Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oburzenie w sprawie zasad dopuszczenia dzieci do I komunii w mławskiej parafii. Czy słuszne?


Internetowa dyskusja rozpętała się po wpisach na Spotted Mława dotyczących wypowiedzi jednego z księży parafii M.B Królowej Polski w sprawie możliwego niedopuszczenia niektórych dzieci do I komunii. Na niedzielnym (31 stycznia) spotkaniu z rodzicami dzieci mających przystąpić w tym roku do sakramentu I komunii, ksiądz miał oznajmić, że przeglądał fecebookowe profile rodziców i na niektórych z nich znajdował poparcie dla ruchu proaborcyjnego, co stawia pod znakiem zapytania dopuszczenie ich dzieci do I komunii.


Ożywiona dyskusja wywiązała się pod tym wątkiem, a wpisy internetowe były różne. Nie zabrakło tych atakujących bezpardonowo Kościół np.: „Dramat! Niedługo wejdą nam na konta bankowe, do domów, do łóżek … i będą wydawać wyroki, kto może, a kto nie może do kościoła wejść. Wara od mojego fb i mojego życia!!”, poprzez stawiające pytania np. „w końcu czy to dziecko ma iść do I komunii czy rodzic! No szok” , po broniące typu: „od kiedy ateistom zależy na Komunii?”

O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy proboszcza parafii M.B Królowej Polski ks. Kazimierza Ziółkowskiego.

 – Jest ogólnodiecezjalna instrukcja o pierwszej spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci i staramy się postępować według niej. Ja nie mogę jej zmienić. W instrukcji jest jasno określone, że odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice, a współodpowiedzialnymi są proboszcz i pozostali księża pracujący w parafii oraz katecheci. Stąd reakcja na takie postawy rodziców, którzy wyraźnie wyrażają poparcie dla ruchu proaborcyjnego. Potem ci rodzice przychodzą do kościoła i kleru, który atakują i proszą, a wręcz domagają się I komunii dla dziecka. Pierwsza komunia to nie tylko impreza, ale poważne wydarzenie z życia wiary. Dlatego ten temat był poruszony na spotkaniu z rodzicami – mówi proboszcz Kazimierz Ziółkowski.

Jak dodaje, decyzja o niedopuszczeniu niektórych dzieci do I komunii jeszcze nie zapadła, a podejmuje ją ostatecznie proboszcz. Ks. Ziółkowski podał również, że o zaistniałej sytuacji będzie rozmawiał  2 lutego z Biskupem Płockim.

JK

 

Zobacz także…

Radzanów. Przywieźli 93-latkę na szczepienie, jak się okazało na próżno [FILM]

WOŚP. Do puszek zbierali wolontariusze z Przasnysza, Radzanowa i Szreńska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
114 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
1 rok temu

Gdzie widzisz pokojowe nastawienie podczas strajku kobiet. Rynsztokowy język,obrzydliwe hasła,nienawiść do ludzi,niszczenie mienia, ataki na kościoły, na kapłanów. W strajku bierze udział wielu ,,profesjonalnych ,, uczestników ,reszta tworzy tło. I niektóre z tych osób po udziale w takim publicznym widowisku idą do proboszcza i proszą księdza o chrzest lub komunię dla dziecka.Coś w tych główkach nie tak.Na koniec mówi się,że proboszcz dolał oliwy i nie niesie pokoju. To się nazywa odwracanie kota ogonem. Pozdrawiam wszystkich naszych kapłanów.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Jola

Och, w telewizji Kurskiego to wszystko widziałaś Jolu, nieprawdaż? – no cóż dalej oglądaj tę reżimową telewizję.
Nic kobieto nie rozumiesz, ale nie dziwi mnie to w ogóle. Pewnie kościółkowe gazetki się czyta, słucha radia co ma ryja i ogląda TVPIS oraz „Trwam” – żyj dalej w zakłamaniu.
Nie mam zamiaru tłumaczyć o co w strajku kobiet chodzi, bo ty i tak wiesz swoje, do ciebie żadne słowa prawdy nie dotrą, bo tvpis ci wyprało mózg doszczętnie.

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Kuba

Jeśli już ktoś czegoś nie rozumie i nie widzi prawdy to niestety tą osobą jesteś Ty – całkowicie zmanipulowany przekazem TVN u. Jak można widzieć coś dobrego w SK??? Przecież nawet nie trzeba patrzeć- można tylko słuchać ( sam rynsztok usłyszysz, fala skrajnie lewicowej nienawiści do życia, które jest święte, do Kościoła i wreszcie do ludzi).

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Mała

W Mławie też był strajk kobiet – nie słyszałem żadnych wulgaryzmów i żadnego zacietrzewienia.
Natomiast widziałem filmik z miejskiego monitoringu w Lublinie jak dziennikarz TVPIS rozrzucał śmieci z koszy na śmieci, żeby nagrać jaki syf jest w Lublinie. Podobne filmiki ze strajków tworzy właśnie TVPIS. Prowokuje, a później nagrywa. Mowę nienawiści to wprowadziły rządy PIS i towarzysząca im reżimowa TVPIS, wcześniej tego nie było. Odkąd rząd PIS doszedł do władzy zaczęło się podjudzanie i jątrzenie Polaków na Polaków, bo społeczeństwem skłóconym łatwiej sterować. Mała Jolu więcej logicznego myślenia, mniej telewizji. Tak na marginesie, to ja nie oglądam ani Kur.wizji, ani tvn, bo go nawet nie mam z anteny naziemnej.

