Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Urząd Stanu Cywilnego sparaliżowany


Z uwagi na braki kadrowe od poniedziałku 1 lutego br. Urząd Stanu Cywilnego będzie obsługiwać interesantów w ograniczonym zakresie. Rejestrowane będą tylko zgony i – w sytuacjach wyjątkowych – urodzenia. Trudna sytuacja w Urzędzie Stanu Cywilnego (mającego siedzibę w parku miejskim) związana jest z absencją pracowników, spowodowaną chorobami. Należy się spodziewać, że taki stan potrwa co najmniej do 8 lutego br.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Wiele spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego oraz spraw obywatelskich można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu, posiadając narzędzie autoryzacji jakim jest Profil Zaufany. Informacje na ten temat znajdują się pod TYM ADRESEM.

Rejestracja urodzeń będzie realizowana tylko w przypadkach, gdy do końca terminu na rejestrację jest mniej niż 7 dni. Przypominamy – rodzic ma 21 dni od otrzymania karty urodzenia na rejestrację przyjścia na świat dziecka w USC.  

Sprawy niezwiązane bezpośrednio z rejestracją urodzeń czy zgonów można załatwić w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce, np. można pobierać odpisy aktów stanu cywilnego czy zaświadczenia do ślubu konkordatowego. Najbliższe USC znajdują się w Wiśniewie, Wieczfni Kościelnej, Szydłowie i Iłowie.

Urząd miasta przypomina, że w okresie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z przyjętymi w Urzędzie Miasta Mława procedurami, wszystkie wnioski należy wrzucać do urny ustawionej w wejściu do ratusza (ul. Stary Rynek 19). Po kwarantannie i ozonowaniu dokumenty te są przekazywane do Wydziału Spraw Obywatelskich lub Urzędu Stanu Cywilnego.

Opłaty skarbowej za wydanie np. zaświadczenia o zameldowaniu lub odpisu aktu stanu cywilnego, można dokonać przelewem internetowym na konto urzędu lub w jednym z banków sąsiadujących z Pałacem Ślubów.

Wpłat należy dokonywać na konto bankowe Urzędu Miasta Mława o numerze:

70 1090 2604 0000 0001 3379 7826

Wykonując płatność przelewem internetowym, należy pamiętać, aby wydrukować potwierdzenie dokonania wpłaty.

Stawki opłat skarbowych:

Opłata za wydanie zaświadczenia o zameldowaniu – 17 zł.

Opłata za wydanie odpisu aktu stanu cywilnego (urodzenia, ślubu, zgonu):

  • 33 zł – za wydanie odpisu zupełnego
  • 22 zł – za wydanie odpisu skróconego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
25 dni temu

A może ta pani co czeka w gotowości do pracy, zostałaby zatrudniona i pomogłaby w USC, przecież pracowała w tym wydziale. Po co i tak jej się zapłaci, jak ktoś chce pracować to mu się nie daje zatrudnienia. Wszystko musi być na siłę, z łaską. Oni nie chcą pracować, ale muszą.

Covid
Covid
25 dni temu

z tego co widzę 3 fala się rozpędza

Czwarty wiceburmistrz od ślubów
Czwarty wiceburmistrz od ślubów
25 dni temu

Zatrudnić wiceburmistrza od ślubów. Natychmiast. Dotrudnić pracowników!!! Natychmiast!!! Podnieść podatki, czynsze, opłaty za śmieci, wodę, SPRYWATYZOWAĆ CHODNIKI czyli, czynnie pomóc mieszkańcom w pandemii. Wprowadzić podatek na wypłatę odszkodowań, za przegrane sprawy sądowe UM.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x