Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pensjonariusz DPS z Ciechanowa zmarł po szczepieniu przeciw COVID-19


Mężczyzna w wieku 49 lat,  pensjonariusz DPS z Ciechanowa, został zaszczepiony 21 stycznia. Niepożądany odczyn poszczepienny miał wystąpić u niego kilka dni później tj. 27 stycznia. Tego samego dnia mężczyzna zmarł.


Jak informuje Ministerstwo Zdrowia u mężczyzny wystąpiła nagła duszność, utrata przytomności i zatrzymanie krążenia. Pomimo prowadzonej resuscytacji mężczyzny nie udało się uratować.

Ministerstwo Zdrowia ma obowiązek informowania o wszystkich przypadkach NOP, które wystąpiły u pacjentów w czasie do czterech tygodniu po przyjęciu szczepionki. Jednoznacznego potwierdzenia, że zgon miał związek z przyjętą szczepionką na razie nie ma.

Do tej pory w całym kraju resort zdrowia odnotował trzy zgony osób, które wcześniej zostały zaszczepione przeciw COVID-19.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
2 lata temu

To czy ktoś chce się szczepić czy nie,to każdego indywidualna sprawa.A to,ze informują ludzi o zgonach i powikłaniach po szczepionce,popieram.Ludzie powinni być świadomi,co się może wydarzyć,a nie żyć w nieświadomości.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

A znajomy cioci mojej babci zmarł po szczepieniu na COVID-19. Na następny dzień po szczepieniu przejechał go samochód !!!!

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zajebiste:):):) Tak ci którzy w 1796r zaszczepili się przeciwko ospie, tez już umarli po szczepieniu:):) a po 200 latach, od pierwszego szczepienia i jego ciągłego powtarzania, ospa znikła:)

Marek
Marek
2 lata temu

Co to jest NOP?-„Zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki – to oficjalna definicja niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Wyjątkiem jest podanie szczepionki przeciwko gruźlicy. W tym przypadku kryterium czasowe jest dłuższe niż cztery tygodnie.” Dlatego każde zaburzenie stanu zdrowia w tym czasie jest kwalifikowane jako NOP. Dopiero badanie pacjenta, bądź w tym wypadku ciała, stwierdzi przyczynę zaburzenia, bądź zgonu, ponieważ wcale nie muszą one wynikać z powodu przyjęcia szczepionki. Ludzie zarówno chorują, jak i umierają w okresie po szczepionce. Jest to czarno na białym napisane w artykule.

Marek
Marek
2 lata temu

Niestety, publikacja takich materiałów, przynosi wielką szkodę. Nalezy przyjąć, ze umiejetność czytania ze zrozumieniem w tym pięknym kraju, jest mizerna i nie publikować.

Kali
Kali
2 lata temu
Reply to  Marek

Dobrze,ze takie wiadomości podają,ludzi powinno się uświadamiać,zeby myśleli logicznie.

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Kali

Niestety, szkoły są zamknięte a tam powinni wrócić.

Marek
Marek
2 lata temu

Dokładnie jest napisane, ze brak jest jednoznacznego potwierdzenia, że przyczyną była szczepionka. „ Nie wiadomo, czy zgon był konsekwencją przyjęcia szczepionki. Z raportu sanepidu wiadomo natomiast, że pacjent zmarł po zaszczepieniu przeciw COVID-19.”.

Kali
Kali
2 lata temu
Reply to  Marek

Ale gdyby się nie zaszczepił to pewnie by żył.To samo można powiedziec o covidzie.Nikt bezpośrednio na niego nie zmarł,jesli ktoś ma inne choroby współistniejące,to na nie umiera nie na covid.