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Kuba

Zacietrzewienie widać w Twojej wypowiedzi. Jeśli nie słyszysz nienawiści na SK to niestety ale chyba słabo słuchasz- na każdym marszu wybrzmiewało chociażby hasło – wyp…dalac. Rozumiem, że dla Ciebie to hasło jest pokojowe… I żeby usłyszeć te hasła nie trzeba oglądać telewizji.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Mała

Zacietrzewienie? – jakie zacietrzewienie.
Ja po prostu obserwuję i opisuję to co widzę, a że umiem myśleć, to zasługa tego, że od bardzo dawna nie oglądam żadnej telewizji. Wolę czytać książki. Książki kształcą, książki rozwijają intelekt, czego niestety nie można powiedzieć o telewizji. Siedzisz i bezmyślnie gapisz się na to co ci podają. Co to za przyjemność być biernym odbiorcą papki, którą ci sprzedają?
Czytam twoje wypowiedzi pod artykułem i to właśnie w nich widzę zacietrzewienie i nie dopuszczanie do siebie żadnych argumentów choćby najbardziej prostych, logicznych. Od razu atakujesz interlokutora.
Ładnie to tak?

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Kuba

Ojojoj ktoś się tu zdenerwował:) poglądy mamy inne ale mamy ze sobą tez coś wspólnego- ja tez uwielbiam czytać książki i rzeczywiście lepiej poczytać niż oglądać w telewizji to, co się dzieje na ulicy. Pozdrawiam i życzę pokoju w sercu 🙂

OBIEKTYWNIERZECZBIORĄC
OBIEKTYWNIERZECZBIORĄC
1 rok temu
Reply to  Kuba

Synku a o co chodzi w tzw. STRAJKU KOBIET? Bo mnie się wydaje, że o to aby”[wymoderowano] PiS”

Kuba
Kuba
1 rok temu

Nie jestem twoim synkiem, to po pierwsze.
Po drugie to mnie się natomiast wydaje, że takim jak ty nie ma sensu nic tłumaczyć, bo Wy macie mózgi sprane i do was jedyne co dociera to przekaz wodza Jaroslawa. Szkoda tracić czas. Jak chcesz coś zrozumieć, to wyłącz telewizor i włącz myślenie.

Pluska
Pluska
1 rok temu
Reply to  Jola

Kościół w swoich działaniach, zagubił się bez reszty. Może nie w działaniach a w ich braku. To ma być instytucja, która jedna się z Bogiem, a właśnie brak działania przeciwko przestępcom w swoich szeregach niestety, niszczy cały jego wizerunek. Jeżeli kościół ma być jednością i mają go tworzyć wyznawcy wiary, to musi być uczciwy i tej uczciwości przestrzegać w najbardziej surowy sposób. Trzeba plewić chwasty, bez względu na to czy noszą szaty biskupie, czy stoją na najniższym szczeblu tej hierarchii. Przebaczać, to można wyznawcom i kierować ich na właściwe tory a kapłanów, którzy rozmijają się ze swoją misją, usuwać z szeregów. Natychmiast i wydawać policji. Wtedy wyznawcy wiary, będą mieć oparcie w instytucji i będą pełni w niej wiary. Misja duszpasterza, ma być skromna i oddana, a zagubieni w wierze, powinni móc odnaleźć w tej instytucji oparcie. Skreślanie dzieci i brak edukacji tych rodziców, to przykład zagubienia swojej funkcji, na którą owi kapłani zostali powołani. Nie mieczem mają wojować(bo już w swej historii kościół, utlukł tysiące ludzi) a miłością i rozumem. Widać, poziom intelektualny w kościele, tez się obniża.

Taki sam jad płynie z ust Jolanty, jak z „profesjonalnych uczestników” demonstracji. Zaślepienie w swoich przekonaniach obu stronom, przesłania obraz sytuacji. To już nie są czasy Świętej Inkwizycji ale to nie są również czasy barbarzyństwa i kanibalizmu. Należy twardo stąpać po ziemi, korzystać z nauki ale i mieć w poszanowaniu uczucia innych ludzi. Może kompletnie zrezygnujmy z medycyny i wzorem ekstremalnych arabskich zwyczajów, wyrzućmy lekarzy ze szpitali i oddamy swoje chore ciała i ciała naszych bliskich na zrządzenie losu, bo ….bo czemu nie?

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Pluska

Bardzo mądre słowa…
Tak, kościół czyli księża jako głosiciele ewangelii winni usunąć belkę z własnego oka, a potem dopiero wskazywać właściwą drogę wiernym, bo dopóki tego nie zrobią nigdy nie staną się wiarygodni. Nie chodzi tu tylko o pedofilię, ale również o bardzo grzeszne, rozpustne życie kapłanów. Wierni wszystko widzą. Średniowiecze zostało daleko za nami, kiedy to wierni wielu rzeczy byli nieświadomi i można było ich ogłupiać.

kinga
kinga
1 rok temu

No to dolał oliwy do ognia. On powazny ten proboszcz ? Iść na wojnę ze społeczeństwem ? A Bog mówi o pokoju a proboszcz proszę co robi.

Patton
Patton
1 rok temu

Myślę że żadne „lewactwo” nie próbuje zdyskredytować kościoła. Kościół dyskredytuje się sam. Jest wspaniałomyślnie wybaczalny dla swoich księżulków pedofili, usprawiedliwia pazerność duchownych, usprawiedliwia swoje złe działania i wypowiedzi. Gdyby kościół uczciwie rozliczył swoje grzechy, nikt nie miałby prawa potępiać tego że ksiądz walczy by jego owieczki zachowywały się po chrześcijańsku. Natomiast zachowanie księzy którzy wymagają od innych, a usprawiedliwiają swoich nosi znamiona obłudy i taką jest w rzeczywistości. A nie ma nic gorszego niż obłudna wiara kapłana. Brrrr…….

Kim
Kim
1 rok temu

I osobiście wole wrzucić do puszki Owsiakowi niż dać plebanowi

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Kim

Zbieram na szczepionki dla chorych norek . Pomożesz.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  srs

Nogi sobie przeszczep bo na głowę już za późno

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  srs

Lepiej zacznij zbierać na lekarza od głowy dla siebie, a nie dla norek, bo nie da się ukryć (czytając twoje komentarze), że jesteś chory człowiek i coś ci mocno na głowę padło, a skutki tego coraz bardziej widoczne.

