Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policja rozdawał prezenty z okazji dnia Babci i Dziadka


Z okazji Dnia Babci i Dziadka mławscy policjanci przygotowali dla seniorów niespodziankę – opaski odblaskowe. W ubiegłym tygodniu mundurowi wręczali je seniorom w pobliżu mławskich marketów, podczas „godzin dla seniorów”.


Bycie widocznym na drodze to podstawa bezpieczeństwa, dlatego tak ważne są odblaski. Obdarowywani przez policjantów seniorzy często prosili także o elementy odblaskowe dla swoich  wnucząt.  Troska naszych babć i dziadków okazywana jest jak widać na każdym kroku. Są przecudowni, dlatego tak ważne byśmy się o nich troszczyli. Podczas akcji profilaktycznej policjanci rozdawali również ulotki „Bezpieczny Senior” z informacjami o metodach działania złodziei, oszustów i kieszonkowców.  

Policjanci apelują do seniorów-  przestępcy chętnie wykorzystują dobroć i ufność osób starszych. Dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, być ostrożnym i nieufnym w stosunku do obcych:

Seniorze

– Nie wpuszczaj do domu/mieszkania nikogo obcego

– Nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych

– NIGDY nie przekazuj obcej osobie pieniędzy

– Wybierając się na zakupy, zabierz tylko taką ilość gotówki, która jest Ci absolutnie niezbędna

– Nie przechowuj oszczędności w domu.

– Gdy stanie się cos złego, nie zwlekaj z wezwaniem pomocy. Zadzwoń pod numer 112

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x