Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Urząd Stanu Cywilnego sparaliżowany


Z uwagi na braki kadrowe od poniedziałku 1 lutego br. Urząd Stanu Cywilnego będzie obsługiwać interesantów w ograniczonym zakresie. Rejestrowane będą tylko zgony i – w sytuacjach wyjątkowych – urodzenia. Trudna sytuacja w Urzędzie Stanu Cywilnego (mającego siedzibę w parku miejskim) związana jest z absencją pracowników, spowodowaną chorobami. Należy się spodziewać, że taki stan potrwa co najmniej do 8 lutego br.


Wiele spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego oraz spraw obywatelskich można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu, posiadając narzędzie autoryzacji jakim jest Profil Zaufany. Informacje na ten temat znajdują się pod TYM ADRESEM.

Rejestracja urodzeń będzie realizowana tylko w przypadkach, gdy do końca terminu na rejestrację jest mniej niż 7 dni. Przypominamy – rodzic ma 21 dni od otrzymania karty urodzenia na rejestrację przyjścia na świat dziecka w USC.  

Sprawy niezwiązane bezpośrednio z rejestracją urodzeń czy zgonów można załatwić w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce, np. można pobierać odpisy aktów stanu cywilnego czy zaświadczenia do ślubu konkordatowego. Najbliższe USC znajdują się w Wiśniewie, Wieczfni Kościelnej, Szydłowie i Iłowie.

Urząd miasta przypomina, że w okresie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z przyjętymi w Urzędzie Miasta Mława procedurami, wszystkie wnioski należy wrzucać do urny ustawionej w wejściu do ratusza (ul. Stary Rynek 19). Po kwarantannie i ozonowaniu dokumenty te są przekazywane do Wydziału Spraw Obywatelskich lub Urzędu Stanu Cywilnego.

Opłaty skarbowej za wydanie np. zaświadczenia o zameldowaniu lub odpisu aktu stanu cywilnego, można dokonać przelewem internetowym na konto urzędu lub w jednym z banków sąsiadujących z Pałacem Ślubów.

Wpłat należy dokonywać na konto bankowe Urzędu Miasta Mława o numerze:

70 1090 2604 0000 0001 3379 7826

Wykonując płatność przelewem internetowym, należy pamiętać, aby wydrukować potwierdzenie dokonania wpłaty.

Stawki opłat skarbowych:

Opłata za wydanie zaświadczenia o zameldowaniu – 17 zł.

Opłata za wydanie odpisu aktu stanu cywilnego (urodzenia, ślubu, zgonu):

  • 33 zł – za wydanie odpisu zupełnego
  • 22 zł – za wydanie odpisu skróconego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

A może ta pani co czeka w gotowości do pracy, zostałaby zatrudniona i pomogłaby w USC, przecież pracowała w tym wydziale. Po co i tak jej się zapłaci, jak ktoś chce pracować to mu się nie daje zatrudnienia. Wszystko musi być na siłę, z łaską. Oni nie chcą pracować, ale muszą.

Covid
Covid
2 lata temu

z tego co widzę 3 fala się rozpędza

Czwarty wiceburmistrz od ślubów
Czwarty wiceburmistrz od ślubów
2 lata temu

Zatrudnić wiceburmistrza od ślubów. Natychmiast. Dotrudnić pracowników!!! Natychmiast!!! Podnieść podatki, czynsze, opłaty za śmieci, wodę, SPRYWATYZOWAĆ CHODNIKI czyli, czynnie pomóc mieszkańcom w pandemii. Wprowadzić podatek na wypłatę odszkodowań, za przegrane sprawy sądowe UM.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x