Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ekonomik – szkoła z sercem


W poniedziałek 25 stycznia 2021 r. w szkole stanął pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Serce na nakrętki powstało z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu ZS4 w Mławie.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji o charakterze charytatywno – ekologicznym. W taki sposób można pomóc osobom potrzebującym, a jednocześnie zadbać o nasze środowisko.

– Zatem wracamy do akcji „Nakręć się na pomaganie”. Akcja polega na zbiórce plastikowych nakrętek i do tej pory cieszyła się popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Zebrane nakrętki będą przekazane dla Oskarka Zawolskiego – chłopca chorującego na dystrofię mięśniową. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek będą przeznaczone na jego rehabilitację. Dziękujemy Wszystkim za okazane serce i wsparcie naszej zbiórki – mówi Anna Borkowska, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

– Pamiętajmy, że wypełniając serce nakrętkami wypełniamy radością i nadzieją wiele serc, które oczekują pomocy. Liczy się każda nakrętka – dodaje.

Warto tu dodać, że akcja zbierania plastikowych zakrętek do specjalnych pojemników i przeznaczanie ich na cele charytatywne zyskuje w Mławie na popularności. Pierwszy taki pojemnik ustawił na Osiedlu Młodych Szymon Wyrostek, drugi pojawił się na Wólce z inicjatywy Kamila Przybyszewskiego.

red.

źródło i fot. ZS 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
2 lata temu

Ja mam juz tule nakretek ze pewnie zapelni sie caly pojemnik.Tylko co,mam wejsc do szkoly z ulicy???

Ola
Ola
2 lata temu

Ale obciachowa fotka. Jarmarczny wystrój

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Bez przesady… szkoły zbierają i bez takiego pojemnika… wielki szum o nic…

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ale dlaczego? Piękna akcja, do której włączyła się szkoła. Proszę powstrzymać się z brzydkimi komentarzami.

Daniel Jankowski
Daniel Jankowski
2 lata temu

Widać, że akcja nabiera tempa… Trzeba się tylko cieszyć… Ludzie tu działają a nie do chwała co mają zrobić…

Fakiba
Fakiba
2 lata temu

Mam nadzieję, że ten pojemnik na nakrętki będzie ogólnodostępny, bo chyba w okolicach ul. Warszawskiej takiego pojemnika nie ma i pewnie by się przydał…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x