Kim
Kim
1 rok temu

Hemi ale ty jesteś ciemny albo takiego udajesz he jakie ksiądz ma koszty opal dają sponsorzy na wszystko dają sponsorzy . Ale coraz więcej ludzi odwraca się od kościoła i to na życzenie he he a jak jesteś taki dobro duszny to zatrudnij się na plebanię za palacza he

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Kim

Świat byłby lepszy jakby wszyscy brali tabletki na uspokojenie , a jeszcze lepszy jakby nie którzy się nimi udławilii.

POTS
POTS
1 rok temu

To lewactwo próbuje zdyskredytować Kościół, a Kościół to nie księża i budynek…to przede wszystkim wspólnota ludzi (My), których łączy poza wiarą w Boga, tradycyjnie wartości Rodzina- to związek mężczyzny i Kobiety i w tym związku rodzą się dzieci!!! Wszystko to próbuje się zniszczyć, bo wtedy można wcisnąć w pustkę, która powstanie inne „wartości” te lewackie, często zezwierzęcenie na paradach równości, indoktrynacja dzieci od wczesnych lat szkolnych- eksperyment, który nie może się dobrze skończyć.

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  POTS

Z przykrością czyta się takie komentarze. Świat nie jest czarno-biały. Proszę nad tym pomyśleć. Nikt nie chce niszczyć tradycyjnych wartości. Ludzie, którzy są „inni”, chcą żyć według swoich zasad, bez wtrącania się osób postronnych. Gdyby każdy zajął się swoim życiem, świat byłby lepszy. Proszę nikomu nie mówić, jak ma żyć. Jeżeli ktoś chce chodzić do kościoła, to niech chodzi. A jeżeli ktoś chce omijać kościół, też ma do tego prawo.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Zazula

Dokładnie dajmy każdemu żyć jak chce .tylko odkąd pamiętam nigdy ludzie nie byli tak podzieleni i tak wrogo jedni nastawieni na drugich

POTS
POTS
1 rok temu
Reply to  Kim

wcześniej nie było takiej totalnej oPOzycji, która nie dość, że donosi na własną Ojczyznę, bo chcę wrócić do koryta, to szczuje na każdym kroku. Wybory niech wygrają, a nie ulica i zagranica, ale najpierw trzeba mieć program i pomysł na Polskę…

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  POTS

Proszę sprawdzić, kto pierwszy doniósł na Polskę, a potem coś pisać.

POTS
POTS
1 rok temu
Reply to  Zazula

proszę nie wprowadzać zamętu, bo wiadomo kto donosi…najwięcej POstkomuna, która mieni się teraz mianem Euro-demokratów…chichot historii…

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  POTS

Tylko że to nie opozycja dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort to nie opozycja prowokuje ludzi do wyjścia na ulicę ja . Pis ma taki pomysł na Polskę że toniemy w długach drukować kasę każdy potrafi

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Kim

Jak to znaczy tak jak chce . To znaczy że jak komuś przyjdzie do głowy latać z gołą dupą po ulicy to niech lata. Co ty ziomuś pitolisz. Nikt ci do chałupy nie zagląda. Ale są pewne zasady których się nie przekracza i te zasady będzie ustanawiała większość a nie zdegenerowana mniejszość .

POTS
POTS
1 rok temu
Reply to  BLM

dokładnie tak…w punkt. To większość decyduje jak urządzać porządek i normy społeczne. A mniejszość niech się dostosuje.

POTS
POTS
1 rok temu
Reply to  Zazula

Proszę czytać ze zrozumieniem…ja nikomu nie mówię jak ma żyć. Jestem ostatnią osobą, która by się zajmowała cudzym życiem. Każdy ma prawo do wyrażania do wyrażania swoich poglądów o ile to nie narusza ogólnie przyjętych norm prawnych, czy obyczajowych. Bo na przykład ma mojej zgody, by chłop przebrany za kobietę w szkole podstawowej cokolwiek mówił do dzieci. Dzieci w odpowiednim wieku dowiedzą się, że są różne orientacje itp. Nie trzeba im mieszać w głowach we wczesnym dzieciństwie. A odnosząc się do parad równości miałem na myśli ludzi nie do końca ubranych, czy przebranych za psy prowadzone na smyczy….komu to potrzebne? Takie rzeczy, nawet jak ich to bawi (nie oceniam) to w czterech ścianach się powinno odbywać…i tylko tyle, albo aż tyle w temacie…bo czy trzeba się obchodzić na ulicach w sposób obsceniczny ze swoją orientacją, czy seksualnością..? Żeby była jasność, ja nikomu nie zaglądam, ale oczekuję tego samego.

Patton
Patton
1 rok temu
Reply to  POTS

No tak…..piękny pogląd.
To lewackie dziecko usiadło niewinnemu księdzu na kolanach i z pełną premedytacją zdyskredytowania księdza zaczęło go głaskać po siusiaku. Juz to gdzieś w podobnym tonie słyszałem…..chyba w Toruniu brat Tadeusz tak mówił. Prawda, święta prawda to jest.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Jaki „materializm”??

Niektórzy to jakby się wczoraj urodzili i udają, że nic o świecie nie wiedzą. Tobie ktoś opłaca prąd, opał, remonty, odpady, środki czystości?

Myślisz, że parafii spada to z nieba? Jest owszem ofiarną pomoc wiernych, ale sorry, większość kosztów trzeba pokryć w żywej gotówce.

Dlaczego więc osoby, które zgłaszają się do Kościoła nie miałyby być zapraszane do uczestniczenia w symbolicznym pokryciu części tychże kosztów? To jest normalne i sprawiedliwe. Opłaty kościelne nie są wygórowane. W przypadku osób dotkniętych ubóstwem jest możliwość odstąpienia od nich, więc krzywda się nikomu nie stanie.

Jeśli dorosły facet, zdrowy na ciele i umyśle, oznajmia, że nie stać go na ofiarę na kościół to to należy to pozostawić to bez komentarza, albo powiedzieć – chłopie, pora się ogarnąć.

