Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ważne zmiany w programie 500+. Co zrobić, by nie stracić świadczenia


fot. ilustracyjne


Najważniejszą zmianą w rządowym programie 500+ jest nowy okres rozliczeniowy. W 2021 roku będzie on naliczany od 1 czerwca do początku maja kolejnego roku, a to wiąże się z koniecznością złożenia nowego wniosku.

Wnioski o wypłatę świadczenia będzie można składać już od:

  • 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną,
  • 1 kwietnia 2021 r. drogą tradycyjną.

Jak złożyć wniosek o 500+?

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, platformy ePUAP lub strony empatia.mpips.gov.pl. Tradycyjne papierowe wnioski można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w urzędzie miasta, gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce zajmującej się wypłatą świadczeń.

Terminy wypłat świadczenia „500+”

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga!

Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wizjoner
Wizjoner
2 lata temu

Państwo rozdaniowe niedługo przestanie drukować pieniądze to się wezmą 5ooplus za robotę. Kredyty same się nie spłaca .

LEWUS
LEWUS
2 lata temu

najlepiej mieć auto MARKI PAN DA .

patriota
patriota
2 lata temu

najlepiej iść do pracy.

Mirosław.
Mirosław.
2 lata temu
Reply to  patriota

Ale debil z Ciebie! Kretyn i tyle. Do świadczenia mają dostęp wszyscy i to jest dobre. A to, że część rodziców środki przekazuje na inne cele to jest tylko i wyłączenie ich sprawa. Wszystkie kraje mają świadczenia dla dzieci. Niemcy, UK, Irlandia, Szwecja, Norwegia etc. Twoim zdaniem w tych krajach również są osoby które tylko czekają na zasiłek? Zastanów się co piszesz, bo widać, że nie rozumiesz pewnych spraw.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

Proszę nie obrażać ludzi. Wymienione przez Pana kraje to państwa bogate, w których odsetek tzw. nierobów jest niższy niż w Polsce. Rozdawnictwo nigdy nie wychodzi na dobre. Proszę pamiętać słowa premier Margaret Thatcher, że rząd nie ma własnych pieniędzy. Jeżeli chce komuś dać, to musi komuś zabrać. Tyle w temacie.

Mirosław.
Mirosław.
2 lata temu
Reply to  Zazula

A ja bym chciał wiedzieć czy Pani również otrzymuje zasiłek 500 plus, bądź go otrzymywała. Jak tak to proszę się zrzec świadczenia. Każdy mądry ale do koryta pierwszy. Tyle w temacie.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

Drogi Panie już odpowiadam. Nie, nigdy nie otrzymywałam żadnych dodatków. Razem z mężem pracowaliśmy, żeby zapewnić wykształcenie naszym dzieciom, które już są po studiach. Jesteśmy z siebie dumni, że nie wyciągaliśmy ręki po jałmużnę. Proszę na przyszłość nie pisać tak bezczelnych komentarzy, które uwłaczają ludzkiej godności. Proszę też pamiętać, że każdy mierzy drugiego człowieka swoją miarą.

SZEKS
SZEKS
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

TE PIĄTAL ŻE DZIECI NASTUKALEŚ TO JA MAM CI TERAZ POMAGAĆ ? DO ROBOTY A NIE TYLO JEDNO CI W GLOWIE .

Mirosław.
Mirosław.
2 lata temu
Reply to  SZEKS

Pomagasz pomagasz i pomagać będziesz flecie. Mam 4 dzieci, na każde biorę zasiłek który Mi się należy jak psu buda. Pracować nie lubię, dlatego coś czasem wezmę. Jakąś prywata czy coś innego, oczywiście działalnośći nie prowadzę, bo po co? Umiem korzystać. Ty jak nie umiesz to zapraszam na korepetycje.

Lekasz
Lekasz
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

Do 5 szkoły chodziłes szkoda tylko twoich dzieci .Powinieneś na kamień się z fajdac przytluc drugim.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

„ale do koryta pierwszy. Tyle w temacie.”

Normalny
Normalny
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

Trol patologia szkoda dzieci .Troll z nich żyje.

Matka
Matka
2 lata temu
Reply to  Mirosław.

To jedź kur…..wa na zachód tam cię docenią.

lol
lol
2 lata temu
Reply to  patriota

nie opłaca się, pracując płacisz podatki. tym, którzy pracują i pobierają 500+, trochę się wyrówna, ale i tak będą nadal pod kreską.

PO OWIEC
PO OWIEC
2 lata temu

DO ROBOTY.PO PRZEJMNIE WLADZĘ TO SIĘ KANADA WAM SKOŃCZY.ROZDAWNICTWO NIE ZNA GRANIC.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x