Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa dni dodatkowego urlopu dla krwiodawców


Dzięki nowym, obowiązującym od 21 stycznia przepisom krwiodawcy w czasie stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego  mogą skorzystać z dwóch dodatkowych dni urlopu.  


Takie rozwiązanie wprowadziła nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jej art. 3 przewiduje, że oddający krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, może skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia od wykonywania obowiązków zawodowych nie tylko w dniu pobrania krwi (jak dotychczas), lecz również w następnym dniu.

Te dwa dni wolne od pracy przysługują wyłącznie w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Urlop należy wykorzystać bez przerw: drugi dzień ma następować bezpośrednio po pierwszym. Odpoczynek od pracy jest płatny w 100 procentach. Podstawą do skorzystania z dodatkowego urlopu jest zaświadczenie o oddaniu krwi.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Akatus
Akatus
2 lata temu

Stracą prawo do 13-stki. Bedą musieli iść do sądu aby ją uzyskać. Warunkiem jej uzyskania jest nieprzerwane przepracowanie okresu czasu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x