Addd
Addd
1 rok temu
Reply to  Hemi

No chyba polityki podatkowej Państwa Polskiego nie ogarniasz. Zaznajom się z nią, to będziesz wiedzie ile z naszych podatków jest przekazywana do kościoła z budżetu państwa.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Addd

Dzięki za radę, ale proponowałbym, żebyś sam podciągnął się nieco ze znajomości tematu. Polityka podatkowa określa stronę przychodową finansów publicznych.

Natomiast wydatki są określone w ustawie budżetowej.

Kościół katolicki korzysta ze środków budżetowych na zwykłych zasadach, robienie z tego jakiejś taniej sensacji jest niestosowne.

Parafie są na własnym rozrachunku i są na utrzymaniu wiernych, którym należy w tym miejscu podziękować za ofiarność, bo czasy nie są łatwe.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi nie wciskaj ludziom kitu.
Ile w roku 2020 dało państwo ze skarbu państwa na kk i na wszystkie szemrane interesy ojca rydzyka?
Ile dały poszczególne ministerstwa na kk i na wszystkie szemrane interesy ojca rydzyka?
Jakie są te twoje „zwykłe zasady? – rozwiń temat z łaski swojej.
Czasy nie są łatwe nie tylko dla kk, ale dla wszystkich.
No, czekam na rzetelne informacje, a nie na lanie wody i wciskanie kitu.

Addd
Addd
1 rok temu
Reply to  Hemi

Proszę doczytać chociażby o Funduszu Kościelnym. Panie Kolego, z budżetu państwa finansuje się składki ZUS, pensje katechetów w szkołach, akcje charytatywno-opiekuńcze, remonty i utrzymanie obiektów sakralnych. Wydano na te cele 156 milionów Zlotych Polskich. Jednym słowem, przekładając to na zwykłego Kowalskiego, budżet płacił by za: jego mieszkanie, jego remont, składkę ZUS, renty, emerytury a tym, którzy pracowali by jako katecheci, jeszcze pensje. To jest tylko cześć wydatków Państwa Polskiego na Kościół Katolicki. Są jeszcze rożnego rodzaju dopłaty, jak np danina dla biznesu(bo tak to trzeba nazwać) o.Rydzyka.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Popieram Księdza

Córka księdza.
Córka księdza.
1 rok temu

Ja tu czegoś nie rozumiem. Można abortować zdrowe płody, zgwałconych kobiet i o te kościół się nie bije ale nie można abortowac płodów chorych. Część z nich w przyszłości rozwinie się w żyjących ludzi, cześć umrze w niewiarygodnych cierpieniach a cześć urodzi się martwych. To nie są już czasy chrześcijańskiego średniowiecza, palenia czarownic, wypraw krzyżowych, uznawania ptaków za boskie, bo latają a ludzie nie. To są czasy, gdzie człowiek chodził po księżycu, ludzie latają samolotami, mamy komputery w domach a medycyna zrobiła NIEWIARYGODNY postęp. Możemy diagnozować i nawet leczyć wady w okresie płodowym(tłumaczę-w brzuchu mamy). Potrafimy bezbłędnie określić wady i je posegregować, czyli również możemy określić jaki los czeka te dzieci po urodzeniu. To, czy mamy przeprowadzać aborcje w pewnych przypadkach, może nie jest grzechem a darem. Teza jest straszna ale jeszcze straszniejsze jest dla niektórych życie lub jego krótka perspektywa. Kto tego nie doświadczył i umie tylko teorie prawic, w ogóle nie powinien zabierać głosu.

Kim
Kim
1 rok temu

Księża dążą do tego że nie długo państwo nie tylko będzie utrzymywać Rydzyka ale każde księdza . Bo zamiast przyciągać ludzi do kościoła to wy ich od straszacie . Z Bogiem można spotkać się wszędzie nie potrzebujemy fałszywych pośredników

Jarek
Jarek
1 rok temu

A ja powiem krótko +++++ +++ i zboczeńców w sukienkach

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

O kolędzie niech zapomną niebeda mi wirusa przenosić a kasę niech im Rydzyk da

ehh
ehh
1 rok temu

Ziomeczki, Strajk Kobiet to trochę bardziej skomplikowany temat niż bycie za lub przeciw aborcji i nie można go do tego sprowadzać. Katolikom legalna aborcja w niczym nie przeszkadza, bo przecież i tak jej nie dokonają, nieprawdaż? Nie trzeba ich ustawą zmuszać do „ochrony życia”. Strajk Kobiet to walka o prawa kobiet . Klerowi bardzo na rękę jest sprowadzanie Strajku Kobiet tylko do tematu aborcji i bycie przeciwko, bo oni są przeciwko kobietom oraz przeciwko wolności sumień.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  ehh

Otóż nie, tu nie ma nic skomplikowanego, tu jest jasny zerojedynkowy podział: czarne – białe, dobre – złe.

Dobro – to życie ludzkie i jego ochrona, od najwcześniejszej fazy.

Zło – to zamach na chronione życie, dokonywany jak się okazuje przy pomocy kłamstwa, wulgarnego języka i nawet przemocy, co było widać w TVP.

I jeszcze jedno – feministka nie równa się kobieta. Prawdziwa kobieta, godna szacunku, nigdy nie podniesie ręki na dziecko. Zapamiętaj to sobie.

Forest
Forest
1 rok temu
Reply to  Hemi

To pańska definicja „Prawdziwej kobiety, godnej szacunku” – subiektywna opinia. Można się z nią zgodzić lub nie. Według mnie świat nie jest „czarno-biały”. Ma wiele odcieni, które mądry i wrażliwy człowiek potrafi dostrzec. Jeśli ktoś postrzega świat 0-jedynkowo, to coś z jego psychiką wyraźnie nie jest w porządku. A TVP spadło poniżej dna, chyba głębiej się nie da. Mieć na uwadze to można jedno, że nie ma obiektywnych przekazów w mediach, szczególnie publicznych, które są podporządkowane zawsze rządzącej partii. Codziennie poddawani jesteśmy manipulacjom, czy to z lewej czy prawej strony. W obecnych czasach najtrudniej być po prostu myślącym sobą.

