Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Widzieliście wczoraj księżyc nad Mławą?


Wczorajszy wieczór przyniósł pierwszą tym roku pełnię księżyca, tzw. „Wilczy Księżyc”. Dlaczego wilczy? To określenie zaczerpnięte z tradycji Indian. Z początkiem każdego roku, kiedy panowały niskie temperatury, wilki podchodziły bliżej ludzkich osad w poszukiwaniu pożywienia, a ich wycie było wyjątkowo dobrze słyszalne.


Wczorajsze zjawisko było dość dobrze widoczne nawet gołym okiem, choć momentami utrudniało je duże zachmurzenie. Wizualny efekt poprawia nam oczywiście lornetka czy teleskop, ale też wizjer aparatu fotograficznego.

Jak podaje NASA, teleskopem na powierzchni Srebrnego Globu można było obejrzeć  np. Morze Spokoju lub jasny Krater Kopernika.

Takie obserwacje najlepiej prowadzić poza miastem, z dala od miejskiego oświetlenia, ale w miejskich realiach też warto pełnię poobserwować.

Ci, którzy stracili wczorajszą okazję, następną szansę będą mieć za niecały miesiąc, a dokładnie 27 lutego 2021 roku. Wówczas na niebie pojawi się Śnieżny Księżyc.

Zachęcamy do pochwalenia się swoimi uwiecznionymi widokami w komentarzach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Pawlacz
Janusz Pawlacz
2 lata temu

Tak

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x