Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kara sanepidu nałożona na ciechanowski ratusz i mandaty unieważnione


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił trzydziestotysięczną karę sanepidu nałożoną na Miasto Ciechanów za zorganizowanie koncertu Kasi Kowalskiej. Wcześniej Sąd Rejonowy w Ciechanowie anulował mandaty nałożone na prezydenta Kosińskiego przez Policję.  Służby zapłacą odszkodowania?


Pamiętacie jeszcze „Koncertowanie pod blokami” w Ciechanowie?  W czasie ograniczonej możliwości obcowania z kulturą, artyści pojawiali się pod blokami, a mieszkańcy mogli słuchać muzyki z okien i balkonów. Podczas koncertu Kasi Kowalskiej na otwartej przestrzeni zgromadziła się jednak grupa osób, co spowodowało, że do działania przystąpiły służby i posypały się kary. Prezydent Ciechanowa poinformował o rozstrzygnięciach.

– Działacze jedynej słusznej partii przy wsparciu jedynej słusznej telewizji od razu rzucili się bezpośrednio do mojego gardła, bo to przecież u tego prezydenta, co pisowcom się nie kłania. Bili się o to, kto złoży więcej donosów, o to kto bardziej się oburzy. Zaangażowano cały aparat państwa: policję, prokuraturę, sądy powszechne i administracyjne, sanepid – pisze Krzysztof Kosiński.

Prezydent Ciechanowa  poinformował, czym to się skończyło:

  1. Sąd Rejonowy w Ciechanowie odmówił ukarania mnie pięcioma mandatami karnymi, o co wnioskowała policja. Następnie policja nawet nie odwołała się od tego rozstrzygnięcia.
  2. A dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił karę 30 tys. zł nałożoną przez sanepid na miasto. Zwrócą nam pieniądze, zapłacą też pełne koszty sądowe.

Na tym jeszcze nie koniec, bowiem prezydent zamierza podjąć kroki wobec bezprawnych działań urzędników.

– Będziemy również domagać się odsetek oraz skierujemy pozwy o odszkodowanie i zadośćuczynienie od państwowych urzędników, którzy wydawali niezgodne z prawem decyzje.

Oceniono, że wszystkie działania przeciwko mnie i miastu były bezpodstawne, a przepisy wydawane przez rząd w okresie pandemii mają taką moc prawną jak bazgroły na kartce papieru – ocenił Krzysztof Kosiński.

Ta sytuacja powinna uzmysłowić nam wszystkim, jak ważne w Polsce jest niezależne sądownictwo. Sądy Administracyjne coraz częściej orzekają, że drakońskie obostrzenia wprowadzono wbrew regułom konstytucji, a na podstawie wadliwego prawa nie można nakładać kar. To daje nadzieję restauratorom, właścicielom hoteli i obiektów turystycznych, którzy otwierają swoje firmy mimo rządowych restrykcji.

– Trzymam też kciuki za wszystkich tych przedsiębiorców, którym zakazano działalności, choć mogliby ją prowadzić w bezpiecznych sanitarnych warunkach, a dzięki temu zarabiać na swoje życie i dawać zatrudnienie innym. Nie bójcie się, nie dajcie się zastraszyć, bo zawsze warto walczyć o wolność i prawdę! Zawsze! – podsumowuje prezydent Kosiński.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
1 rok temu

Skandal …. innych się każe … nie wolno robić zgromadzeń, spotkań …pozamykane sklepy, muzea itp,..a prezydent robi BEZKARNIE imprezę ….tak wygląda PRAWORZĄDNOŚĆ PSL

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Teresa

Kobieto blekotu się najadłaś czy jeszcze nie wytrzeźwiałaś po sylwestrze.
Nie znasz tematu to nie wsadzaj nosa między drzwi a futrynę, bo to może się źle skończyć.

BLM
BLM
1 rok temu

macie tak czasem taki efekt i kogoś nie lubicie a zarazem coś was do kogoś ciągnie . Pan z foto robi dobrą robotę dla miasta to fakt ale coś mi w tym pyszałkowatym spojrzeniu nie pasuje .

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  BLM

Pyszałkowate spojrzenie???? – chyba twoje BLM
Jednak faktycznie jesteś id…ą.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Olka

Tak właśnie to widzę . Bez względu na poziom mojego intelektu . Pani Olu Juleczko.

Emanuel
Emanuel
1 rok temu

Buta i arogancja i zwykłe chamstwo tego partyjnego cwaniaczka. Mimo tego, że niektóre przepisy są absurdalne, to nie powinien narażać ludzi na zagrożenie zdrowia a może i życia. Człowieczek nie wie jeszcze, że nie tylko prawo jest istotne w tej kwestii ale i etyka.
Żenujące podejście do realiów życia codziennego. To coś w rodzaju tolerowania kradzieży przez narkomana bo przecież nie ma pieniędzy, żeby kupić sobie następną działkę.
Ps. Czas uporządkować nazewnictwo włodarzy miast w samorządach. Prezydent miasta to jakaś pomyłka. Co najwyżej Burmistrz. Są większe miasta niż Ciechanów i nie mają Prezydenta a mają Burmistrza.
Do oficjeli PiSu: Może przy okazji czerwcowej zmiany udałoby się to poprawić.

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Emanuel

Partyjnych cwaniaczków to pełno w PIS – większych cwaniaczków nie ma jak w PIS i… PO

Inka
Inka
1 rok temu

Widać, że odpowiednia osoba na właściwym miejscu, takiego nam trzeba

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Inka

Tak – tylko w Mławie boją się zmian.
Wytłumacz to swojej rodzinie, swoim znajomym, że obecny burmistrz jest zły, nie sprawdza się i że jest zawsze tyłem do mieszkańców, a otwartymi ramionami dla deweloperów itp. person jak A., L. czy LG.

Ficek
Ficek
1 rok temu
Reply to  Kuba

i z otwartymi kieszeniami.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu

To są właśnie pisie rządy.
Niczym rządy w mieście Mława. Sprawy sądowe, dodatkowe koszty sądowe, odsetki karne, tylko wszystko z naszych kieszeni,
a nie z kieszeni Kowalewskiego czy też z kieszeni Morawieckiego czy Niedzielskiego albo Dudy czy Kaczora.
Pieniądze podatnika można rzucać w błoto, bo suweren ślepy na wszystko i zawsze będzie popierał tę bandę.

Ficek
Ficek
1 rok temu
Reply to  Fakiba

To nic nowego. Tak było za każdej ekipy rządowej bez znaczenia jest szyld partyjny.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x