Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mieszkańcy naszego powiatu w rozbitej grupie przestępczej. Staną przed płockim sądem [FOTO i FILM]


Do Sądu Okręgowego w Płocku, w styczniu br. wpłynął akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu nielegalnych papierosów. Wśród oskarżonych są też mieszkańcy powiatu mławskiego. Rozbita grupa również sprowadzała, przygotowywała i sprzedawała krajankę tytoniową. Ponadto „towarzystwo” handlowało papierosami z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. Przywódcy grupy grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.


ksp Mława
Reklama

To finał śledztwa prowadzonego od 2017 roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.
Zamieszanych w nielegalny proceder było 5 mężczyzn i 4 kobiety, mieszkańcy powiatu: działdowskiego, gryfińskiego, kętrzyńskiego, mławskiego oraz zgierskiego.

Pierwsze osoby wpadły na gorącym uczynku podczas rozładunku nielegalnych papierosów w maju 2017 roku, w powiecie mławskim. Wówczas zabezpieczono towary akcyzowe o wartości pół miliona złotych. Członkowie grupy towar stracili i usłyszeli zarzuty. Mimo to, kilka dni później lider grupy wraz z kobietą przewozili prawie 300 kg krajanki tytoniowej. Tym razem zostali zatrzymani na drodze krajowej nr 60 w powiecie płockim. Kolejnych członków grupy zamieszanych w nielegalny proceder zatrzymano miesiąc później w powiecie mławskim. Kierujący autem mężczyzna przewoził ponad 120 kg krajanki tytoniowej. W lipcu 2017 roku, funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali następne osoby z tej grupy. Tym razem wpadli podczas odbioru papierosów z podrobionymi znakami towarowymi w powiecie kętrzyńskim. W trakcie wszystkich działań, zarówno kontroli drogowych, jak i przeszukania ich mieszkań, zabezpieczono papierosy i krajankę o szacunkowej wartości prawie 900 tys. zł. Ponadto zdeponowano maszyny do nabijania gilz, urządzenie do produkcji lewych wyrobów tytoniowych, wagi oraz podrobione opakowania papierosów znanych marek.

Grupa przestępcza, w okresie od marca do lipca 2017 roku, wprowadziła do obrotu prawie 1 310 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i blisko 1 400 kg krajanki tytoniowej. Narazili tym Skarb Państwa na straty prawie 2,8 mln zł.

Dwóch mężczyzn w wieku 38 i 47 lat i dwie kobiety 40 i 62 lata staną przed sądem za nabywanie, przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu nielegalnych papierosów. Za co grozi im wysoka kara grzywny.

Natomiast 42 i 62-letni mężczyźni oraz dwie kobiety w wieku 31 i 41 lat odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 44-letniemu liderowi nielegalnego interesu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i foto/video: Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkancy Wolki
Mieszkancy Wolki
1 rok temu

A meliny na WÓLCE popytać smakoszy gdzie fajki i lewy alkohol

Św. Piotr
Św. Piotr
1 rok temu

Król przemytu jest jeden Jarosław

Braciak
Braciak
1 rok temu
Reply to  Św. Piotr

Chwała Św Jarkowi

Media
Media
1 rok temu

BRAWOOO

Kubuś
Kubuś
1 rok temu

Nie dygajcie po tym co wam grozi to puchy nie będzie. MILIONY PRZEWALAJĄ A HU. A DOSTAJĄ, CHŁOP CUKIERKA ZJADŁ I SIEDZI

miner
miner
1 rok temu

ludzkość zawdzięcza cygarety naszej królowej Annie Jagiellonce jak innym obecnie zwanem celebrytamy… ! i oderwać od kielicha i innej zagrychy budziet w tej szerokości geograficznej NIEMOŻLIWE ! dojcz to mercem przejadzie 300 kiłamietrow i se spoko pije piwko w lymuzynie… mknąc autostradom… a polaki to po kwadransie jeszcze PRZED pólnocom !!! juz w sylwestra som nawalone i leżom pod stoem… wiem z autopsji bo moja Matka chrzestna męża mojego ojca chrzestnego se wzięła była i awantury sylwestrowe pamiętam…i tego poczucia humoru prawdziwych polaków nie da się a cygaryty som za drogie i będom zawsze w cenie jako źródło dochodu… POD BAMBOLOM codziennie do białego rana KOLEJKA LYMUZYNY wypasione ale i gardła spragnione…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x