Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Otwarte galerie handlowe i muzea. Nie będzie godzin dla seniorów


Etap odpowiedzialności będzie obowiązywał do 14 lutego – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Od 1 lutego otwarte jednak zostaną sklepy w galeriach handlowych, galerie sztuki i muzea. Przestaną także obowiązywać godziny dla seniorów. Wszystkie obostrzenia dotyczące nauki zdalnej, zgromadzeń, hoteli, imprez, restauracji i podróży pozostają bez zmian.


– Sytuacja epidemiczna trochę się poprawiła w ostatnim tygodniu. To zasługa dyscypliny społecznej – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, wskazując na polepszającą się sytuację w szpitalach.

Obawy rządu budzi jednak stan epidemiczny poza granicami Polski oraz brytyjska mutacja wirusa. W Europie wciąż obowiązują rygorystyczne obostrzenia.

– Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno przypuszczać, że Polska będzie „zieloną wyspą” na tle zachorowań w innych krajach Europy. Nie uwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne – podkreślił minister.

Dlatego sytuacja dotycząca uczniów pozostaje bez zmian. Nauczanie stacjonarne możliwe jedynie dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Starsi uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
2 lata temu

Muzea otwarte uff…

BLM
BLM
2 lata temu

Bardzo rozsądnie . Super by było jakby w marcu uruchomić szkoły .

Wiera
Wiera
2 lata temu
Reply to  BLM

Bardzo nierozsądne,szkoly powinny działać normalnie,ktos kto nie ma pojęcia o zdalnej nauce niech się nie wypowiada.Zle to wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci i młodzieży,ta (nie)zdalna nauka.Caly rok zmarnowany,zaleglosci nie nadrobia.

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  Wiera

To że nauka zdalna to jakieś nie porozumienie tego nie neguje. Natomiast twierdzę że decyzje są podejmowane rozsądnie na tyle ile to można. Zawsze można wyjechać do Szwecji .

Wiera
Wiera
2 lata temu
Reply to  BLM

Co jest podejmowane rozsądnie?Wszystko rząd robi bez logiki,niszczy ludziom biznesy.Niszczy polskie przedsiębiorstwa,w zagranicznych galeriach tłumy ludzi,ale mogą być otwarte.W barze czy restauracji każdy z dala od siebie,zje i wyjdzie.Wazne dla nich ,że z pieniędzy podatników rząd daje miliony pazernemu Rydzykowi.To jest rozsądne i logiczne prawda?

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  Wiera

Proszę jechać do Anglii i tam prawić mądrości tego typu. Płaskoziemcy.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Wiera

Nie opowiadaj bzdur. Jeśli coś niszczy ludziom biznesy, to pandemia.

Rząd robi, co może. Niestety, okazuje się, że co niektórzy chcieliby zgarnąć i pieniądze z tarczy i dochody z prowadzonych potajemnie biznesów, no sorry.

O. Rydzyk nie jest pazerny, to pomówienie.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak, pandemia… tyle tylko, że powinien być wprowadzony stan wyjątkowy i wtedy przedsiębiorcom należałaby się normalne odszkodowania.
Jak swoim celebrytom do daliście pieniądze za piorun wie co, ale dla przedsiębiorców niema. Już głośno się robi, że będziecie chcieli wykupywać ich firmy za bezcen.
Jest pandemia narodowa, lockdown narodowy, szpit5el narodowy. Teraz będziecie mieli jeszcze hotele narodowe i inne firmy narodowe.
Morawiecki już się opatrzył ludziom, stracił na wizerunku, ludzie stracili do niego zaufanie, to się go wymieni na Obajtka 😀 – narodowy idiotyzm.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Koń by się uśmiał z tego co piszesz o ojczulku Tadeuszu 😀 .
Rydzyk nie jest pazerny? – Hemi, to dowcip roku 2021. To pazerna tłusta szu…a.
Bardziej cwanego i przebiegłego typa to chyba w Polsce nie ma.

A rząd… rząd robi w kraju tylko burdel. Żadna decyzja nie jest przemyślana.
Rząd wprowadza obostrzenia, sam się do obostrzeń nie stosuje. Nikt z rządzących nie ponosi kary za łamanie prawa jakie stworzył ( to jest fikcyjne prawo, wszystkie te rozporządzenia odnośnie obostrzeń to nadają się tylko do wc), ale szarego Kowalskiego to byście chcieli karać i zapełniać kasę Skarbu Państwa. Najpierw samemu trzeba dać dobry przykład, a nie pokazywać, że co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

Kim
Kim
2 lata temu

Wykańczanie gastronomię ale otwieracie galerie gdzie są zawsze tłumy tak jak i w marketach gdzie jest sanepid czy ktoś sprawdzę co jaki czas są dezynfekowane wózki a zapomniałem po co przecież w Biedronce wirusa nie ma .tak się nie robi wszystkim daje się takie same szanse

baron von ruchalfest
baron von ruchalfest
2 lata temu
Reply to  Kim

PiS chce doprowadzić do upadłości firmy i biznesy z marką np Hotele Gołębiewski, żeby je przejąć za bezcen i zrobić kolejne miejsca do żerowania dla DOJNEJ ZMIANY! Ot i cała filozofia po co obostrzenia!

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x