Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Napisali petycję do policji w sprawie rajdów młodocianych kierowców


Mieszkańcy  przasnyskiej starówki  mają dość wieczornych rajdów młodocianych kierowców. Napisali do policji specjalną petycję, w której  proszą o „skuteczną interwencję w sprawie tortur dźwiękowych i smogowych ze strony młodocianych kierowców”. Takie pismo trafiło również do rady miasta.


ksp Mława
Reklama

Mieszkańcom przasnyskiego rynku przeszkadza zwłaszcza hałas: głośna muzyka, efekty dźwiękowe z silników, ale również smog z rur wydechowych i opon. Jednak nie są to jedyne „atrakcje” fundowane przez młodych władców miejskich uliczek i powiatowych szos. Mieszkańcy spotykają się także z ekstremalnymi zjawiskami: był przypadek wybuchu i wycieku płynu z chłodnicy pod oknami, a także próba zorganizowania wyścigu.

Przasnyszanie w petycji zwracają uwagę, że serce miasta to architektoniczna studnia, więc kamienice drżą w posadach. Mieszkańcy są zastraszani, boją się zwrócić uwagę w obawie o agresję (nie tylko słowną). Wśród rozwiązań, które mogą poprawić sytuację, sugerują m.in. instalowanie progów zwalniających, wprowadzenie strefy ciszy i zwiększenie liczby mandatów.

 Zarówno władze miasta jak i policjanci zajmowali się już wcześniej problemem. Ratusz wypowiedział zakłócającym spokój kierowcą nieformalną wojnę, ale także zmienił zasady funkcjonowania Centrum Monitorowania Miasta i  operatorzy każdego dnia w godzinach porannych, będą sprawdzać zapisy kamer z późnych godzin nocnych poprzedniego dnia z newralgicznych miejsc w Przasnyszu. Również policja zmierzyła natężenia dźwięku powodowanego przez jadący z normalną prędkością pojazd. Wyniki okazały się jednoznaczne – w przypadku rynku, hałas jest odczuwalny o wiele bardziej niż na jezdni asfaltowej. Niesforni kierowcy jeżdżący zbyt szybko lub w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym karani są mandatami. A ponieważ policyjny patrol nie może pilnować rynku przez całą dobę, już pojawił się pomysł progów zwalniających. Czy te przeszkody zniechęcą młodych rajdowców?

W rynku Przasnysza jest bowiem czynny do późnych godzin nocnych kebab, a odwiedzają go nie tylko przasnyszanie, ale również klienci z Ciechanowa lub Makowa.  Ze względu na brak możliwości zjedzenia posiłku w lokalu, młodzi ludzie siedzą w samochodach, niekiedy popijając wyskokowe trunki i prowadzą głośne konwersacje. W takim przypadku policja może jedynie pouczyć,  ponieważ pasażerom wolno spożywać alkohol w aucie i nie jest to czyn zabroniony.

Przasnyska Komenda Policji przychyla się do postulatu mieszkańców, którzy chcą zainstalowania w rynku progów zwalniających. Otwarta jest też na spotkanie przedstawicieli mieszkańców i władz samorządowych by wspólnie wypracować rozwiązanie problemu.

red.

źródło: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
1 rok temu

A w Mławie przecież to samo się dzieje wokół ratusza.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu
Reply to  Max

Niestety tak. Podobnie na ul. Wyspiańskiego. Policja chyba trochę przysypia…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x