Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów zwalnia gastronomię i restauratorów z opłaty koncesyjnej


Miasto Ciechanów udzieli wsparcia przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku rządowych ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej. Branża gastronomiczna zostanie zwolniona z ponoszenia opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu ich sprzedaży.


Z oświadczeń złożonych do ratusza przez restauratorów wynika, że ich obroty w 2020 r. w wyniku sprzedaży alkoholi zmalały w stosunku do 2019 r. o blisko 60%.

– Umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej przy zachowaniu reżimu sanitarnego dałoby szansę na prowadzenie i utrzymanie biznesu, zatrudnianie pracowników oraz opłacanie opłat i podatków – pisze w uzasadnieniu do projektu uchwały wprowadzającej zwolnienie prezydent Krzysztof Kosiński.

Przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z obowiązku wniesienia pierwszej raty opłaty z tytułu korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży wymagalnej do dnia 31 stycznia 2021 r. W przypadku wniesienia przez przedsiębiorców pierwszej raty opłaty zostanie ona zwrócona. W przypadku wniesienia przez przedsiębiorców jednorazowo opłaty za cały 2021 rok zwrotowi będzie podlegała 1/3 części wniesionej opłaty. Termin na wniesienie drugiej oraz trzeciej raty opłaty zostanie przedłużony do 31 października 2021 r. W przypadku utrzymania przez rząd dalszego zakazu działalności dla branży gastronomicznej miasto rozszerzy zwolnienie na kolejne raty.

Uchwała w tej sprawie będzie procedowana na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ciechanów 1 lutego.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czwarty wiceburmistrz od organizacji
Czwarty wiceburmistrz od organizacji
2 lata temu

W Mławie podnieść podatki od sprzedaży alkoholu, czynsze od powierzchni handlowej, dodać podatek od wypłaty odszkodowań, za działania UM, Dotrudnić urzędników, podnieść opłaty za wodę i śmieci oraz uwaga nowość!!!!…sprywatyzować chodniki.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x