Grek
Grek
1 rok temu
Reply to  Hemi

Dobro, to również zdrowie kobiet oraz ich partnerów. Fizyczne ale tez psychiczne. Jakim trzeba być hipokrytom aby kazać w dobie tak rozwiniętej medycyny, rodzic dzieci, które nie mają szans na jakiekolwiek życie. Może nie jest to przykład, który w ogóle powinien się pojawić w dyskusji ale poród, tylko po to aby zobaczyć agonię i często niewyobrażalne wady fizyczne, jest po prostu nie etyczny. Każdy katolik, bez Pańskiej, Kościoła i Państwa Polskiego pomocy, może sam podjąć decyzje o aborcji takiego płodu, bądź jego utrzymaniu. Mówimy tutaj o przypadkach letalnych. To jest po prostu w stosunku do rodziców i ich rodzin, bestialstwo. Co do aborcji w ogóle, cóż tak jak prostytucja, homoseksualizm, rude włosy itd, była i będzie. Niestety ale jest ona wynikiem, bardzo złożonego procesu wychowawczego, który miał miejsce przed jej wykonaniem a w którym rodzice, szkoła, polityka i Kościół brali czynny udział.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Grek

Przecież organizacja feministyczna organizująca te zadymy opowiada się za aborcją na życzenie. Na to zgody nie ma.

Osobiście opowiadałbym się za utrzymaniem dotychczasowych przesłanek tzw. legalnej aborcji, bo to nie są proste sprawy, i to byłoby prawnie do zrobienia poprzez zmianę konstytucji.

No ale wiodąca partia opozycyjna i jej p.o. kierownik, z którego pół klubu się skrycie śmieje, już zapowiedzieli swój sprzeciw. Politykierstwo zwycięża nad interesem państwa i narodu.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jak Hemi piszesz, „na to zgody nie ma” to napisz „na to MOJEJ zgody” nie ma bo nie ma mojej zgody na to by ktoś wyrażał zgodę za mnie. Dość już tego rządzenia moim sumieniem i moimi wyborami. Chcecie być święci katoliccy, to sobie bądźcie. A ode mnie WARA.

ehh
ehh
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, jak sie jest jeszcze nastolatkiem albo dorosłym-oszołomem, to może i widzi się świat zero-jedynkowo. To bardzo wygodne, zwłaszcza kiedy nawet nie musisz sam decydować o tym, co jest białe, a co czarne, bo gotowy podział serwuje ci TVP. Rzeczywistość jest trochę bardziej skomplikowana. A co do ostatniego akapitu – nie tobie decydować, kto jest kobietą a kto nie. W podziale, który zaproponowałeś, feministka to chyba jakaś trzecia płeć, co niebezpiecznie zbliża cię przekonaniami do znienawidzonej teorii gender. Równie dobrze mogę oznajmić ex cathedra że facet, który nie jest feministą, to nie facet – zapamiętaj to sobie.

Pisdzielec
Pisdzielec
1 rok temu

Kościół niech się zajmie nauką kościoła a od prywatności ludzi wara, sami mają kobiety, dzieci, jeżdżą po alkoholu co niektórzy każdy to wie!
Świętych udają!!!

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

I listę bym zrobił tych ***** ***. A Hemi niech pilnuje przed kościołami, czy nie wchodzą. A może Straż Narodowa Plus niech powstanie. Przy okazji można by Ministerstwo Wiary i Czystości poglądów powołać.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Tak jest. Nie dopuścić do komunii!!! I nie chrzcić dzieci tych wszystkich, którzy protestowali!!! I bez pogrzebów kościelnych, a najlepiej nie wpuszczać do kościoła!!!

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

No i super… Mam nadzieję że chodząc po kolędzie księża też będą tych ludzi i ich pieniądze omijali szerokim łukiem ))))

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Łoś

Aaa o tym też zapomniałem. Oczywiście, po kolędzie też do przestępców nie chodzić.

Mławiak 1965
Mławiak 1965
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Czytelniku , w Mławskim szpitalu jest poradnia zdrowia psychicznego – zarejestruj się

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Mławiak 1965

Próbowałem. Termin na 2050, po roczniku 1965

Joanna
Joanna
1 rok temu

Bardzo dobrze! Brawa i uznanie dla odwagi księdza. Jestem pod wrażeniem. Co to ma znaczyć „wara od mojego Facebooka!” ?? Chyba po to właśnie ktoś publikuje na nim swoje poglądy itp. Ksiądz nie zrobił niczego nielegalnego (nie włamywał się na konto bankowe, ani nie zaglądał nikomu do sypialni). Ma wgląd na publiczne konto każdego kto takie konto posiada i je publikuje, jak każdy inny. Czyli co? Cenzura kto może oglądać a kto nie? Jeśli ktoś prezentuje swoje poglądy bo ma taką potrzebę, to niech nie będzie zdziwiony, że ktoś inny może to przeczytać. Nie zapominajmy też jak cały ten proaborcyjny ruch, wojna kobiet itp, profanuje kościół, wizerunek Jezusa Chrystusa! Obrzydliwość. Czyli z jednej strony można popierać takie akcje, a z drugiej oczekiwać, że dziecko przyjmie Pana Jezusa do swojego serca? Bo taki jest zwyczaj?? Traktowanie
I Komunii Św. jako rodzinnej imprezy, okazji do otrzymania prezentów przez dziecko.. Chyba nie o to tutaj chodzi. Trzeba mieć odwagę i trzymać się swoich poglądów.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Joanna

I to jest komentarz ! Brawo ! Tak trzymać.

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Joanna

Asiu tak nauczaj religii by wszyscy przestrzegali. przykazań.

Trek
Trek
1 rok temu
Reply to  Joanna

Kościół już dawno zatracił swoją misje. Nie potrafi zrobić w swoich szeregach porządku. Oddala się od wiernych, swoim brakiem działania, hodując diabła w swoich szeregach. Jest to obrzydliwe, obłudne ale w interpretacji kleru, akceptowalne i wytłumaczalne. Taka instytucja, przedstawicielstwo Boga na ziemi, powinna być przykładem honoru, sprawiedliwości, prawości, braku nienawiści i czystości. Ostatni, będą pierwszymi ale bez dialogu i zrozumienia ostatnich, może w pewnym momencie, zabraknąć nawet pierwszych. Tak się stało z kościołami w Europie. Stoją puste.

