Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pracownicy urzędu miasta dostarczą ci decyzję podatkową


Pracownicy Urzędu Miasta Mława rozpoczynają dostarczanie mieszkańcom miasta decyzji podatkowych. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności podczas spotkań.


Odbiór decyzji podatkowej należy pokwitować – prosimy mieszkańców, aby dokonywali tego własnym długopisem. Prosimy także o zakładanie maseczek na czas wizyty pracownika urzędu roznoszącego decyzje.

Przekazywane decyzje dotyczą podatków od nieruchomości, rolnego, leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych. Przypominamy, że kolejne raty tych należności należy uiszczać w terminach do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. W przypadku, gdy kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie do 15 marca roku podatkowego. Dziękujemy za terminowe regulowanie płatności.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, zachęcamy do wykonywania przelewów za pośrednictwem bankowości online. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, zgodnie z Ordynacją podatkową zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny, tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha. Nasz podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tymon
Tymon
2 lata temu

Decyzję proszę wysyłać pocztą . Tyle samo kosztuje znaczek co trzeba zapłacić pracownikom Urzędu Miasta. Nie robią tego za darmo . Pracownicy urzędu nie muszą się
martwić o swoje pensje i mają z czego żyć .
Nie muszą chodzić po domach i roznosić zarazy . Zaraz zamkną cały urząd , bo ktoś zachoruje .
Ewentualnie niech urząd da zarobić osobom , które nie mogą pracować przez pandemię .

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Tymon

Nie masz racji.
To musi być list polecony ze zwrotnym poświadczeniem odbioru, a to kosztuje. 1 list to 8,50zł.
UM ma 2 gońców zatrudnionych, ponadto można delegować do roznoszenia listów innych pracowników, bo praca przy zamkniętych drzwiach, bez interesantów jest o wiele mniej czasochłonna niż normalna praca.

listonosz
listonosz
2 lata temu
Reply to  Anonim

Nie masz racji. samorządy mają zawierane umowy z pocztą i ta opłata jest zryczałtowana. Nie wiadomo więc do końca ile kosztuje list ze zwrotką

Fakiba
Fakiba
2 lata temu
Reply to  listonosz

UM ma swoich gońców na korespondencję miejscową.

Fakiba
Fakiba
2 lata temu
Reply to  listonosz

Aha, dwóch gońców ma UM.
Przynajmniej tylu jest wykazanych w wykazie UM, ponadto zatrudnia sporo sprzątaczek, które w chwili obecnej nie mają zbyt dużo zajęcia, bo UM miga się od interesantów, ponadto są jeszcze jakieś osoby na dziwnych stanowiskach jak pomoc administracyjna, a więc jest kogo wysyłać w teren.

Czwarty wiceburmistrz od organizacji
Czwarty wiceburmistrz od organizacji
2 lata temu

Podnieść podatki, czynsze, opłaty za śmieci i wodę oraz ogłosić nowy podatek od wypłaty odszkodowań za działania UM. Dotrudnić urzędników. Natychmiast

milo
milo
2 lata temu

Nic mi nie wiadomo, czy mój sąsiad jest dla mnie osobą blisko spokrewnioną, ale ludzie różne rzeczy gadają. Czy mogę mu zaufać i poprosić o przelew?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Tak, tak, ta, bo pracownicy UM przywykli już do bezczynnego siedzenia w UM i popijania kawki przy przeglądaniu internetu i stąd to wołanie:
„Prosimy nie przeszkadzać”
Chyba nikomu tak dobrze od początku pandemii nie jest jak pracownikom administracji.

Ziomowy niedźwiedź
Ziomowy niedźwiedź
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Popieram, jeszcze tak dobrze w Polsce nie było…u prywaciarza nie ma plandemii
Przyjdę i zapłacę w UM z gorącymi pozdrowieniami :))

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x