Qwer
Qwer
2 lata temu
Reply to  Kali

To dopiero rozstrzygnie sekcja zwłok. Codzienne truppeninformacje w mediach podają liczbę zmarłych na sam covid oraz osób, które zmarły na choroby współistniejące, zaostrzone przez tą chorobę lub ułatwiające jego penetrację i wywołanie zgonu. Prosty przykład. Nadciśnienie jest chorobą przewlekłą. Cukrzyca również. Jeżeli pacjent chorujący na któreś z tych schorzeń umiera z powodu zapalenia płuc, wpisuje się choroby współistniejące. Jeżeli Polskie dane są za mało dokładne, proszę spojrzeć na amerykańskie. Tam główną chorobą współistniejącą jest otyłość, czyli nadwaga, która tez jest klasyfikowana jako choroba przewlekła.
Covid-19 zabija. To on jest właśnie powodem śmierci, zarówno osób z chorobami przewlekłymi i tutaj proszę zauważyć ze: nadciśnienie, podniesiony poziom cholesterolu, otyłość, tez są chorobami przewlekłymi. Jeżeli pacjent umiera z powodu choroby współistniejącej, to właśnie gdyby nie miał covid, to by dalej żył. WIĘC CO JEST PRZYCZYNĄ ŚMIERCI? Covid, czy choroba współistniejąca? Wpisuje się choroba ale czy słusznie? Tylko Dania wpisuje Covid.
Reasumując, wszystkie dolegliwości, poczynając od drgającej powieki po zgon, są wpisywane w protokół jako NOP. Kolejnym krokiem, jest wyjaśnienie każdego przypadku osobno, aby dokładnie określić jego przyczynę. Na chwile obecną nie można określić przyczyny, dlatego prawidłowo powinno się napisać, że zmarł w okresie obserwacji a przyczyna zostanie wyjaśniona. Niestety posługujemy się nomenklaturą znaną specjalistom i z tego powodu mamy później takie a nie inne komentarze. Stąd później pojawiają się legendy i pomimo tego, że już latamy w kosmos, ludzie w nie wierzą:).
Wszystkie zgłoszone przypadki NOP są zawsze badane i ogłaszane w protokole leku, czy szczepionki. Tak właśnie określa się i monitoruje, każdy środek medyczny. Nawet ASPIRYNA, którą stosujemy od dziesięcioleci, taki protokół posiada i te dane są nadal zbierane.

Pati
Pati
2 lata temu

Szczepcie się dalej,a dołączycie do niego.Jestem sceptycznie nastawiona do tego eksperymentu na ludziach.Zgonow jest więcej,tylko ukrywają.A aktorzy i personel medyczny jeśli się wogule szczepili to napewno nie tym specyfikiem.To jest dla zwykłych ludzi,bo selekcja musi być.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Pati

Pati… Jak mam wierzyć komuś, kto po polsku pisać bez błędów nie potrafi? „W ogóle” rację ma Marek, że publikacja tego typu tekstu bez całościowej analizy zagadnienia jest wyjątkowo szkodliwa.

Kali
Kali
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

Pomyłka,rzecz ludzka.Ten się nie myli ,co nic nie robi.Nie wytykaj innym błędów,skoro sam je popełniasz.I nie chodzi tu o błędy ortograficzne.

Mirosław.
Mirosław.
2 lata temu

Przecież miała być taka bezpieczna. Podobno przeszła bardzo rygorystyczne badania, właśnie widać. Pazura się sprzedał, dobry aktor ale dał się sprzedać za kilka srebrników.

Wiera
Wiera
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

To już druga zmarła osoba,wczesniej zmarł 73 latek z DPS pod Wrocławiem,tez zmarł po zaszczepieniu na covid.Czyli widać jaka bezpieczna,bedzie coraz więcej zgonów.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Wiera

W związku z powyższym proszę zaniechać przyjęcia szczepionki.

Mirosław
Mirosław
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

Oczywiście , ze zrezygnuje. Już dawno to zrobiłem. Jak chcesz mogę Ci oddać, nie ma problemu. Będziesz szybciej zdychał, jak zwierzę.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Mirosław

Już jestem po pierwszej dawce. I żyję. Raczej selekcja. Sądząc po sposobie twojej narracji świat wiele nie straci…

Majka
Majka
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

Bo dyktatorzy to twarde sztuki,tak pan jak i Kaczyński zniszczą każdego,kto jest od nich lepszy.Zgorzknialy starzec.

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

Szkoda że nie zmądrzałeś po niej nawet

Majka
Majka
2 lata temu
Reply to  Giuseppe

Dlaczego pan ma tyle jadu,kto chce to się szczepi.Ale nie może być tak,ze osoby które się szczepia,sieja jad i nienawiść do tych którzy nie chcą się szczepić.Kazdy ma obawy,i to jest słuszne.

Giuseppe
Giuseppe
2 lata temu
Reply to  Majka

Obawy są słuszne. Głupota mnie mierzi.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x