POTS
POTS
1 rok temu
Reply to  Trek

to lewactwo próbuje zdyskredytować Kościół, a Kościół to nie księża i budynek…to przede wszystkim wspólnota ludzi (My), których łączy poza wiarą w Boga, tradycyjnie wartości Rodzina- to związek mężczyzny i Kobiety i w tym związku rodzą się dzieci!!! Wszystko to próbuje się zniszczyć, bo wtedy można wcisnąć w pustkę, która powstanie inne „wartości” te lewackie, często zezwierzęcenie na paradach równości, indoktrynacja dzieci od wczesnych lat szkolnych- eksperyment, który nie może się dobrze skończyć.

Xyz
Xyz
1 rok temu

Ksiądz chyba nie zapoznał się albo zapomniał o Ewangelią św Marka 10,13-16, może warto sobie przypomnieć. Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie powiedział Pan Jezus to czemu ksiądz się przeciwstawia woli Pana?

Joanna
Joanna
1 rok temu
Reply to  Xyz

Ksiądz też powiedział, że to jest Kościół i każdy może się nawrócić..

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Joanna

Ten człowiek nie ma prawa nazywać się księdzem przeciwstawiając się woli Pana. Rzuca kamieniami w ludzi ale czy ma do tego prawo? Czy jest bez grzechu?

Obok
Obok
1 rok temu

Przepraszam, że ośmielam się pytać: a dzieci spłodzone przez księży też muszą zostać wykluczone, co one winne, że mają takich rodziców?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Obok

A ty wiesz kto cię spłodził?

Zawiedziona...
Zawiedziona...
1 rok temu

Zgadza się rodzice są odpowiedzialni za dzieci…ale czy zgodne jest z tą instrukcją sporządzanie listy dzieci lepszych i gorszych na podstawie profili FB ich rodziców? Czy można jasno stwierdzić, że dana osoba jest za aborcją bo udostępniła post ze zdjęciami ze strajku kobiet? Trzeba być naprawdę zuchwałym, żeby dokonać takiej weryfikacji. Ciekawe czy świadomy jest ksiądz, co przeżywa dziecko. Można było zrobić spotkanie tylko z rodzicami i przedstawić sytuację…

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Zawiedziona...

Jeżeli ktoś udostępnia na swoim profilu logo Strajku Kobiet- organizacji proaborcyjnej, która wręcz namawia do demolowania kościołów ( cytuje hasło z marszu: dym w kościołach) i jest skrajnie lewicową organizacją, to musi mieć świadomość tego, że w ten sposób identyfikuje się z tą organizacją. Według mnie jest szczytem bezczelności jeśli ktoś taki domaga się od Kościoła sakramentów. Bądźmy konsekwentni.

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Mała

To nie on tylko jego dziecko

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  Mała

Przepraszam czy Pani w swym zacietrzewieniu nie potrafi spojrzeć realnie na rzeczywistość. Strajk Kobiet walczy o prawo wyboru w trudnych sytuacjach, gdzie dziecko jest chore. Nikt nie namawia do demolowania kościołów. Dym w kościołach to metafora. Marcin Luter też zrobił dym w kościele i proszę popatrzeć, co z tego wyszło. Protestanci nie stawiają na trony, szaty ociekające złotem. Dążą do doskonalenia się i rozwoju państwa. Kraje protestanckie to kraje bogate. Resztę pominę.

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Zazula

Dym w kościołach to metafora? A kto profanował świątynie w Polsce? Kto sprofanował w Mławie pomnik Jana Pawła II? A Pani twierdzi że to metafora.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mała

Gdzie ten sprofanowany pomnik JPII w Mławie i przez kogo? – pierwsze słyszę…
Gdzie te sprofanowane kościoły?

Karnowscy i wszystko jasne… nie ma co dyskutować…

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Anonim

Nie wiem kto sprofanował, ale taka sytuacja miała miejsce w Mławie i to w czasie kiedy przechodził SK. Proszę zapytać mieszkających na Starym Rynku.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mała

Nie mam zamiaru pytać – gdyby była jakaś profanacja, byłoby głośno w internecie.
Ludzie w takich przekazach robią z igły widły.

Jeśli wierzysz w przekaz Karnowskich i przekaz z plotek to współczuję i gratuluję… (czego? się domyśl).

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Anonim

To nie plotka wiem od osoby, która doprowadzała ten pomnik do porządku.

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Anonim

O profanacji kościołów tez nie słyszałeś? A wulgarne napisy na murach kościołów? Kończę dyskusje bo z niektórymi ludźmi zaślepionymi przez lewacką nienawiścią do Kościół nie da się dyskutować. Życzę pokoju w sercu.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mała

Jeden napis na jednym kościele.
Zobacz ile wulgarnych napisów jest na murach, płotach, dworcu PKP naszego miasta, to teś SK? – nie bądź śmieszna.
AQ ci wasi obrońcy kościołów atakujący marsze kobiet oraz dopuszczający się użycia si ły fizycznej wobec kobiet i bluzgający na kobiety? – tego nie widziałaś? No tego to się nie chce widzieć, nieprawdaż? bo to niewygodne. Mała, skończ z tą nagonką, Jeśli sama jesteś kobietą (podejrzewam, że nie jesteś kobietą, no chyba że starą panną jak niejaka Krysia z TK).
Agresja rodzi agresję.
Kobiety w pierwszej wersji organizowały milczące protesty.

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Anonim

Spuść powietrze:) starą panną nie jestem 🙂 zauważ że ja dyskutuję i nie tykam Twoich prywatnych spraw.

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  Zazula

Dym w kościołach to metafora? A sprofanowane świątynie w całej Polsce, a sprofanowany mławski pomnik Jana Pawła II – to też metafora? No ciekawe.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mała

Szczytem bezczelności to są twoje wynurzenia na tym portalu.

