze. Pobrano je już od części nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej, w której wykryto ognisko COVID-19. Nowy rodzaj testów ma być stosowany wkrótce również na lotniskach. Jak przebiega badanie?

Dotychczasowa sytuacja epidemiczna w Chinach kontynentalnych w porównaniu do Polski była zaskakująca dobra. Od początku epidemii w kraju liczącym ok. 1,4 mld osób zmarło 4.636 chorych na COVID-19. Dla porównania w Polsce statystyka zgonów – według danych Ministerstwa Zdrowia –  obejmuje 37.897 osób.

W Chinach w ostatnich dniach notuje się kilkadziesiąt nowych przypadków zakażeń dziennie i w związku z tym władze już teraz podejmują ekstremalne środki, by powstrzymać rozwój epidemii.

Nowy rodzaj testu na koronawirusa polega na wprowadzeniu na głębokość od trzech do pięciu centymetrów do odbytu patyczka z bawełnianą końcówką i wielokrotnemu obróceniu. W ten sposób uzyskuje się wymaz, który następnie zostanie poddany badaniom na obecność wirusa.

Wyniki badań opublikowane w Chinach rzekomo potwierdzają teorię, że wymazy z odbytu są bardziej czułe od wymazu z gardła.

red.

fot. Mothership.sg

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ten
Ten
1 rok temu

Do du.. takie testy

Mors
Mors
1 rok temu

Podobno tylko w Mławie mają pobierać wymaz z odbytu. Jakie miasto takie badanie

Tom
Tom
1 rok temu

Pobiorą Kaczyńskiemu wymaz a tam Duda

WML
WML
1 rok temu

ja bez badania stwierdzam że mam tego wirusa w du…

Dora
Dora
1 rok temu

Bez przesady,nie maja juz czego wymyslec.Wiekszosc ludzi na testy nie bedzie sie zglaszac,na takie badanie,zeby ktos im grzebal w d….

Ocena obiektywna
Ocena obiektywna
1 rok temu

Niedługo będą kazać nam nosić pampersy i wtedy okaże się że maseczki nie były aż takie złe

Elek
Elek
1 rok temu

Z laboratorium chińskiego też zaczerpnęliśmy wirusa.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Ciekawe co Chińczycy jeszcze wymyślą?

Bbbbb
Bbbbb
1 rok temu

Czy to primaaprilis

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x