Joanna
Joanna
1 rok temu
Reply to  Zawiedziona...

Nie ma dzielenia dzieci na lepsze i gorsze, jeśli ktoś publikuje znak strajku kobiet to znaczy, że ten ruch i założenia popiera.. Bo niby jako ciekawostkę wrzuca zdjęcia ?? Oczywiście dziecko, nie jest tutaj winne, ale to rodzice do pewnego wieku odpowiadają za wychowanie w wierze swoje dziecka. I przesiąka treścią jaką słyszy w domu..

Jak
Jak
1 rok temu
Reply to  Joanna

To co słyszy dziecko w domu i jak jest wychowywane nie musi być jednoznaczne z tym co publikuje rodzic na portalach społecznościowych. Dziecko jest niczemu winne więc jak można skreślać je z listy.

Patton
Patton
1 rok temu

Naprawdę suuuper temat. Z jednej strony niereformowalny kościół z grzechami w postaci pedofilii, materializmu, pychy, z drugiej strony zwykli ludzie którzy posyłają swoje dzieci do pierwszej komunii bardziej z zasady „że nie wypada inaczej”, niż z potrzeby wiary. Wiem….trochę uogólniam, ale czy nie taka jest prawda w wielu przypadkach? A później są krzyki z obu stron i…..”rzucanie kamieniem”.
Z drugiej strony…..nie słyszałem by nie dopuszczono dzieci do komuni bo ksiądz ich przygotowujący był pedofilem, lub miał kochankę. Więc uważam że ta zasada powinna działac i w drugą stronę.
A tak szczerze….co człowiek to zdanie i fajnie że nastały czasy kiedy chociaż pogadać sobie można. Niestety….tylko pogadać.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Patton

w Abu Zabi nawet pogadać nie wolno mówię tu kalifatach . A tu nagle wielke larum bo ksiądz pejsbuka przegląda rodzicom .

Patton
Patton
1 rok temu
Reply to  BLM

Co Ty tu wyskakujesz z Abu Zabi. Może powiedz jeszcze co mówią pingwiny na biegunie północnym. Tu jest Polska….i rozmawiamy o tym co u nas się dzieje.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Patton

właśnie piszę że mamy luz blus nic tylko się cieszyć .

Greis
Greis
1 rok temu

Koścìół już dawno powinien zrobić porządek ….albo uznajesz DEKALOG …albo chcesz kupczyć wiarą …plujesz, gardzisz, nie uczestniczysz w życiu Kościoła, a po sakramenty wyciągasz łapę … „bo co ludzie powiedzą ” …. jak dziecka nie poślę do Komunii… ale to nie market, że możesz wybierać …. podobnie z pogrzebem …jeżeli całe życie ktoś nie ” chodził” do Kościoła po co na siłę go po śmierci wnosić…

Patton
Patton
1 rok temu
Reply to  Greis

Bardzo proste z tym „wynoszeniem po śmierci”, …….jest z tego kasa więc mamy „kościelny market”, do tego stopnia że jak chcesz pogrzeb z wyższej półki….zapłacisz więcej i masz.
Czyżbym się mylił Panie/Pani Greis??

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Greis

To księża zajmują się kupczeniem sakramentów.

J. K
J. K
1 rok temu

Pytanie, jeśli dziecko urodziło się dzięki invitro to będzie dopuszczone do komunia czy ksiądz też zabroni?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  J. K

Po pierwsze to nie powinny być też chrzczone!!!

Takjest
Takjest
1 rok temu

Mam nadzieję, że Biskup nie dopuści tych dzieci do Komunii Świętej. Po tym co ludzie wypisują w komentarzach, jak opluwają Kościół i Księdza i jaką aferę rozkręcili, to powinno iść dalej i niech to będzie przestroga i ostrzeżenie dla innych na przyszłość. W tym wypadku należałoby iść za ciosem. To nie jest supermarket, że przychodzisz płacisz i wymagasz.

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Takjest

Trzeba być debilem żeby płacić i nie wymagać. W Polskim kościele nic nie jest za darmo. A chodząc po kolędzie księża już nie mają takich dylematów moralnych. Biorą kasę od każdego równo.

Niezalezny
Niezalezny
1 rok temu
Reply to  Takjest

To znaczy ze dzieci mają ponieść kare za słowa osób trzecich. Istnie chrześcijańskie podejscie. Prawdziwy/a Polak Katolik

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Niezalezny

Osoby popierające strajk kobiet niekoniecznie jednocześnie popierają aborcję.
Popierają po prostu prawo kobiet bo samodzielnego decydowania o sobie, popierają wolność, prawo do wyboru.

Powinno się położyć nacisk na edukację, a nie na stosowanie przymusu i systemu kar. Takie traktowanie ludzi przynosi odwrotne skutki, rodzi bunt. Mamy przykład na WOŚP. PIS i kościół są w opozycji do WOŚP i ciągle ujadają, a ludzie dają coraz więcej datków. Rząd i kościół przyczynia się do tego wzrostu rozpowszechniania akcji.

Brawo PIS i kler – zachowujcie się tak dalej.

Niedługo księża chcieliby pewnie założyć monitoring w sypialniach wiernych, żeby mieć możność sprawdzać czy seks odbywa się po bożemu.

J. K
J. K
1 rok temu
Reply to  Takjest

Jeśli to nie jest supermarket to czemu co łaska za sakramenty typu chrzesz ślub pogrzeb kosztują konkretne pieniądze u księdza. Żaden nie powie o tym że jeśli ktoś chce to da tyle ile może. To jest fakt. Jeśli w kościele mamy się czegoś bać albo liczyć na łaskę księdza który jest tylko człowiekiem i nie jest nie omylny i to nie jemu przysługuje ocenianie i ferowanie wyrokami, tylko właśnie Bogu i tylko Jemu. W takim przypadku Ksiądz stawia się ponad nim? Jest mądrzejszy?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Takjest

Oddaj mi jeszcze cała rentę to może na ambonie wychowali

Dora
Dora
1 rok temu

Ksieza chca pouczac i osadzac innych ludzi,przeciez sami sa grzesznikami.Maja kochanki i dzieci,pedofile,materialisci itd.Oczywiscie nie wszyscy,ale wiekszosc.Takich ksiezy z powolania jest garstka.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Rodzice hipokryci… brak słów… zero odpowiedzialności… wszystko się należy???

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Brawo !

Magda
Magda
1 rok temu

Takie są skutki zapraszania księży do znajomych na fb. Bo to taki prestiż i przed znajomymi można się pochwalić. Ludzie, zastanówcie się co robicie. Ta sytuacja jasno pokazuje, jak daleko kościół chce ingerować w życie. Mamy wolność słowa i poglądów i nikt nie może wywierać nacisku.
Do wszystkich obrońców ksieży: mam nadzieję, że wasze dzieci już nie są w wieku rozrodczym i nigdy nie będziecie musieli patrzeć na swoje wnuki z ciężkimi wadami, ewentualnie na małą białą trumienkę i przeżywać bólu po śmierci własnych wnucząt.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Magda

Życzę łatwego życia… aaaa i niech Ci gładko pójdzie decyzja o eutanazji niepotrzrbnych staruchów którzy Cię urodzili i wychowali bo byłaś idealna?

Magda
Magda
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

@Anonimowo, nie tylko nie masz odwagi się podpisać ale też plujesz jadem bez umiaru. Widać Twoje życie było bezproblemowe i za gładko przez nie przeszedłeś. Gdybyś kiedykolwiek musial/musiała zmierzyć się z bólem po stracie to może trzeźwiej byś patrzył/a na świąt.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Magda

Wzajemnie…

Łoś
Łoś
1 rok temu

Witamy w klechostanie… Widać że przez pis u władzy klechom się poprzewracało wv głowie…. Łaski bez. Tak jak diler narkotyków rozprowadzają swój towar w postaci wiary , uzależniają od siebie a potem mówią że nie sprzedają ci towaru i stawiają warunki. Tylko że u dilera narkotyków pierwsza działka z reguły jest darmowa a w kościele już za chrzest trzeba płacić I tak uzależniają nas i doją od kołyski aż po grób. Bo w kościele i umrzeć za darmo nie można.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Łoś

ale nie może być też tak że księdzu nie dasz a chrzciny w lokalu robisz , następna krzywa akcja . Można się dogadać nawet i z
„księdzem” , tylko trzeba rozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Nigdy nie miałem z tym problemu .

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  BLM

Wiem, wiem taka wiara… Pierwszy dał przykład Judasz że nam Jezusie da się zarobić.

Wild chicken
Wild chicken
1 rok temu

Od czasu, kiedy Ks. Henryk Lewandowski przestał być proboszczem w tej parafii, to co się tam wyprawia to cyrk. A po tym jak w 2010 roku przyszedłem po zaświadczenie do ślubu, a ksiądz wyjął mi cennik w oprawie lepszej niż w Atelier Amaro zupelnie straciłem szacunek i wolę przejść się do innego kościoła, chociaż ten mam pod nosem.

Poranny Chris
Poranny Chris
1 rok temu
Reply to  Wild chicken

Znam Ks. Lewandowskiego i myślę że On w tej sytuacji zrobiłby to samo co Ks. Marcin.
Ks. Henryk nie bał się nazywać zła po imieniu. Albo jesteś z Bogiem albo przeciw. Nie ma innego wyjścia. Trzeba wybrać kim chcesz być.
Głupota lemingów które wklejały sobie pioruny – symbol „strajku kobiet” bo inne koleżaneczki tak robią. Manipulacja tłumem, który w większości nie wiedział po co idzie – zadyma dla zadymy, bo coś się dzieje, bo jest „fajnie”, bo mamy takie prawo.
Zatracenie moralności, sumienia, dobroci, wulgaryzm.
Brak słów, łzy cisną się do oczu…
Ludzie bądźcie DOBRZY PROSZĘ O TAK NIEWIELE.

ehh
ehh
1 rok temu
Reply to  Poranny Chris

Poranny Krisie, nie myśl że jesteś lepszy czy mądrzejszy od tych „lemingów” – ty pewnie też nie masz własnego zdania, tylko ślepo podążasz za grupą swoich prawicowych koleżków. Jeśli uważasz, że podział jest prosty, na dobro: kościół i zło: strajk kobiet, to poczytaj np. o „apelu zwykłych księży”. Niektóre środowiska wewnątrz KK bronią postulatów Strajku Kobiet, a braku wiary nie można im zarzucić.

BLM
BLM
1 rok temu

To teraz proszę o wypiedzieć tych wszystkich Państwa którzy mają poglądy skrajnie lewicowe. Czy posyłają Państwo dzieci do kościoła i dzieci brały ślub kościelny. Zapewne tak. I tu się pojawia odwieczny problem natury to niemy to faszyści tak się tłumaczyli . A teraz się okaże że na marsze nikt nie chodził a na konto się ktoś włamał . I bardzo dobrze że ktoś o tym wspominał

DO BLM
DO BLM
1 rok temu
Reply to  BLM

Człowieku, weź najpierw słownik języka polskiego, poczytaj i wtedy napisz nam coś ale poprawnie, żebyśmy mogli zrozumieć

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  DO BLM

nie ma takiego słownika gdzie są same gwiazdki – przykro mi.

Hemi
Hemi
1 rok temu

A czego aborterzy chcą szukać w Kościele?

Kpiny z świętych sakramentów chcą urządzać?

Ela
Ela
1 rok temu

No i dobrze. Przyjmą Pierwszą Komunię, kiedy będą dorośli i świadomi a przez te lata kościół się wykaże i przeprowadzi swoją edukacje i otrzyma na koniec świadomego wiernego. Nie przejmować się.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Ela

Ja bym to jeszcze na chrzest rozszerzył. Niech się chrzczą pełnoletni, wtedy nie będzie problemów z jakąś tam apostazją. Po 14 latach nauki religii na pewno będą świadomi, na co się piszą.

114
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x